Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 24.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Уважаеми гласоподавателю на ГЕРБ,нови [re: mak ot Sofia]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано30.05.18 21:36



не само имам нещо между ушите, а гледам парламентарен контрол от 18-годишен. Досега съм гласувал на абсолютно всичко, откакто имам право — балотажи, референдуми, като на всяко възможно място съм посочвал преференция.

Гласувах за ГЕРБ, агитирах други хора да гласуват за ГЕРБ. Сгреших.
Гласувах за ДСБ, агитирах други хора да гласуват за ДСБ. Сгреших.
Гласувах за Росен Плевнелиев, като на балотажа тичах понеже беше късно. Сгреших.

Бойко Борисов ми е ясен като кристална чаша. След всичките си грешки, мога да го цитирам до утре, по памет. Всичко казано е лъжа, свинщина и подигравка с гласоподавателя, винаги изричано с бедна и отблъскваща селско-полицейска реторика.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема значи няма проблеминови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано30.05.18 21:44



Животът те е научил за кого да гласуваш и за кого да не гласуваш.
Сега. Аз наруших собствените си правила. Не се заяждай! От заяждане полза няма. Просто се възмутих, че не си подбираш думите, когато искаш да изложиш своите възгледи. Емоциите вредат. Та обещавам да се отнасям по-спокойно с другомислещи.



Тема Re: значи няма проблеминови [re: mak ot Sofia]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано30.05.18 22:35



Не става въпрос за другомислещи.

Няма как да не се дразня като след хиляди лъжи от 2008-ма до ден днешен, вече изкристализирали през призмата на времето, виждат се от сателит, и някои хора още вярват на Бойко Борисов. Това не е другомислие, а ЛУДОСТ.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: значи няма проблеминови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано30.05.18 22:38



Имам чувството, че ще дойде Слави и ти пак ще сгрешиш.



***

Тема Re: значи няма проблеминови [re: Amateur]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано30.05.18 22:58



На референдума му гласувах с НЕ на всичките 3 въпроса. Засега смятам, че е било напълно правилно.

Ако дойде на власт, вероятността да го подкрепя е нищожна.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: значи няма проблеминови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.05.18 23:34



КАЗАНО Е:

Без грешка, няма прошка



На Б.Б. не може да му се отрече, че напипа инстинктивно, че темата за гигантски строежи, магистрали и пътища винаги оставя трайна следа в масовото съзнание: вечните аутобани на Хитлер, гигантските обекти по времето на Бай Тошо и т.н и т.н.

Не може да се отрече, че в Южна България стана много по-приятно и лесно да се пътува. Привличат се и инвеститори. Всякакви критики може да се изрекат, но фактите са си факти - нещо се случва, въртят се едни пари, има бизнес. Надяваме се след 10 години да работим за минимум хиляда евро средна заплата. Но сега такива са реалностите.

А, че Бойко и ГЕРБ са башибозуци - това е неоспорим факт. Но от политиците ни не познавам такъв, който да не е. Всички лъжат и крадат. За тези близо 28 години съзнателен политически живот се нагледах на всякакви куриози и идотщини.
Бойко засега няма алтернатива. Хубав, лош - това е положението. Такъв е и народът.

Редактирано от goga на 30.05.18 23:35.



Тема Re: значи няма проблеминови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано31.05.18 13:51



[...] Привличат се и инвеститори. [...]
По-точно? ИКЕА ли?

Чуждестранният инвеститор не иска ниски данъци, а правова държава. Ти ще налееш ли 1 милиард за завод в някоя африканска държава, в която не знаеш след 3 месеца коя военна хунта ще управлява и как ще им скимне да те ебават, напълно безнаказано? А в България Бойко Борисов е знаменит със своя рекет, а безнаказаността си е перманентна.

И щом става въпрос за въртене на пари и инвестиции, по времето на НДСВ и Тройната коалиция се изсипаха сума ти молове за милиарди, както и цели квартали с нови сгради никнеха като гъби. Това не са ли чуждестранни инвестиции?

