Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Един въпрос....нови [re: cumanich126454]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано06.11.18 21:53



Да ти кажа, слушах го разсеяно. Може и подставено лице да е.
Но да оправдаваме корупцията непременно с някакъв заговор от политическа сила е несериозно. Корупцията е налице и всички са замесени. Вярваш ли, че Каракачанов не знае какво прави бате Харо?



Тема Re: Един въпрос....нови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано06.11.18 22:03



Вярваш ли, че Каракачанов не знае какво прави бате Харо?


Не е въпрос на вяра или на невяра. Въпрос е на факти. Факт е че Харо не е член на ВМРО, а е някакъв дребен коалиционен съюзник - шеф на патриот.бг издаващ вестник "Десант" ако не се лъжа. Въпрос на коалиционно споразумение е разпределение на постовете. Този пост е бил обещан на бате Харо и му е бил даден. Едва ли Каракачанов му е бил духовен ментор (в смисъл да го открехва да взима рушвети).



Тема Re: Един въпрос....нови [re: cumanich126454]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано06.11.18 22:11



Сега като се замислих, прав си. Не е знаел.
А бате Харо е истински бг патриот, който му се падна да организира концертите на Лепа Брена и Цеца, което прави напълно безплатно и с отвращение, щото нали е хеви метал.



Тема Аз познавам лично поне 20 душинови [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано07.11.18 13:02



взимали бг пасспорт в последните 15 години. Не се сештам некои да не спомнал че е дадел пари пљос..некој повече некој помалко, зависимо от посредника. Основно сам чувал за трима посредници от Македонија, които се прва рака но имало и втроа рака.
Така че, че пари се дават и се взимат е повече от јасно, остава да се открие как точно се распределјат.

“Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...“


Тема Re: Аз познавам лично поне 20 душинови [re: SashetoBE]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано07.11.18 13:09



Саше имаме общи приятели македонци, всички (вкл. Канзуров) твърдят, че БККС и останалите български сдружения посредничат за паспорти и това е основна координирана с властите в България дейност.
Татяна Дончева сутринта каза, че за да гарантираш паспорт, трябва всички механизми по веригата да работят в синхрон.
Тоест няма как бате Харо сам да прибира кинтите, а Краси и Петър Колев да не знаят нищо за това.
Ето какво казва пак Дончева преди дни:

„Тези хора са като "свински черва". "Обединени патриоти“ и ГЕРБ са така свързани с корупционни схеми, че няма как се се „отреже“ нещо от тях, а трябва всичко да се изхвърли. Някъде в схемата с българските паспорти те са преплетени – във веригата ще има и гербаджии“, заяви Татяна Дончева. И допълни: „Аз съм готова да се подпиша, че за да тръгне такова разплитане на чорапа в Държавната агенция за българите в чужбина има натиск отвън. Някъде външни институции са се натъкнали на хора с българска самоличност, които са престъпници“.





Тема Re: Аз познавам лично поне 20 душинови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано07.11.18 14:16



Колега, много говорене, доказателства никакви. Чак не мога да повявам как повечето тук елементарно пададате в капана на ДПС/БСП. Самоомаскаряванете е типична българска черта.



Ако ви мързи да гледате цялото, пуснете от 8:00 насетне.

Редактирано от cumanich126454 на 07.11.18 14:25.



Тема Re: Аз познавам лично поне 20 душинови [re: cumanich126454]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано07.11.18 14:31



Джамбазки не е най- сполучливия ти опит за доказателство, особено с противоречивите му гласувания в Брюксел или затварянето на границата с Турция ( стояха точно два часа, колкото да ги снимат медиите и си тръгнаха, а автобусите продължиха да минават).
Сега се чудя ако Иво Христов се изкаже по темата какво ли ще напишеш?





Тема Re: Аз познавам лично поне 20 душинови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано07.11.18 14:40



Има една Национална стратегия за българските граждани и историческите български общности по света. Ето извадка от нея:


Органи с обща компетентност

Министерство на външните работи /МВнР/

Държавната политика по отношение на българските граждани и
българските общности извън Република България и на техните
организационни структури е в унисон с държавната политика в областта на
външната политика на страната ни. МВнР, чрез дипломатическите и
консулски представителства в чужбина, взаимодейства пряко с български
граждани и техните общности и организации, като им оказва възможно
съдействие в интерес на осъществяването по места на програмите за
българите в чужбина. Дипломатическите и консулски представителства на
Република България в чужбина осъществяват дейности по:
- придобиване, възстановяване или освобождаване на българско
гражданство и свързаните с това процедури по приемане, препращане на
документи на кандидатите за гражданство до Държавната агениця за
българите в чужбина, както и предаването на решенията по тези документи
на кандидатите за гражданство
;
- издаване на български документи за самоличност – паспорт,
лична карта, свидетелство за управление на МПС и временен паспорт;



Досега си мислех, че ДАБЧ е в началото на веригата. Не е било така. В началото (и в края) на веригата са други. Но за нуждите на ДПС е важно да се удари едно средно звено (ДАБЧ), което се контролира от идеологическия им враг и което е сравнително лесно да се удари. Сега като се вкарат делата в съда (ако изобщо се стигне до такава фаза, което много ме съмнява) ще минат няколко години и накрая никой няма да си спомня какво е станало в началото.



Тема Re: Аз познавам лично поне 20 душинови [re: Darkages]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано07.11.18 14:45



Сега се чудя ако Иво Христов се изкаже по темата какво ли ще напишеш?

Непременно ще го промовитирам. А иначе твоя извор (старата мома Т. Дончева) какви факти съобщи? Никакви. Адвокатски приказки, но внимателни приказки за да не си навлече обвинение за клевета (за разлика от онази калинка). Съдя само от твоя цитат...



Тема Re: Аз познавам лично поне 20 душинови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано07.11.18 15:44



Бивш министър от служебното правителство на Плевнелиев:

Дисциплинарно производство срещу Катя Матева като шеф на дирекция „Българско гражданство” в Министерството на правосъдието е образувано заради блокирани 17 хил. молби за българско гражданство. Това обяви в предаването „Тази сутрин” Мария Павлова, бивш служебен министър в кабинета „Герджиков” (27 януари – 4 май 2017).

Тези 17 хил. молби са се натрупали в периода 2013 – 2016 г. и по тях въобще не са образувани преписки, уточни Павлова.



Разбира се, за калинката на ДПС Катя Матева това е в реда на нещата. А сега се самоналага отговорът на въпроса защо се е наложило даването на 5 000 евро от калпак. Ами за придвижване на преписката напред. И се чудя къде е мястото на бат Харо в схемата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.