Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Северна Македониянови  
Автор persone (върховист)
Публикувано13.06.18 13:39



Северна Македония е консенсусно име между Гърция и Фиром. Винаги съм твърдял и то от години, че това име би било идеално за споразумение между тях, защото гърците имат за цел да прехвърлят спора и камъните в нашата градина и ще окуражат фиромите да го правят. Това име не е добро за нас защото името съдържа географско определение на географската област Македония, включваща и Пиринска. За фиромите това име е добро защото ще насочи иредентизма по компенсаторен механизъм на по-голямана част от умопобърканото си население си вместо към Гърция към България. Знаците с виждат вече. Същевременно такова име е голям шамар към българската дипломация и в частност лично към премиерът ни, който витае някъде в облаците на фиктивен предводител на Западните Балкани.



Тема Re: Северна Македониянови [re: persone]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.06.18 13:55



Същевременно такова име е голям шамар към българската дипломация и в частност лично към премиерът ни, който витае някъде в облаците на фиктивен предводител на Западните Балкани.

Реално погледнато фюромците няма какво да получат колкото и да гледат към Пиринска Македония, но важен е принципът.

Затова съм склонен да се съглася, че не е достатъчно човек да прочете само томчетата за Винету, за да води успешно външна политика. С лафчета, потупвания и мохабети от кръчмата - нещата не стават. Иска се мислене в дълбочина. А няма как да го имаш, като нямаш необходимата интелектуална база и натрупвания по темата.

Дано не съм прав. Но и аз мисля, че Б.Б. беше изигран от Ципрас и Заев.



Тема Re: Северна Македониянови [re: persone]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано13.06.18 13:56



Всяко нещо което разбива ФИРОМ е добро за България. Това, че гърците го правят е жалко, понеже трябваше да го направим ние. Долу ФИРОМ! Долу фиромщината! Долу фиромите!



Тема Re: Северна Македониянови [re: jingiby]  
Автор persone (върховист)
Публикувано13.06.18 14:02



Не съм убеден, че това име ги разбива. Напротив, те нямат "националистически" полезен ход за сплотяване спрямо Гърция, но към нас имат без проблеми, още повече че ние се отказахме отдавна за претенции, към тяхното име. Сега, наскоро се отказахме от претенции към езика, скоро както е тръгнало с тия смешни исторически комисии, ще клекнем и за историята. Не искам да съм песимист, но това правителство греши с подхода си към Фиром - Северна Македония.



Тема Re: Северна Македониянови [re: persone]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано13.06.18 14:08



Към нас нямат ход. Десетки хиляди фироми са с български паспорти и декларирани като българи, включително техен бивш премиер. Едва ли имат повече от няколко стотин фироми у нас. Те са посмешището на Балканите...



Тема Re: Северна Македониянови [re: persone]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано13.06.18 14:43



Не съм съгласен.

Ако излезнем от контекста на самото име има 2 варианта за развитие на тази държава
1. Решава се спора за името по някакъв начин. Държава влиза в Нато със сигурност , за ЕУ ще трябва да почака последния да се реформира.
2. Не се решава спора името и Македония остава в извън НАТО/ЕС.

Ако си гледаме само от нашата кабанария аз предпочитам 1. Защото връзките между двете държави ще се засилят многократно и дългосрочно(след 1-2 поколения) можем да сме есествени съюзници и приятели. Това мисля е съвсем реалистичен вариант. Дали ще се стигне не знам, но това за мен е максималното, коетоможем да искаме от ситуацията. В такъв контекст името на югозападната нуи съседка няма особено значние.

Ако говорим за вариант 2 то там пътищата са много и поселдните 10 години само ни подсказаха на къде може да вървят нещата. Единствения положителен(за държавата България) вариант, за който мога да се сетя е Македония да се разцеппи и някаква част да се присъедини към България. Да разчитаме на това обаче първо емного рисковано и опасно и второ е много жестоко.

Така че всяко решение за името в насотящия момент е много по добре от липса на решение за името за България. мисля че всякаквипретенции за името от наша стрАна са многоопасни и рисковани. От тук на сетене обаче започва момента да си изиграем правилно картите така че на югозападната ни граница да имаме приятел а не враг и това е дългосрочна работа. Мисля че имаме благословията на Брюксел и Вашингтон за това.


Редактирано от osoitza-86326 на 13.06.18 14:44.



Тема Re: Северна Македониянови [re: persone]  
Автор leyte (ентусиаст)
Публикувано13.06.18 14:45



Току що се чух с албанец от Тетово. Брато,вика, ужас! Всичко лошо има сбор Северна - Северна Каролина, Северен Ирак, Северен Тимур, Северна Кореа... Замина Тетово!



Тема Re: Северна Македониянови [re: leyte]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано13.06.18 14:53



Какво й е лошото на Северна Каролина?

***


Тема Re: Северна Македониянови [re: leyte]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.06.18 14:53



Нова Англия,Нова Британия,Нова Каледония,Нова Гвинея,Нова Зеландия,Нова Скотия,Ново(New)Мексико...лошо ли е?



Тема Re: Северна Македониянови [re: Amateur]  
Автор leyte (ентусиаст)
Публикувано13.06.18 14:57



И аз тва питах, от там почвала гражданската в щатите. Ама аз не знам дали е така. Албански мурафети.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.