Обаче естествено бате Бойко получава точки за всичко, защото е боклук. Знаеш ли, че майка ми работи в Майчин дом и когато откриха цял етаж, напълно ремонтиран и обзаведен с последна дума на техниката, Бойко Борисов отиде и отряза лентичката пред BTV и други големи медии. А парите за него знаеш ли откъде са? От благотворителност — Българската Коледа, под патронажа на Георги Първанов. Бойко е пълен боклук. Това го каза майка ми, която работеше там много дълги години за 500 лева на месец, с нощни смени. Другото е, че Бойко Борисов сложи там баджанака си за директор, за когото майка ми казва, че е човек без мнение — кукла на конци, за разлика от стария директор, който е уважаван доктор и беше направил много полезни неща в различни направления, защото му пука за болницата.

Разказа ми и за някакъв французин, който бил много доволен от отношението, но бил потресен от условията и затова оставил на колежките на майка ми пари за закупуване нов кувьоз, след което директорът веднага дошъл и ги взел.

Страшни боклуци са, темата за рекетите изобщо няма да я отварям. Познавам човек, който лично е бил рекетиран от Бойко Борисов с такъв процент, че ченето ми увисна до земята, защото знам, че той не лъже за такива работи. И това беше моментът, в който наистина ми стана ясно каква е картинката, имайки предвид какво говорят хората — абсолютно същото. И го ударих само на анти-ГЕРБ, както вече много хора бяха направили. И проблемът е, че това не е единична "грешка", а се случва по цяла България и е дългосрочно поведение на Бойко Борисов и Цветан Цветанов, но когато някой си рискува кариерата да го каже, и случайно медиите го отразят, никой не му вярва. В свят от луди хора, нормалният е луд.

Тия хуморески какво е направил Бойко, ги разправяй на арменския поп. Всичко е балон, като похватите са научени от Тодор Живков, докато му е бил лична охрана до последните години от живота му, когато той вече е свалил маската и е споделял живота си искрено. Бойко Борисов сам каза, че Тодор Живков му е бил един от двата университета в живота, другият е ЕС. Това го имаше на официалната му Фейсбук страницата.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: значи няма проблеминови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано31.05.18 13:56



Пич, разходи се край Пловдив. Разгледай. Преди 5-6 години - бяха само парцели земеделски земи. Сега е пълно с производствени халета, офиси, складове на големи западни фирми. Това нямаше да е възможно без магистрали и удобна инфраструктура.
Вярно - едни откриват, други закриват. Но нещо се случва. Не е мъртвило като преди 10-15 години.

Наскоро направиха и първа копка на завод на един от европейските авио-гиганти. Какво ще излезе от това, тепърва ще видим.

Недей да гледаш само от твоята тераса. Картината е доста по-широка.

Редактирано от goga на 31.05.18 14:00.



Тема Re: значи няма проблеминови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано31.05.18 14:25



,,Пич, разходи се край Пловдив. Разгледай. Преди 5-6 години - бяха само парцели земеделски земи. Сега е пълно с производствени халета, офиси, складове на големи западни фирми. Това нямаше да е възможно без магистрали и удобна инфраструктура.
Вярно - едни откриват, други закриват. Но нещо се случва. Не е мъртвило като преди 10-15 години.

Наскоро направиха и първа копка на завод на един от европейските авио-гиганти. Какво ще излезе от това, тепърва ще видим.

Недей да гледаш само от твоята тераса. Картината е доста по-широка.,,


Ако имаш свободни пари купувай терени в града подходящи за жилищно строителство.



Тема Re: значи няма проблеминови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано31.05.18 15:19



Чудесно. А един мой много близък приятел, в рамките на 2-3 години стана най-големият търговец на един продукт в България, като произвежда и собствена марка с изключително високо качество.

Вече продава в Румъния и Германия. Лавинообразен успех на човек под 30 години, само в рамките на няколко години. И това ли на Бойко да го пришием?

Много хора правят пари и бизнес въпреки и покрай мутренския режим на Бойко Борисов, а не в следствие от него. Напълно нормално е да има прогрес. Само че той не е в следствие от бойковата "политика".

Написах ти по времето на Тройната коалиция какво беше. Мина ти покрай ушите като миризма от печени гъби.

Написах ти, че бизнесът няма нужда от магистрала до морето, а от правова държава. Мина ти покрай ушите като миризма от пържени картофи.

Това с Бойко Борисов е болест.

Хората с капитал ако знаят, че законите тук се спазват като в Швейцария и това няма да се промени в близките 50 години, сами ще си построят каквото им трябва.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.