Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Благодаря на сърбите,  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано07.05.18 22:17



че когато свинете тук спряха най-силното лекарство за епилепсия, което няма никакъв аналог и се продава само със зелена рецепта, един пенсиониран сръбски лекар ми го взе безплатно по някаква измислена социална програма, изпрати ми го по сина си, и чрез няколко сърби достигна до мен възможно най-бързо. До ден днешен го купувам от Сърбия, произвеждано от сръбската фармацевтична фирма Галеника АД.

В България пуснаха съмнителен аналог на двойна цена, но досега не съм купил 1 шише, напук.

За да го вземеш от Гърция, трябваше да приготвиш поне 200 евро за пътуване до Гърция и преглед при гръцки лекар, който евентуално ще ти изпише няколко шишенца. Със сигурност има добри гърци, които ще те разберат и ще ти го дадат, но сумата е непосилна при всички случаи.

В Турция и Румъния нещата също бяха доста стриктно регулирани. Да не говорим, че в Румъния има повече фалшиви лекарства, дори отколкото в Република България.

Ако имаш сериозна епилепсия и го спреш рязко, в най-добрия случай ще върнеш 5-10 годишно лечение в първи клас II-рия срок, а в най-лошия случай ще пукнеш по такъв начин, че по-добре да си теглиш куршума от раз — ако си сигурен, че няма откъде да го намериш. Другият вариант е да се молиш на Богородица. Второто съвсем не го казвам с ирония, но между 150 и 400 хил. български граждани го приемат, кой в малки дози, кой в огромни, та чудото трудно щеше да стане. Имаше смъртни случаи, а някакъв беше стрелял с пистолет по улицата, предполагам от отчаяние и умопомрачение, които са неминуеми, тъй като лекарството е за мозъка.

Естествено това не го знаете, защото БКП (често погрешно наричана ГЕРБ) и приятелите им от ДПС успяха да прикрият врещенето на минимум 150 хил. души, веднага беше направена Фейсбук група. По телевизията, вестниците, интернет и радиото имаше буквално 0 новини по въпроса — следил съм всеки ден.

До ден днешен нарочно подкрепям сръбската икономика с 6-7 лева и ще продължа да го правя докато мога. Сори, Гога. Монетата винаги има две страни.

.........................
В един спор печели губещият, защото научава нещо ново.


Тема Re: Сега пък Гога ти виновеннови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.05.18 22:27



Къде отиде, бре, колега



Респект към добрите хора, без разлика от етническа и расова принадлежност. Но, извинявай, какво общо има твоето лекарство за епилепсия с темата на клуб Македония. По същата причина мога да ти кажа, че в Русия има много качествени натуропати и непознати у нас препарати, които са далеч по-ефективни от скъпите фармацевтични продукти на традиционната медицина. Но това означава ли, че Путин е Бог-Отец, а Медведев - неговият пророк??

Освен това, аз не съм някакъв патологичен сърбомразец. Казах ясно: ако зависеше лично от мен, бих предпочел със сърбите да сме искрени приятели. Но това е утопия, приятелю. На държавно ниво, говоря.

Редактирано от goga на 07.05.18 22:28.



Тема Re: Сега пък Гога ти виновеннови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано07.05.18 23:10



Гога, Гога, приятелю български патриот като мен, нищо не си разбрал. Новаторски лекарства и лечения има в най-различни държави, но на нас тогава ни трябваше най-обикновено, което е пуснато в продажба още през 1975-та година. И тогава другите православни и не знам си какви народи ги нямаше. Имаше ги сърбите и те раздаваха това лекарство на десетки хиляди българи.

Добрите хора заслужават респект, но напълно непознати сърби да приемат снабдяването на напълно непознат бугарин с лекарство, сякаш трябва да гасят огромен пожар насред Белград (пепел ми на устата), не заслужават никакъв респект, а преклонение. Най-разпространеният отговор в такива ситуации е: "Бих помогнал, но нямам възможност." Изпитвал съм това на собствения си гръб много пъти.

Сърбите може да имат имат най-сбъркания манталитет на Балканския полуостров, но аз поне за себе си съм убеден, че това са най-добрите и най-сърдечните хора наоколо, на всичкото отгоре от българско тесто.

Ти смяташ, че колкото повече изпадат в мизерия, толкова по-добре за България, но истината е, че Република България е една помийна яма, която в абсолютно никакъв случай не е легитимна да представлява българщината еднолично. Българщината трябва да се разпалва и консолидира отвъд границите на този прогнил държавен апарат.

Към сърбите трябва да имаме същото майчинско отношение, каквото имаме към македонците. Замислял ли си се, че те са подобни на македонците — българи, отцепили се от България в миналото, които ни мразят, защото главите им са размътени от прекрасната Русия? Вместо да чакаме последната да им продава МиГ-29 на тънка цена, трябваше ние да направим нещо подобно, както го сторихме с македонците.

Държавността не е изцяло макиавелианско мислене, а и действия от страна на обикновените хора.

Редакция

Във връзка с последното изречение, уточнявам, че по-важното от действията е нагласата спрямо дадени хора. Държавата се приспособява към мисленето на хората си.

.........................
В един спор печели губещият, защото научава нещо ново.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 07.05.18 23:19.



Тема Re: Сега пък Гога ти виновеннови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.05.18 00:15



Смесваш народи с държавни политики. Пак казвам: двете са коренно различни неща.

