Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема той влезна в историятанови [re: goga]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано09.08.18 20:22



не само като син на баща си. Той вкара България в ЕС. Нищо, че административно това стана по времето на министърпредседателството на Станишев. Той подкрепи Станишев именно с тази цел.



Тема Re: той влезна в историятанови [re: mak ot Sofia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано09.08.18 20:27



Това са жалки трохи от онова, което можеше да бъде. През 1996 г хората го гледаха като преродения велик цар-обединител Борис Трети. Но Симеон има друг характер и нагласи. Не става за такава роля. Но е много интелигентен и начетен. Истински аристократ.



Тема а защо си мислиш, че той е искал другонови [re: goga]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано09.08.18 20:46



Българите не го възприехме като безспорен лидер. И какво от това. Според мен той постигна набелязаното от него си.
ПП Той е скромен човек. Пътувах с него в един самолет. София - Мадрид. Аз обикновено се качвам последен. А той застана зад мен. Говореше с двама на испански, помислих си, че са му телохранители, но после те отидоха в общата кабина, той остана във ВИП класата. Та съм го снимал скришом как се е подпрял на летищна количка и си чака куфара


От пътуващите българи просто никой не го забеляза. Но той беше доволен от това положение. Единствено стюарда го попита: Да ви помогна с чантата, Ваше Величество? А той: Не, не..

Редактирано от mak ot Sofia на 09.08.18 20:53.



Тема година 2012нови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано09.08.18 21:03




трябваше да понамаля размерите, ама карай да върви

Редактирано от mak ot Sofia на 09.08.18 21:04.



Тема Re: Боже, колко мъка има по този святнови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано09.08.18 21:11



Да не забравяме, че кака Курни е чен на БСП от 1992 г., а бай Боко напуска БКП през 1991 г.

Мисля, че Бойко напуска МВР за да не напусне БКП. Иначе мислех, че кака Курни стана член на БСП доста по-късно. Но вероятно греша.



Тема всички са хайманинови [re: jingiby]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано09.08.18 21:21



Ст. Продев



Тема Re: а защо си мислиш, че той е искал другонови [re: mak ot Sofia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано09.08.18 21:50



Аз не казвам, че е искал друго. Казвам само, че при други личностни особености можеше да стане отново цар-обединител.
А сега остана в историята с клишето "800 дни" и с делата за бащините си имоти. Последно разбрах, че обявил за продан и бащината си ловна резиденция край град Баня: вместо да я превърне в музей, да запази паметта на баща си, той иска да й вземе милионите и да ги раздаде на родата си. Прагматик. И това българите няма да му го простят, въпреки всички добри неща, които е направил.



Тема Re: Боже, колко мъка има по този святнови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.08.18 22:07



Може и обратното - не напуска БКП, за да напусне МВР. Най-бързо, с най- правдоподобно обяснение напускането на МВР и забиването в частния бизнес тогава става с отказ от деполитизиране.



Тема Re: той влезна в историятанови [re: mak ot Sofia]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано09.08.18 22:18



Нали знаеш, че в ЕС не се влиза за 2-3 месеца? Без Иван Костов щяхме да видим НАТО и ЕС през крив макарон. В едно интервю Надежда Нейнски каза, че когато са отишли да преговарят за членство в НАТО, са ги посрещнали със смях и са ги попитали дали си дават реална сметка в какво положение се намира България.

По-скоро членството ни в НАТО и ЕС е заслуга на 3 правителства. И те не са толкова черни колкото Бойко Борисов ежедневно набива в главите на хората, че са.

По едно време даже се появи лаф:
Кой е виновен? (за каквото и да е) Станишев.

За 10 години управление, Бойко Борисов колко пъти каза, че е въпрос на броени месеци да ни приемат в Шенген? Десет години са страшно много време, той е овладял цялата държава, даже президент имаше... какво му е извинението, че не сме в Шенген, не сме приели еврото отдавна и заплатите не са станали средно европейски? Много добре помня какви бяха заплатите през 2007-ма за работа в супермаркети, складове и пр. неквалифицирана работа, бяха по 500-800 лева и сега пак са си толкова, това не знам някой осъзнава ли го изобщо... В Люксембург минималната работна заплата е:

Google -> 1 998,59 EUR на месец (01.2018 г.)

Една утрепана Полша има минимална работна заплата от 983,20 лева на месец.

Бойко Борисов и Цветан Цветанов са велик тандем илюзионисти. След 10 години пълна власт, пак сме си най-бедната държава в ЕС, а под гама лъчението на Делан-Пеевските медии на хората им изглежда, че сме дръпнали яко бате, направо тавани трошим вече.

Кои престъпници конкретно вкара в затвора? Какво направи специализираната прокуратура, нали щяха да изземат незаконни имоти на поразия? Така казаха.

Вкара ли в затвора някого от опозицията и миналите правителства, за които твърди, че са мафията, а той е изстрадал борец срещу нея?

Защо не оправи здравната система, на сантиметър не е мръднала? Къде са му милиардите китайски инвестиции, за които говореше? Защо премести маса държавни пари в КТБ преди да фалира? Защо не санира панелките, както обещаваше по телевизията като развален грамофон? Кой уби Мишо Бирата? Защо след 10 години ударно строене на пътища в София можеш да си разбиеш колата на прав път? Защо всяка година медийната свобода в България пада с 1-2 позиции надолу? Под Македония паднахме вече, а те много добре знаете какво представляват. Направо се изнервям само като пиша за този селяндур.

Астор пасти да яде пред сапунените мехури на БКП.

Трябва да го изметем веднъж завинаги, но не знам дали се е събрала необходимата критична маса за това.

Започвам да си мисля, че "няма алтернатива" също е илюзия. Защо да няма алтернатива? Когато "един червен генерал" (израз на Петър Москов) стана президент, какво се случи? Апокалипсис ли? Аз не виждам такъв.

Най-лошото е, че Бойко и съдружие вече са събрали МНОГО милиарди от рекет, контрабанда, наркотици, държавни поръчки, и им е все тая дали ще паднат от власт.

Ебати фермана написах за тоя тъпак. По-добре да бях сготвил.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: година 2012нови [re: mak ot Sofia]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано09.08.18 22:27



Хи-хи, супер.



Много се радвам, че през призмата на времето можем да говорим за този човек обективно и като нормални хора, а не "мнението" ни да се събира в едно изречение с псувня и тъпотии като "царчока".

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.