Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 26.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Захари Стоянов за българинанови [re: goga]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано16.11.18 20:02



Така е, ако турците не Беха отвлекли онова моме в Солун и утрепали двамца консули, щеха руснЯците и сега щеха да ни дишат прахта.



Тема Re: Захари Стоянов за българинанови [re: torlakov-93629]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано16.11.18 20:12



Можехме още преди сто години , който е останал , да се преселим с арменците по Франция и Русия.



Тема Re: Захари Стоянов за българинанови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано16.11.18 20:39



Лютви Местан хареса това!



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Захари Стоянов за българинанови [re: torlakov-93629]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.11.18 21:53



В отговор на:

Добре си живеехме под крилото на Падишаха....кой ти е любимият турски серЯл ?



Вие турските роби може да сте всякакви, но имате много хитро чувство за хумор.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Захари Стоянов за българинанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано16.11.18 22:08



Не му е хитро, а притъпено и ще ти кажа защо (би трябвало да се сещаш, щото ми се чиниш наблюдателно момче).

Ако Захари Стоянов бе писал само за франсетата и българите, немаше ни куманича, ни торлака да се включат, така както го направиха. Може би дори и щърка, щеше да си спести хумореската. Но него не го упреквам, обаче другите двама, независимо дали било възрожденец или по-късен българин (да не говорим днешен такъв), писали за руснаци, веднага се включват. Торлака по традиция провокира и не винаги си струва да му се отговаря, докато куманича ще намери я извор, я ще направи коментар с който ке утепа де що има морски и речни създания у сите водоеми на земята. Бърз пример:
споменах Меркел във връзка с номинацията и за нобелова награда за мир и куманича ми противопостави корица на "Тайм" с лика на Путин!!! Какво да говорим...
И после какво трови българското общество от коле и защо се ке се делиме на русофили и "русофоби". Мойто мнение, че в България от последните отдавна няма, но първите поставят Русия и руснака пред България и българина и са нещо толкова реално, колкото визираните от мен по-горе двама колеги. Съжалявам се, че навлязах в такава в дискусия, която ме кара да обсъждам други колеги, при все, че се бях зарекъл да не го правя и не си го позволявах дълго време, но понякога се прекалява.



Тема Re: Захари Стоянов за българинанови [re: kuduger-96506]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано16.11.18 22:20



Аз само исках да си поговорим за великата турска култура , която изгубихме. Вече и в бистро не мога да влизам от уплах в русофилство.





Тема Re: Захари Стоянов за българинанови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано16.11.18 22:25



Мога да ти кажа, че го е имало и тако и вако, както днес и през всички други времена. Хората никога в никой строй или власт не са живели еднакво, при това има примери за един и същи човек, живял по различен начин в рамките буквално на години. Аз мога да кажа на прима виста, за да не разтеглям локуми, за единият род, от който произхождам. Разделили са се на две в края на 18-ти век. През 19-ти едните дават и интелектуалните и духовни водачи на селището, като даскала и попа, от другите идват лудите глави и предприемчивите, като хайдитуна и ханджията. Нито едните, нито другите са сред най-заможните родове, но са сред най-популярните, чиято дума се чува и уважава, дори сред турците и черкезите, живеещи в съседство и наоколо. Минава априлското въстание, къщите и ханчето са им изгорени до основи и защото са живи и важни на место участници в събитието, са и бити и затворени по каушите и занданите. Обедняват, поради прежде изложените причини, но оцеляват, макар и не всички. Живота им се преобръща и от живели добре при османците, благодарение най-вече на собствените си качества, след освобождението вече са хора с шепа земя, на която могат и построяват по една схлупена къщурка.



Тема Re: Захари Стоянов за българинанови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано16.11.18 22:29



предполагам, че феодалите са действали доста избирателно упражнявайки това си право.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Захари Стоянов за българинанови [re: torlakov-93629]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано16.11.18 22:29



Не ме вълнува турската култура и ти го знаеш. Като се впускаш в такава тема, как ще изкоментираш поведението на Ердоган във връзка с убития на тяхна територия журналист от саудитите?



Тема Re: Захари Стоянов за българинанови [re: tormentor]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.11.18 22:41



С извинение, има една стара: " Надървен ку® ус®@н г'3 не подбира..."






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.