Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема е, не прекалявай денови [re: Shtrkot]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано07.07.18 20:31




10000 пъти!
Не за друго, а за да не сведеш изразните си средства до Кю и Ку
Лирично отклонение. Моят най-голям внук до 4 годишна възраст издаваше два звука: Аъ (да) и Ъа (не). Днес е първенец по математика в училището си



Тема Re: е, не прекалявай денови [re: mak ot Sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.07.18 20:40



Някъде го бях чел :
Едно момченце също така закъснявало да проговори.Веднъж, като се била събрала родата и за пореден път го коментирали, малкият си отворил устата и рекъл най-отчетливо : " Стига сте кудкудякали, бе! Мога да говоря, ама не искам!" И пак млъкнал.



Тема Re: е, не прекалявай денови [re: mak ot Sofia]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано07.07.18 22:59



А, пропуснал съм няколко нули, няма проблем....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: е, не прекалявай денови [re: tuzlija-179435]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано07.07.18 23:50



Не знам дали е истина, но преди 10тина години имаше една статия във вестник.
Момиче в Пакистан не говорело от малко. Станало на 18, а никой не ще да го вземе, защото е нямо. Накрая я пласирали на някакъв дядо, колкото да не стои стара мома. Изведнъж по чудо момичето проговорило и казало, че не иска да се жени за него.





Тема Re: Югославски хорор филм.нови [re: Shtrkot]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано08.07.18 00:17



Тогавашните съветски филми, уж са правени при цензура, са несравними с днешното руско кино.
Заради Кин Дза Дза и още един-два, от време на време хвърлям по едно око на нови руски филми и фантастики. Пълна печал са.

Да връщат веднага съветската цензура!





Тема Re: Югославски хорор филм.нови [re: croesus]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.07.18 00:39



Единстеният съвременен руски филм, който наистина ми е напълнил душата, е "Жила-была одна баба". За друг не се сещам, а гледам почти всичко руско, което излезе в замундата.


И парадокс - съвременните американски филми за Втората световна война са по-правдоподобни от руските. Имам предвид филми като Иводжима, Пасифик, Братя по оръжие, Флагът на нашите бащи и т.н.
Повечето руски съвременни еквиваленти на тези са пълна боза, като започнем с прословутия Сталинград. Брестката крепост също е доста нереалистичен. Той е белоруски, но пак по руски тертип правен. Всичко е съветско-руски екшън-герои, взети от най-блудкавите американски филми.

Редактирано от goga на 08.07.18 00:46.



Тема Re: Югославски хорор филм.нови [re: goga]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано08.07.18 00:54



Да ама повърня като Бригада си създаде доста фенове в България.
Иначе американските военни филми са плод на 2-3 режисьора, като Клинт Истууд и Франсис Форд Копола. И техните повечето са фалшиво превъзнасяне. Спасяването на редник Райън е също много добър филм, който само показва че Том Ханкс, няма слаба роля, но там германците както обикновенно са представени като прасета, което е исторически недостоверно. Друг добър филм им е Бяхме войници на Мел Гибсън, Апокалипсис сега и Ловецът на елени.



Тема Re: Югославски хорор филм.нови [re: komitaO3126319]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано08.07.18 00:57



Дюнкърк беше супер. Филмът на 2017!



След Спасяването на редник Райън и Тънка Червена Линия, Холивуд взе да набляга на реализма във военните филми, вместа на героизма или политически мотиви (като Апокалипсис сега). Затова станаха по-интересни.

p.s. Band of Brothers е уникално добър филм. Само че е в телевизионен формат и са 10 отделни серии. Изгледах всички за три дни.

Редактирано от croesus на 08.07.18 01:20.



Тема Re: Югославски хорор филм.нови [re: goga]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано08.07.18 01:03



Те и нашите вече са бози, но при руското кино сриването е особено забележимо.

И то като имаш предвид, че едно време сценариста и режисьора са треперели цензурата да не им изреже половината филм, или да го спре съвсем. Актьорите са играли за една заплата и само ако филмът стане шедьовър, получават по 300 рубли премия и две седмици почивка в Сочи. Евентуално и да отидат на 2-3 международни кинофестивала в социалистическите страни, на които командировъчните ще им стигнат за половин водка. Само гении като Тарковски са имали правото да ходят на Запад.

Днешните руски режисьори, сценаристи и актьори получават хонорари, немислими за едно време, но кино не правят.



Тема Re: Югославски хорор филм.нови [re: komitaO3126319]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.07.18 01:04



Да, Бяхме войници е класика за Виетнам.

Има още един Full Metal Jacket.

И разбира се, Взвод.


Напоследък, добър филм беше този за десанта на Окинава. Забравих му заглавието.
Да, има захаросани неща, но са по-правдиви от повечето днешни руски екшън-сцени за милиони долари на тема Втора световна .

Под "съвременни" имам предвид - от последните максимум 10 години.

Иначе, и руснаците имат военни шедьоври - Застава, 9-та рота, има още на чеченска тематика, но не се сещам за заглавията.

Иначе, на мен любим филм от 90-те е Брат.

А най-добър военен филм за всички времена за мен е немският Сталинград от 1993 г.

Редактирано от goga на 08.07.18 01:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.