Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Каракачанов пред БНРнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.12.18 23:10



О, благодаря че си се загрижил за моята кариера. Не си замълчах, а те игнорирах. На кое да ти отговоря? Отговарял съм ти десетки пъти. Не нося вина, че не инсталираш ъпдейти на остарялия ти софтуер.



Тема Re: Каракачанов пред БНРнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано09.12.18 23:15



Дела трябват, не думи, майна.

Хубаво, че си вял байряци пред плочата на Мара Бунева преди 10-15 години. Но това не те прави автомантично привилегирован по македонската тема. Имаш идеи, политик си - дерзай, действай - покажи на задръстеняци като мен как се правят нещата. Влез в историята, нямам нищо против внуците ми да учат за теб как си обединил България с Македония. Новият Ляпчев.





Тема Re: Каракачанов пред БНРнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.12.18 23:22



Цъ, не съм привилегирован, информиран съм от първа ръка и съм преживял. Възползвай се.



Тема Re: Каракачанов пред БНРнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано09.12.18 23:24



Мен ме остави. В случая скачаш на човек, на чиито директиви и заповеди си се подчинявал. Даже в някаква стерен той също те е възпитавал по македонския въпрос. Щом си във ВМРО от ученическите години. Скачаш като бик на червено. А Каракачанов казва много верни неща. Но те са за тези, които имат време и желание да слушат.
А аз в никакъв случай не съм почитател на Каракачанов. Бях от първите, които коментираха критично информацията за случващото се в агенцията за българите в чужбина.

Редактирано от goga на 09.12.18 23:26.



Тема Re: Каракачанов пред БНРнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.12.18 23:39



Да ве, баш той ме е възпитавал по македонския въпрос. Аз от 1995 до 2005г., съм го виждал 3 пъти на кръст. После ни станаха чести контактите, докато накрая в 2010г., приключиха със среднощни разговори и взаимни обвинения. Самовъзпитал съм се чрез прочетените книги. После години ми трябваха да си избия от главата, че реалността не е тая от книгите. Скачам като бик на червено, не защото го казва той, а защото дълбоко не вярвам че това е правилният път. А ти се кефиш на подобни неща, щото търсиш реванш. Ама търсенето на реванш е различно от общо бъдеще. Я ги глей Кореите. Да чуваш да се занимават в разговорите помежду си с глупостите с които ние се занимаваме?



Тема Re: Каракачанов пред БНРнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано09.12.18 23:54



Не, не искам реванш.
Честно казано отдавна не вярвам, че Македония би могла някога отново да е под някаква форма българска.
И точно затова не вярвам и на "романтици" като тези от потомците на български родове от Македония - да забравим миналото и да се сближаваме чрез ЕС като два отделни народа. Починаха такива като Михаил Огнянов. Може би, ако събитията се бяха случили 30 години по-рано - бих вярвал в подобна версия на реалността.

Днес аз съм от прагматиците. Не искам "братство", искам си просто истината. Да, нека сме два отделни народа. Нека има македонска нация и език. Но не на цената на историческите кражби и лъжи. А виждам, че с гъдел и благи приказки - няма как си получим истината обратно. Е, като не става с морков... тогава по другия начин.



Тема Re: Каракачанов пред БНРнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано10.12.18 00:06



Ми тя истината я има по нашите учебници и книги. Що дириш повече?
Аз пък вярвам че ще имаме общо с Македония. И съм привърженик на прагматичния метод.
Не ИРА свали границата на малкия остров, ЕС я свали.
Даже разговорите в Кипър между двете общности, са на базата на икономическата изгода.
Ей го Сашето. Българин няма да го направим. Ама ако си види ползата за себе си и бъдеще за децата си, ще е най-голям приятел на България.
Ония термити Иван и Андрей, също налучкват пътя. Правят концерти на Криско и Гери-Никол в Скопие. Това е пътя.

Редактирано от komitaO3 на 10.12.18 00:07.



Тема Re: Каракачанов пред БНРнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.12.18 00:14



По същата логика ставаме братя и със сърбите. Какъв е проблемът? Дето се вика поне една пета от днешните сърби носят български гени. Малко са ги претопили, ама, карай да върви. История.

Знаеш ли къде куца твоята логика? Точно в примера със Сашето. Да ме прости отново, че го давам за пример, ама ни е единственият човек от другата страна ,с който си говорим нормално тук. Сашето ни е приятел, но си тачи деня на борците, вярва, че Самоил вероятно е македонски цар, а Климент - македонски славянски просветител.
И понеже, Сашето е частен пример - както той казва: такъв му е характерът, да е по-толерантен към различните от него - си представям какво ще се случва в бъдеще, когато македонистката матрица продължи да се възпроизвежда вече в условията на ЕС, и характерите на другите македонци не са толкова миролюбиви и разбиращи. Разбери - никакви приятели няма да бъдем, докато те учат, че сме им били най-големите врагове. Тези, които обичат да сядат на маса, и сега го правят в България. Тези, които си имат бизнес-дела тук, и сега си ги въртят. Но от това по-големи приятели не сме станали. Просто интерес.

Дори ще изрека една еретична мисъл: ако македонизмът влезе в ЕС, помнете ми думата, ще дойде време да борим македонистите на родна почва. Защото всякакъв исторически респект и уважение към собственото ни минало в Юго-западна България ще ерозират. И то много бързо. Ще дойдат други поколения, на които няма да им пука.

Редактирано от goga на 10.12.18 00:21.



Тема Re: Каракачанов пред БНРнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано10.12.18 00:23



Нали това ти казвам, по логиката за Македония, може да се скараме с всеки един съсед. Със сърбите за Поморавието, с румънците че учат че ВБЦ е влашко-българско, с турците че пишат че османското робство е било благотворно за Балканите. Мегдана е голям, само скандали да си търсим.
И вземи най-накрая отиди в тая пуста Македония. Да разбереш че не ни мразят и не ни мислят лошото. Хубави хора са, добри домакини, пазят старите традиции.



Тема Re: Каракачанов пред БНРнови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.12.18 00:28



Ти бъди сигурен, че никой нищо не е забравил от съседите. И в удобен момент ще ни го припомнят, колкото и невероятно сега да ти изглежда.

Това, че сега живеем в относително безопасен и предвидим свят, е голяма илюзия за в бъдеще.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.