Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кой да държи повеченови  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано05.09.18 09:45



на името си?
Саше, не разви тезата си за евреите и палестинците, но те разбирам.
Там също имат проблем със само названията. За палестинците, това е разделението между библейското им име на земята, с която те се само идентифицират и арабското име на етноса им? Кофти работа, не са добър пример.
При евреите не по-различно. Израелци ли ще се наричат, както се е наричала първата им държава преди близо 3000г и днес също, юдеи ли, поради религията им или просто евреи, което пък идва от езика им?
Виж за арменците съм по-съгласен с торлака. Те на прима-виста изглеждат единственото приемливо изключение.



Тема Нолиджа ми не е достаточеннови [re: kuduger-96506]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано05.09.18 12:06



да развивам такива теми, чисто така се сетих че техните називаниа се срешту наистарите и останали до денес.
Преди едно 20 тина години, като млад благонадежен и енергичен македонист ми изглеждаше много примамлива аргументацијата че всека нација ако ја подложиш на теста на които се најде македонската, нјама да мине по една или друга причина, особено в часта за континуитете на името (нали името нас ни болеше).

“Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...“


Тема Re: Нолиджа ми не е достаточеннови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано05.09.18 17:33



В интерес на истината с палестинците имате общо. И в двата случая изхождате от наименованието на земята в която живеете. В случая етно наименованията "арабин" и "българин" изглеждат игнорирани или поне във вашия случай непредпочитани. Но и тук има една много съществена разлика: наименованието Палестина е с директен континюитет от древни времена до днес, което не е случая с наименованието Македония. Това антично име не само се премества в средновековието около Одрин, но се и изгубва практически до Възраждането.



Тема Re: Нолиджа ми не е достаточеннови [re: kuduger-96506]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано05.09.18 20:06



Палестина, Балистан ... ти древна БАлгарио.





Тема Re: Нолиджа ми не е достаточеннови [re: kuduger-96506]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано06.09.18 01:54



Не е вЕрно. Истинските наследници на палестинците са малката християнска общност там, другото са араби , приели името на географската област. Подобна е историята и с коптите в Египет. Има и асирийци, арменци...



Тема Re: Нолиджа ми не е достаточен [re: torlakov-93629]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано06.09.18 09:26



И това съвсем не е верно. Малката християнска общност там също говори на арабски и изглежда че и по произход основно също са араби.



Тема Re: Нолиджа ми не е достаточеннови [re: torlakov-93629]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано06.09.18 10:33



То и със сирийците е нещо подобно, а и с ливанците, макар и Деян да има право, че освен за араби, днес трудно бихме могли да говорим... за автентични сирийци например, въпреки, че християните, доколкото не изгоряха в последната гражданска война и от ИДИЛ, се имат за остатъци от далечна Византия.



Тема А тианови [re: kuduger-96506]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано06.09.18 11:54



етиопските евреи, какви са ? Од соломон ли са те ?

“Ако на македонизма днес помислите му бяха чисти...“


Тема Re: А тианови [re: SashetoBE]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.09.18 12:02



Ха-ха-ха-ха-ха.



.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: А тианови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано06.09.18 12:30



Хвана ме на тясно! Не знам нищо за етиопските евреи, но предполагам имат връзка със сафаридите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.