Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 27.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема данови [re: goga]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано27.07.18 21:59



има значение и общия брой жители



Тема Re: данови [re: mak ot Sofia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.07.18 22:34



Много българи, които имат финансови възможности и по принцип пътуват редовно по отпуски и празници из близката чужбина, не отиват умишлено в Северна Македония заради доскорошното отношение към България. Поне така са споделяли с мен мои познати.

Българин като чуе някой тамошен левент да му обяснява за македонския цар Самоил и побеснява



Ако съседите искрено си променят нагласите и тактиките - ще спечелят много повече от българските туристи.

Във Вардарско повече отскачат хора, които имат някакви корени там - я, дядо, я, прадядо е дошъл оттам...Доскоро Охрид беше популярна ниско-бюджетна уикенд дестинация за организирани пътувания за пенсионери и учители.

Редактирано от goga на 27.07.18 22:36.



Тема Re: данови [re: goga]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано27.07.18 23:00



Напълно невярно твърдение...



Тема Re: данови [re: komitaO3126319]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано27.07.18 23:08



По-скоро е субективно мнение. Няма как да говоря от името на всички. Но мои познати ходиха до Македония и не бяха особено ентусиазирани да повторят. Основната причина: разминаване между туристически очаквания и реалности, но бяха вбесени и от екскурзовод, който им говорил за Самоил.



Зависи човек какво търси в една дестинация.

А иначе на жена ми майка й е пенсионирана учителка: три пъти организирано ходи до Охрид



Тема Re: данови [re: goga]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано28.07.18 00:28



Единствения който говори за Самоил е екскурзовода на Охридската крепост. Не знам какви са тези хора, които да имат потребност от екскурзовод на Охридската крепост.
Контактите в Македония са с : митничар, граничен контрол, бензинджия, рецепционист, сервитьор, магазинер.
2005г. маахме крачоли по целия център на Скопие, развяли български знамена. Дори тогава никой не ни напсува, напротив имаше много одобрителни погледи и усмивки. Даже после полицията като ни защипа автобуса и ни държа 1 час, бяха повече от учтиви.
Бил съм в Скопие, Охрид, Битоля, Прилеп, Велес, Берово. Никъде не видях лошо отношение. Единственото лошо отношение, получихме от млада сервитьорка в Охрид, която каза че не ни разбира езика. Но то беше, защото Тошката на тракийски диалект и обясняваше че иска да я лющи.



Тема Re: данови [re: komitaO3126319]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.07.18 00:47



Ами, има и такива хора. Не всички са на "ти" с историята и обичат, примерно, за децата край тях да има някой, който да разкаже увлекателно за мястото, което посещават.

Друг въпрос е, че от 100 екскурзовода един става за някакъв чеп, по принцип

Наблюденията са ми от България - единствено чичото, който се грижи за музея на Яворов в Чирпан, ми направи добро впечатление. Всички останали са или "заплатаджии", или говорят пред 7-8 годишни деца наизуст, без да съобразяват, че използват сложни езикови и исторически отпратки.
Покрай сина ми - доста пообиколихме исторически забележителности от родината. Само в Чирпан пожела да се върне три пъти, за да чуе разказа на уредника.

Редактирано от goga на 28.07.18 00:50.



Тема 2005 годинанови [re: komitaO3126319]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано28.07.18 08:25



Мойт братовчед от Битоля ме закара до св. Наум. Там той каза: Аман от бугарски автобуси! Няма откъде да минеш





Тема Re: с интерес разгледах даннитенови [re: goga]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано28.07.18 12:19



Не забравяйте огромният брой северномакедонци, които идват уикенди и празници на пазар. В Декатлон в София, например, в събота и неделя основно чуваш скопска норма и малко сръбски. Опоскват щандовете като термити. Същото е в Икеа.



Тема Re: данови [re: komitaO3126319]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано28.07.18 12:58



Доста невярно, но не напълно.
Тия ,които отскачат оттатък при роднини ги има, но са под 20%.



Тема Re: данови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано28.07.18 17:37



При нас ако не си платиш за беседа из музея те следват внимателно с очи за да не пипнеш, повредиш експонатите, в Северна Македония ми направи добро впечатление, че на доста места си правят труда да обяснят по нещо- този олтар е забележителен с еди какво си, резбарите са от там и там...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.