Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 29.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: България БВП 61 мил. $, Сърбия 41 мил.$нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.10.18 15:28



Германия е била, която не е била против България да направи крачката отвъд вододела Струма-Вардар.



Тема Я не послъгвайнови [re: rimskia]  
Автор Orphey (Liricus)
Публикувано22.10.18 17:44





Според Евростат нашите доходи отнесени спрямо доходите в други страни от ЕС са:

ЕС 22%
Еврозона 19%
Германия, Франция, Белгия 16%

А спрямо някои страни извън ЕС:

Норвегия 9%
Швейцария 8%


Къде ги видя тези 50%?



Тема Re: Я не послъгвайнови [re: Orphey]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано22.10.18 18:34



Tук:

https://money.bg/economics/balgarskata-ikonomika-dnes-e-tri-pati-po-golyama-otkolkoto-prez-1989-godina.html?fbclid=IwAR05szR2LRd9NzNcULoETwucWKira9ric0c354USZtsAG0w2EIIRG0eTMA0

"Kaктo въpвят нeщaтa, пpeз нacтoящaтa гoдинa Бългapия щe пocтигнe oщe eдин peкopд - peaлният дoxoд нa чoвeк oт нaceлeниeтo нa cтpaнaтa щe пpeминe гpaницaтa oт 50% oт cpeднoтo в EC. Пpeди oкoлo 20 гoдини peaлният дoxoд тyк бeшe eдвa eднa чeтвъpт oт cpeдния в EC, т.e. зa двe дeceтилeтия ce yдвoи в peaлнo изpaжeниe.".


Нови правила, но същата игра.

Редактирано от rimskia на 22.10.18 18:36.



Тема Специално за такива като тебнови [re: rimskia]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.10.18 18:59



Изтрих си коментара, какво ще разбереш? Ти си тотално безнадежден дебил и доказан малоумник.

Има 2 големи теми за демографската криза. ЧЕТИ. Има интервюта с Цветан Василев. ГЛЕДАЙ от 00:00 до края КОНЦЕНТРИРАНО И МИСЛИ. Има статии за КТБ. ЧЕТИ. МИСЛИ.

Отвори jobs.bg и ВИЖ.

Тръгнал нашия да показва безпощадни цифри и заключението е: "Майната и на Сърбия." Абе ти си ТЪП, та дрънкаш бе!

Тези, които сте в

- че работата в тази държава е ток и жица, а ти си в нея с двата крака и с двете ръце като маймуна. На такива като вас ви набиват четвъртит в гъза и вие отваряте очите на невежите колко по-лесно се сере в България, а пък в Сърбия е с 50% по-трудно.

Отиди в клуб онкоболни, напиши колко по-добре става в България с всяка изминала година и ще те запукат майни като градушка с размер на орех бе. КЪДЕ отива това БВП бе? Въпросът е сериозен и има ясен отговор. И на омразния ти Путин джобовете му са супер откъм БВП. Дебил. Тенекия плоска.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Специално за такива като тебнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.10.18 19:09



казаха го:

около 8 хиляди имат месечни доходи около и над 9 хиляди лева,
други 150-200 хиляди над 1500 лева;

другото е под и около 1000 лева на месец.

ТОВА Е ИСТИНАТА за това как се живее в БГ.

Да, за едно ограничено малцинство от 200-300 хиляди максимум е добре, за 8 хиляди - идеално, за другите 5 млн 700 хиляди - среден пръст.

Но не виждам защо се нахвърляш така грубо срещу човека. Да, вероятно БВП на България е по-висок от този на Сърбия. Но това не може да бъде някаква утеха, когато масата българи не живее сносно според европейските стандарти.



Тема Re: Специално за такива като тебнови [re: goga]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано22.10.18 19:24



Да, вероятно БВП на България е по-висок от този на Сърбия.

Не, не е "вероятно", а е факт. И не е с няколко процента, а с близо 50%. Колкото до другите неща могат да се правят различни интерпретации, но тези цифри са фиксирани - 61 милиарда $ БВП за България и 41 милиарда $ за Сърбия.

Спомням си как през 1983 година изпращах всеки месец бетаблокер и калциев антагонист на роднина в България защото в София имаше само един по аптеките произведен в ГДР и той не вършеше работа. За лечение и консултация в чужбина можеше да стане само с подпис на министъра, а той подписваше само на висши комунисти. Същата година роднината ми каза, че има само един скенер в цяла България(МА София в Александровската болница) и ме помоли да му помогна да направи изследванията си при мен. Изпратих му покана и всичко необходимо. Не го пуснаха и така си замина човека. Развит социализъм, какво да правиш?


Нови правила, но същата игра.

Тема Re: Специално за такива като тебнови [re: rimskia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.10.18 19:31



Така е. Аз не изпитвам никаква носталгия към соцвремената. Ако си забелязал, винаги се опитвам бъда що-годе обективен - да, има икономически растеж; да, има съществена разлика спрямо преди 15 години и т.н., но не е достатъчно.
Като цяло сега България е държава, в която има пропаст между малко малцинство заможни и богати, и огромна маса бедни и не особено добре живеещи. На мен тази държава в този й вид не ми харесва, защото без силна средна класа, няма как да има чувство за сплотеност и национално единение.
Не ме разбирай погрешно, аз за българските стандарти живея добре, но ме е яд за хората от поколението на моите родители, яд ме е за огромна част от провиницията, където цели общини се обезлюдяват или циганизират, защото всеки млад и здрав - бяга към столицата и чужбина.

Редактирано от goga на 22.10.18 19:33.



Тема Re: Я не послъгвайнови [re: Orphey]  
Автор Ганьо Балкански (ентусиаст)
Публикувано22.10.18 19:35







Тема Re: България БВП 61 мил. $, Сърбия 41 мил.$нови [re: cumanich126454]  
Автор Ганьо Балкански (ентусиаст)
Публикувано22.10.18 19:36



То само с човешки капитал ако ставаше ...



Тема Re: България БВП 61 мил. $, Сърбия 41 мил.$нови [re: Ганьо Балкански]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано22.10.18 19:43



То само с човешки капитал ако ставаше ...

Но пък хората са 2/3 от богатството на всяка държава (според Кристалина Георгиева от СБ):

Тази година за първи път се постарахме да изчислим какъв е делът на човешкия капитал в богатството на народите и от общо 1 123 трилиона долара богатство на света, се оказа, че две трети от него сме ние, хората, тоест най-голямата част от това, което прави една страна богата, са именно хората, посочи Георгиева и допълни, че, колкото е по-богата една страна, толкова е по-висок делът на човешкия капитал в богатството на страната.



Съгласявам се с това. Иначе няма как да опонирам на колегата лудо-младо дето ми навираше примера на Холандия... а списъкът е дълъг на държави без естествени природни ресурси и постигнали значителен икономически напредък благодарение на човешкия си капитал (Германия, Корея, Япония)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.