Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 16.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Въпрос към македонцитенови  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано05.12.18 23:07



Искахте да има самостоятелна държава Македония-международно призната е.
Искахте да има международно призната македонска нация и език-Гърция ви ги призна с Преспанския договор, а България не ви ги оспорва чрез договора за добросъседство.
Искате в НАТО и ЕС-вратите ви са широко отворени за НАТО, а след това идват преговори с ЕС.
Искате защита на македонските малцинства-никой в Албания, България, а вече и Гърция не пречи на някой да се самоопределя като македонец.
И въпреки това сте все недоволни. Продължавате да определяте Гърция и България като врагове. Нещо все ви стягят обувките, без всъщност България и Гърция да се месят във вътрешните ви работи. Какъв точно ви е проблема? С какво конкретно България ви пречи?
България извърши насилствено преименоване на българските турци и изгони 360 000 турци само в периода 1985-1989г, но 80 милионна Турция с 600 000 армия, не ни определи за свои врагове.
Защо на вас ние сме ви проблема? Радваме се за разпада на Югославия-пак излизаме виновни, все едно ние сме я разпаднали.
Аз отговорите ги знам, ама ми е интересно да ви чуя, защо сме ви врагове.



Тема Re: Въпрос към македонцитенови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано05.12.18 23:25



Мрзиме ве оти сте жолти татари и немате место во Европа.....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Въпрос към македонцитенови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано05.12.18 23:31



Ми то горе-долу точно това си мислят. Самото ни съществуване ги дразни. Типичен еничарски рефлекс.



Тема Re: Въпрос към македонцитенови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.12.18 23:55



Утрепки и аутсайдери като омовци няма как да бъдат толерирани. Съжалявам.

Даже аз мисля, че България прекалено много се надупи /извинявайте за нецензурния израз/. С идеята - на потомци на българи от Македния - като шефа на БГНЕС, че майната му на миналото, важното е сега да се сближаваме. С кой да се сближаваме, бе, хора? Не виждате ли, че масата оттатък Осогово са като зомбирани. Дори по-интелигентните и по-широко скроените подсъзнателно си имат винаги едно наум за "великобугарския шовинизъм". Сашето е красноречив пример. Факт.



Тема Re: Въпрос към македонцитенови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано06.12.18 00:03



Ааа Сашето, ееех, Сашетоооо. Сашето ще е последният македонец на тази земя.



Тема Re: Въпрос към македонцитенови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано06.12.18 00:08



С него може да се говори. Той умее да влиза в роля, за да разбере отстрещната страна. Толерантен е. Наясно е с много факти. Но македонизмът му е разбъркан като бетон в главата, няма разбиване.

А, де, всички македонци да бяха като Сашето - щяхме да сме първи приятели, въпреки някои особености в тяхното мислене. Напротив, масата е тъпа, враждебна и без капка собствено мислене: щом масово реват, че им отнели истинската антична идентичност

Даже един техен професор вика: на мен ми е по душа да съм древен македонец Ебати и аргумента. На мен ми е по душа да съм индианец
И като някой техен политик каже истината - го засипват с тонове плювни, без да размислят как и защо им го казва.

Редактирано от goga на 06.12.18 00:10.



Тема Re: Въпрос към македонцитенови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано06.12.18 00:13



Еми не могат да разберат защо до 1989 им се радваха , че се правят на идиоти а сега не.





Тема Re: Въпрос към македонцитенови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано06.12.18 00:17







Тема Re: Въпрос към македонцитенови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано06.12.18 00:22



При чичо ми във Велинград редовно идваше до 1995г. Ацо от Кочани, международен шофьор. Все едно американци идваха. То шоколади ли не носеха, дънки, сръбска музика на видеокасети(особено оборотна стока за периода). Сега Ацо вече не води семейството си. И телефона не си вдига. Няма пари вече за Велинград. Аз мисля че българите сме виновни за това. Еееее, живеееелааа Югославияяяяяя.



Тема Re: Въпрос към македонцитенови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано06.12.18 00:43



Още 2011 г Младен Сърбиновски им го каза: македонизмът ке закопае Македония.

Но на такива като него не вярват. Вярват на Васко, Ристе и Миленко.

А Младен Сърбиновски е много по-голям македонец от тримата, взети заедно. Нищо, че е писал за неотдавнашното българско минало на Вардарско. Просто човекът е визионер и ги усеща нещата интуитивно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.