Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Каква стана тя? Кеворк Кеворкяннови [re: goga]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано03.08.18 09:03



А аз щях да му бия шута в гъза..





Тема Re: Каква стана тя? Кеворк Кеворкяннови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.08.18 09:04







Тема Re: Каква стана тя? Кеворк Кеворкяннови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.08.18 09:41



"Кое не е вярно" е труден въпрос, понеже писанията на Кеворк поначало съдържат предимно емоционални квалификации. По-конкретно - плюване по този и онзи.
Ратаи, нефелни кокошчици, пак ни се смеели, дрън-дрън... ама щото сте глупави, затова не забелязвате как ще ни накарат да приемем македонизма и да му козируваме даже. Ми ше видим.
На мен прогнозите как ще отстъпим ми звучат почти като прогнозите как с името Северна щели да си поискат и по-източната Северна (Пиринска) и едва ли не да я получат. Е, айде, ще видим.

"Заев е македонист, който хитро се опитва да се възползва от ситуацията" - най-вероятно е точно така. Населението на РМ, рардон - РСМ, в момента се състои основно от македонисти. Политиците излизат от това население.Мен това не ме радва,но това е положението. Работата на тези политици, както на всички политици, е да се опитват да се възползват.
С това, че спорът бил "вечен", ако го е казал така (вероятно е), Зайо Баев е демонстрирал известна дързост, и с това съм съгласна. Ако е искал, можел е да отговори по по-замотан начин, без да използва думата "вечен", така че да не дразни нито своите избиратели, нито нас. Не е искал.

"нашите евро-комсомолци се правят, че не виждат и не чуват, защото са готови на всичко, за да получат потупване по рамото от Големия брат, без да ги е еня за историческо наследство, правда, национални интереси"
Е, че как - разбира се, че ние винаги сме комсомолци, чакащи потупване, мазнещи се, даващи дупе, кво беше... Това е задължителна лексика. И при Кеворки, и при другите като него, гледам, че и на теб ти харесва. ;)
Приемам, че се правят, че не виждат и не чуват.
Може причината да е наистина мерак да ги похвали големият брат.
Но ако приемем - само да приемем, - че такъв мерак липсва, кое е правилното поведение с оглед правилата на дипломацията и още повече с оглед нашия интерес? Да се фръцнат и да скръцнат със зъби?
Нашият интерес НЕ Е да се изолираме от тях.
Ако мислиш, че имаме друг начин на действие освен обратното на изолацията - дано си прав. Аз не мисля.
Не мисля, че има начин със скърцане със зъби да ги накараме да признаят истината за миналото. Не сме в позиция да тропаме с крак, не сме чак толкова силни, нищо, че приемането в НАТО и ЕС предстои едва тепърва, не мисля, че е достатъчно; нямаме и кой знае каква подкрепа от останалия свят в това отношение - светът нито знае как се е образувала македонската народност, нито му пука. Обективно, ако ти си на мястото на света, и ти ще си по-склонен да вярваш, предполагам, по-скоро на тяхната версия.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Взето назаем от фейсбукнови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.08.18 09:42



"Stoiko Stoikov
Скъпи приятели!Слушах, четох и речите на нашите управници в Благоевград пред паметника на Гоце Делчев.И разбрах че те тези всички герои са се борили и са дали живота си за Македония и никой никъде не спомена че тези хора са българи и че една не малка част от тях даже не са родени в тази част на България и че отишли да се бият за поробените си братя българи от Македония.И през времето до като гледах репортажите ми се струваше че гледам някакъво антибългарско македонистко сборище от сорта на световния македонски конгрес.И че българите там които бяха нямат нищо общо с честването.И това ако не е нихилизъм здраве му кажи.Ами че на фона на Боко Захариева останала безродна пасмина Тодор Живков изглежда като Г.Делчев и Левски."

Редактирано от goga на 03.08.18 09:43.



Тема Re: Каква стана тя? Кеворк Кеворкяннови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.08.18 09:47



Обясних по-долу какво е правилното според мен поведение




Комсомолско поръчение си е всичко - ударен ленински/меркелски съботник казано е на Б.Б. и на Заев - до два месеца да сте подписали договора. И те го подписаха. На нашия дотолкова му стига акъла. Какви са перспективите, последиците, националните интереси - него това не го интересува. Важното е да има кинти за коридор номер 8 И за крадене, разбира се.

Редактирано от goga на 03.08.18 09:48.



Тема Re: Каква стана тя? Кеворк Кеворкяннови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.08.18 09:54



То важното по принцип е да има кинти, това ясно, илюзии няма. ;) Политик идеалист е рядкост като бяла лястовица. Дори просто честните са малцинство.
П.П. Сега като се замисля, може и обратното да е съотношението - ако си честен, да се налага да си и несъкрушим идеалист, за да можеш изобщо да понесеш да останеш в политиката. Знам ли. Както и да е, не това е темата.

Аз обаче не съм съгласна, че за нас е по-добре, като се опитват да ни пробутват дребни македонистки номера, да се отдръпнем и да скъсаме връзките, та нещата да останат, както досега.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 03.08.18 09:58.



Тема Re: Каква стана тя? Кеворк Кеворкяннови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.08.18 09:59



Ако имаше лесни и прости рецепти, всички политици щяха да са Бисмарк и Чърчил.

Не става въпрос да късаме връзки или да унижаваме някого. Става въпрос да е видно, че България си държи на интересите и не ги търгува за нищо. Всъщност, ние това, което искаме, не е толкова много. Доста от скопските историци под сурдинка вече ги признават доста от нашите претенции. Само, че слагат нова, тяхна трактовка: Гоце бил българин по документи и съзнание, но това нямало много общо с днешните българи; да, в Македония населението било българско, ама, защото нямало графа "македонци". И т.н.

Тревожното е, че нашите държавни мъже ходят с предварително свалени гащи, наведени напред. Така не бива. Може да не сме някаква регионална супер сила, но си имаме своите козове и трябва да ги ползваме умно.

Редактирано от goga на 03.08.18 10:00.



Тема Re: Взето назаем от фейсбукнови [re: goga]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано03.08.18 10:12



Бих отбелязал следното: Гоце Делчев беше честван миналия Илинден в Скопие и този в Благоевград. Няма лошо, но той не е участвал в Илинденското въстание. Очаквах, че на Боко Тиквата, някой ще му даде акъл да покани Заеков в Царево, чак на Черно море и да го накара там да поднесе венец на паметника на Михаил Герджиков, който се е бил в Македония и Тракия и е участник във въстанието и където също е имало въстание.

Редактирано от jingiby на 03.08.18 10:16.



Тема Re: Взето назаем от фейсбукнови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.08.18 10:16








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.