Сръбската държава никога не е била приятелска на България. Или ако е била, било е по конюктурни и келепирски причини.

Великосръбската идея е като болест, която умопомрачава съзнанието на едни, иначе, както ти си забелязал, близки ни по манталитет хора / поне тези до Ниш/. Тази идея не е еволюирала, тя продължава да промива мозъците на децата отвъд Калотина.

Още Раковски е осъзнал за какво иде реч, нищо, че е имал много приятели сърби и да ги е смятал за братски народ.

На никой сърбин не желая нищо лошо. Просто България да е силна, а не да ни подпичкват.



Редактирано от goga на 08.05.18 00:15.



Тема Re: Сега пък Гога ти виновеннови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано08.05.18 01:24



За да спрат да се подпичкват с нас, България трябва да се разрасне чрез ребългаризация на сродните ни народи. Самостоятелна България не може да е силна в сегашния си вид — малка държава, която е в железния капан на непоклатима вражда със съседите си — очевидно сродни народи. Дори да придобием военната мощ на Гърция, Великите сили ще ни поставят на колене по безброй други начини и ще бъдем унижавани вовеки. Великосръбската идея ни е най-малкият проблем, нима фалшивият румънски национализъм не е също толкова костелив орех? Ми те бълнуват, че за разлика от нас са запазили някакъв стар латински език, но в същото време са древни траки?! Ако траките са говорели нещо съвсем бегло наподобяващо румънски, то значи аз съм хеликоптер. Ясно е като слънчев ден, че допреди 2-3 века са говорели чист български език. Повтарям — ясно като слънчев ден. И въпреки това грам не възприемат. Прочети

, имайки предвид, че такива мухи се пускат от години, като всяка става все по-агресивна.

Единственият път към силна България е счупване на железния капан, който споменах по-горе, смело сближаване със сродните ни народи и последваща (частична) ребългаризация. Имам основания да вярвам, че парашутът ще ни се отвори в последното.

Знаеш ли САЩ как тихомълком се съобразява с Китай? С нас ще се съобразяват, когато станем големи, сплотени и силни, а не просто заможни европейци. Хората в Руската Федерация са бедни като нас, но цял свят се съобразява с тях.

Без голяма България, свобода няма да има. Това не е болна Великобългарска идея, видиш ли, да граничим с Китай просто така за кеф, а порив към истинска свобода. Причини да се мразим с братските си народи са ни спуснали бол и ако го караме в този коловоз, само изпълняваме плановете на истинските си врагове по мед и масло.

Нека сърбите си бълнуват за Велика Сърбия, Румънците да си бълнуват техните измислици, македонците да си бълнуват. Ако нашите усилия са с добро към всички тях, тези неща ще ерозират.

.........................
В един спор печели губещият, защото научава нещо ново.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 08.05.18 01:26.



Тема Re: Сега пък Гога ти виновеннови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.05.18 02:09



+1
Като се замисля,наистина повечето хора от Сърбия,с които съм имал досег,са били от зоната до Ниш,Вранье и т.н.
Казвал съм за един приятел,който през 90-те беше изкарсл година и нещо по Сръбско?Та когато в Ниш се свалял на една баш шумадийка,тя не му потеглила.Но била откровена,та му рекла да опита с някоя от определени квартали или селища,сиреч бивши българи.Като я попитал би ли имала,по принцип 'дечко'българин,честно и почтено му рекла,че като "права' сръбкиня би си легнала с българин,колкото напр.и с циганин - втора ръка човек,един вид.



Тема Re: Сега пък Гога ти виновеннови [re: tuzlija-179435]  
Автор morskomake (ветеран)
Публикувано08.05.18 07:27



Вече трета година на панаира на занаятите идва едно сръбкинче от Пирот да продава домакински уредчета и доста си приказвахме.Не съм очаквал ама яко потегли...мислех си че ще я впиша в тефтера но разбрах че ще сбъркам.



Тема Re: Сега пък Гога ти виновеннови [re: morskomake]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.05.18 08:55



Работил съм със сърби около година в чужбина. Бяха младежи от Войводина и Белград - от тези по-широко скроените и по-малко националистични и шовинистични. Разбирахме се прекрасно, майтапи, закачки, мохабети - но накрая винаги си оставаше някаква недоизказана резервираност от тяхна страна спрямо мен като българин. Въобще не сме чепкали исторически теми, за да няма спорове и сръдни.
За сръбкините - от Белград и Нови Сад няма проблем да имат връзка с българин, ако го харесат, но не и сериозно обвързване. Такива са ми впечатленията. А и не знам нормален българин как би ги изтърпял - като чуе как се възприемат като народ и история



Редактирано от goga на 08.05.18 08:56.



Тема Ама вие не сте били само патриотинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано08.05.18 12:21



туку национал шовинисти..даже и расисти. Срамота.



Тема Re: Ама вие не сте били само патриотинови [re: SashetoBE]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано08.05.18 12:46



А-а, няма нищо расистко! Не мразя евреи и негри! За шовинист — да, аз съм такъв и искам обединение на хората, които някога са били българи, независимо в коя държава се намират сега. Всички си мислят, че дебългаризацията е нещо естествено и е необратим процес, но аз не съм на това мнение. Всички под едно знаме и егидата на един искрен и Велик Цар. Широката демокрация е изчерпана, това се вижда лесно.

.........................
В един спор печели губещият, защото научава нещо ново.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.