Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Красотата убиванови [re: Shtrkot]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.12.18 13:32



Прибави ги. Пък ако искаш, пак си скъсай ризата от мъка, че сме на последно място в света по всичко и само около две трети от всички съществуващи държави са след нас.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Красотата убиванови [re: MupaM]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано18.12.18 00:24



Понеже Топлофикация най-кръвнишки му начислила сметка за необитаем апартамент, а съдът позорно отсъдил, че парите се дължат.


Много интересно в Париж как е?

Познавам много български емигранти и от преди и от новите след 1990. Има една отровна част от тях, които мило и драго дават да плюят. Проблемът им е, не могат да се помирят, че много българи в България живеят по–добре от тях. Това направо ги вкарва в гърч. Като се приберат не могат да се правят на голяма работа и никой не им сваля шапка.


Нови правила, но същата игра.

Тема Re: Красотата убиванови [re: Shtrkot]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано18.12.18 00:33



За тебе сравнението със Сомалия вероятно е голяма утеха, аз бих прибавил и Етиопия и Еритрея в списъка на страните, които сме отвели по всички линии, включително и климатично.

Климатично или клизматично?

Въобще пълни глупости. И да тия, които се кичат с интелигенщината са като свинче със звънче.


Нови правила, но същата игра.

Тема Re: Красотата убиванови [re: MupaM]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано18.12.18 09:51



Ще си скъсам ризата, но ще внимавам случайно да не си счупя розовите евроочилца, с които Ценко Чоков ми се струва като Мая Плисецкая на млади години.....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Красотата убиванови [re: rimskia]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано18.12.18 09:52



Клизма е медицинско понятие, климат- от физическата география.....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Красотата убиванови [re: rimskia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.12.18 11:30



Не ги знам как живеят, обаче явно им липсва драма, както ина Щърка му липсва.
Далеч съм, разбира се, от мисълта, че стандартът на средния Пешо е като на средния Пиер, обаче нещо драмата тука е непропорционално в повече. А на тоя с парното наистина много му се смях, при това без да знам как е в Париж.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Красотата убиванови [re: MupaM]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано18.12.18 11:35



Никаква драма не ми липсва на мене, напротив, аз съм си нагласил нещата по почти перфектен начин или поне съм на път да го направя в близката година. Просто около мене е пълно с драми и това наистина ми влияе зле....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Красотата убиванови [re: Shtrkot]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано18.12.18 11:46



Клизма е медицинско понятие, климат- от физическата география...

Да де, така е, но и двете са еднакво неуместни в употребения контекст.


Нови правила, но същата игра.

Тема Re: Красотата убиванови [re: MupaM]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано18.12.18 12:40



Далеч съм, разбира се, от мисълта, че стандартът на средния Пешо е като на средния Пиер, обаче нещо драмата тука е непропорционално в повече. А на тоя с парното наистина много му се смях, при това без да знам как е в Париж.

Мира, сега пиша нещо, което не е адресирано пряко към теб защото виждам, че и без мен си наясно. Никога, ама никога от 1878 та до наши дни, средният Пешо не е живял материално и духовно по-добре от средния Пиер. Едва ли също, някога в този период, разликата в живота между Пешо и Пиер е била по–малка отколкото е днес.

Във Франция средно около 35% от отоплението се разпределя на хилядна част от площта на жилището. Топлил се нетоплил се Пиер плаща 35%. Години съм живял във Франция през 70те, имам много приятели там и те самите с ужас гледат какво се случва с държавата им.

А какво да кажем за сигурността? Вчера се разхождах по София и никъде не видях тежко въоръжени жандармеристи да обикалят по Витошка, не видях бронирани коли с 30 милиметрови оръдия дискретно паркирани по ъглите на Алабин, Аксаков и зад Народния театър. Не видях бетонни заграждения около Коледния базар, полиция с кучета и автомати по станциите на метрото, скенери за метали и мобилни станции за идентификация с терминали за пръстови отпечатъци на ЖП гарите. И когато вдигнеш поглед към парижкото небе и ако имаш търпение и знаеш какво търсиш, виждаш армейските дронове с полусферичните си оптични системи или хеликоптери с инфрачервени камери и апаратура за лицево разпознаване. Ето това е Франция днес. Държава, в която Пиер се страхува. Битовата престъпност там въобще не може да бъде измерена защото полицията не влиза в цели квартали със стотици хиляди жители. Битовата престъпност не е и тема в медиите защото имат много по–сериозни проблеми. Това е впечатлението ми от Париж преди 2 години и сега едва ли е различно.


Нови правила, но същата игра.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.