Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема САЩ купуват работницинови [re: komitaO3]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано26.10.18 11:46



от цял свят. При това не общи работници, а висококвалифицирани. Дори от Острова.



Тема мога да го подкрепя с един примернови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано26.10.18 11:50



Когато работех (сега съм пенсионер) от разни публикации установих, че най-хубавите оптични приемници (тогава де) правеше еидн виетнамец, работещ в САЩ. Азиатците работят там по 12 часа на ден, без някой да ги насилва.



Тема твоето твърдение мога да го подкрепянови [re: komitaO3]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано26.10.18 11:55




Преди много години по телевизията гледах един филм, българското му заглавие беше "Цената на доматите". Сега не знам как е, но по времето на правенето на филма, който се роди в САЩ става американски гражданин. Та един шофьор качи една стопаджийка (румънка), която беше тръгнала да роди в САЩ.
Има и една книга "Земя отвъд океана", писана от съветски журналисти. Та те влезнали в САЩ от Мексико и "разузнаването" ги осведомило: Не казвайте, че нямате долари. Няма да ви пуснат



Тема Re: твоето твърдение мога да го подкрепянови [re: mak ot Sofia]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано26.10.18 12:59



Любо, вече не е интересно да се правиш на луд.



Тема Re: Но бива демократично приложен!нови [re: Santo Modesto]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано26.10.18 14:42



Знаех, че след последното ми обръщане към теб, ще избие на някъде и посоката я загатнах в постинга ми до теб. И под сурдинка биеш Запада чрез британците, навираш ни нас някъде, а се опитваш да издигаш в очите на слепите големата североизточна държава.
Да ти кажа, ако съм твой учител по пропаганда, директно ти зашлевям двойка.
Сравняваш несравнимо и самият ти държейки сметка за конкретно време, изпадаш във възможност да бъдеш нокаутиран за друга подобна конкретика.
Първо, подчертавайки научните напъни на най-голямата морска империя, съществувала някога, трябваше съпоставката ти да бъде с опитващата впоследствие да и бъде конкурентна сухоземна империя, при това в никакъв случай да не се насочваш там, където същата изпитва неимоверна слабост спрямо западните и конкуренти (от които се е учила на морско дело и корабостроене) и преди индустриална революция и след нея, та и до днес така. Русия просто никога не е била дори за момент в челните класации като морска сила, ако изключим все пак СССР, който беше обаче много назад спрямо американски си конкурент.
А да споменаваш рибния буквар в такъв за българската история момент и да се опитваш на тази база да възвеличаваш североизточните "юначаги", е като да питам аз в началото на 10 век от кои дървета са събирали и в кои землянки са се опивали да трият съчки за огрев бъдещите мужици, не знаещи що е християнство, докато в България двуезични люде познаващи поне две азбуки, правят преводи на религиозна книжнина и започват да полагат началото на българската средновековна литература.



Тема Ти победи.нови [re: komitaO3]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано26.10.18 14:51



Отказвам се повече да споря.
Явно повече мигранти отиват в РФ отколкото в САЩ. Моите впечатления са като на онзи, който можел да си живее в орехова черупка





Тема Re: Ти победи.нови [re: mak ot Sofia]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано26.10.18 15:00



Не обичам крайностите. В САЩ отиват много емигранти, но това съвсем не са "каймака на света". А огромната маса емигранти там, не са висококвалифицирани кадри, започващи веднага работа в Силиконовата долина или Уолстрийт, а бедни латиноси.



Тема Re: не обичам обобщениятанови [re: mak ot Sofia]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано26.10.18 16:10



Не-не, аз не търся никакъв мъж с желязна ръка, българите търсят и това можеш да го видиш много лесно. Написал съм, че е въпрос на национална психология.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: не обичам обобщениятанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано26.10.18 16:21



И аз няма да се съглася с теб. Вероятно за руснаците и да е така, но я вземи ти самия си направи едно интервю с макс брой мъже и жени на улицата от всякаква възраст. Клишета бол, а истината дори още при възрожденските българи е различна. Да, комунизма нанесе вреди в това отношение, но не толкова, че да робуваме на клишето.



Тема Re: не обичам обобщениятанови [re: kuduger-96506]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано26.10.18 16:34



Стига с този комунизъм. Това е унизителна окупация и не е имало никакъв мъж с желязна ръка, а група безродници. Дори не съм намекнал за това.

По улиците може да говорят всякакви неща, но когато видят в какво унизително състояние се намираме и когато циганите им откраднат казана за ракия няколко пъти, тогава може да се направи друга анкета.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.