Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 04.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема България отново на губещата страна ...  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 11:10



Нашето правителство страхливо и прикрито ни води към съюз с Русия.
Същевременно Русия постоянно и неотклонно е в отстъпление.
След като загуби Казахстан като основен съюзник в мегаломанският евразийски проект от вчера Русия загуби възможността си да влияе сериозно и в Армения след свалянето на проруски настроеното правителство Серж Саргсян.
Странно е но тази новина не се тиражира в медиите у нас, както и не е направила никакво впечатление на иначе словоохотливите форумци.





Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано24.04.18 11:18



Тая Нуланд не се ли пенсионира вече?



***

Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: Amateur]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 11:27



Мисля, че съюзниците на Русия са държани продължително време много гладни, а това е силен мотив да не стоиш на място, на което ще те хранят само с героизъм, православие и антифашизъм.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.04.18 11:54



Не съм запознат с протестите в Армения, но съм запознат с това, което се случва в Република България. Бойко Борисов подаде оставка с изключително хитрите думи: "Аз не искам да бъда премиер на държава, в която полицията бие гражданите." След това в един сръбски вестник бяха написали статия със заглавие, нещо от рода на: "Чест и достойнство", във връзка с неговите думи.

След това Бойко Борисов отново се върна на власт, по-легитимен от всякога, а хората се отказаха да протестират, защото просто няма смисъл. И това не бяха платени протести, а истински народен гняв, който бе отбит, та и употребен, много лесно.

--------------------



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 12:45



Странно е но тази новина не се тиражира в медиите у нас, както и не е направила никакво впечатление на иначе словоохотливите форумци.

Чух, че там е имало някаква "бархетна революция". Не разбрах някой да е раздавал тулумбички... Впрочем, какво общо има нашето правителство със ставащато в Армения?



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 12:48



Пашинян без колебание отстоява лично позициите си. Ранен при сблъсъци с полицията миналия понеделник, той се появи след това с бинтована ръка и насинено око.

Брей... пръкна се арменският Зоран Заев. Армения в НАТО.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано24.04.18 14:03



както и не е направила никакво впечатление на иначе словоохотливите форумци.

Ами, направила ни е, ама лично на мен не ми се коментира точно заради щуротиите на форумния ни руски трол. Които и не закъсняха по-горе.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: WlSP]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 14:12




Не си налагай самоцензура.
Пък и той няма какво да вряка - Захарова е пожелала успех на арменците.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.04.18 14:12



...не бяха платени протести...
Имам поглед върху въпросните протести в Перник,Дупница,Кюстендил,Благоевград,Сандански,Петрич,където човек трудно може да бъде анонимен.Като се има предвид кои бяха организаторите и по-активните - повечето около БСП,както и режисурата си личи.В,София,Варна,Пловдив.. - нещата по- лесно могат да бъдат замъглени



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.04.18 14:13



Имах предвид предишните протести.

--------------------



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.04.18 14:14



Говоря за ония за тока със самозапалванията.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 14:17



В Пловдив не бях БСП, беше си спонтанно. Както и 97, първите в Пловдив, също не бяха СДС, нямаха още директива от София и се ослушваха като гърмяни зайци от терасата на общината, докато стотина членове на ВМРО, искахме оставката на Жан Виденов.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано24.04.18 14:43



Пък и той няма какво да вряка - Захарова е пожелала успех на арменците.

Те така правят винаги отначало. Иначе и техните медии се правеха на умрели лисици, докато арменците сваляха техния "Путин". Сега рефрена е "Това си е вътрешна арменска работа, няма нищо общо със Запада и не е против Русия".

Между другото, "кадифена революция" е, не "бархетна" - на Куманича дали руският му е зле, дали българският, не мога да определя още...

Редактирано от WlSP на 24.04.18 14:44.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: WlSP]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 14:59



Между другото, "кадифена революция" е, не "бархетна" - на Куманича дали руският му е зле, дали българският, не мога да определя още...

Ами на руски го цитираха като "бархатная революция". Аз не съм правил разлика между кадифе и

... А пък е трябвало... Все едно - и двата плата са меки
---
Та какво стана в Армения? Армен Саркисян смени на президентският пост Серж Саркисян. Серж искаше да остане като министър-председател, ама на умните и красивите не им хареса тази врътка (да има двама Саркисяновци на върха). Серж се оттегли и каза че е сгрешил и бурята в чашата вода затихна. А какво ще правят умните и красивите с техните 9 от общо 105 депутати?



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 15:01



След като загуби Казахстан като основен съюзник в мегаломанският евразийски проект от вчера Русия загуби възможността си да влияе сериозно и в Армения след свалянето на проруски настроеното правителство Серж Саргсян.

Колега, не си представяй желаното за действително... Живеем на планетата Земя, а не на Мелмак.





Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 15:01



Въпросът, батка, съм го задал в началото и той не касае арменците, а нас.
И по-специално какъв ще го крепим на Русия?



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 15:02



Колега, не си представяй желаното за действително... Живеем на планетата Земя, а не на Мелмак.
Аргументи другарю, аргументи, не сме на партиен пленум, все пак.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.04.18 15:03



Ако си честен,ще кажеш :" БЯХ си спонтанно- значи не си от яко платените или дежурна откачалка.Във всеки по-масов протест има и от трите групи.Пак ти казвам-напр.в Пловдив не може да знаеш за всеки кой кой е,а напр.в Петрич - можеш.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 15:10



Въпросът, батка, съм го задал в началото и той не касае арменците, а нас.
И по-специално какъв ще го крепим на Русия?


Аха... това имаш предвид:

Нашето правителство страхливо и прикрито ни води към съюз с Русия.
Същевременно Русия постоянно и неотклонно е в отстъпление.



Това констатация или твърдение е? Или викаш - отказът да изгоним поне един руски дипломат е равнозначно на "прикрит съюз с Русия"? Немам думи, ако е такова твърдението ти. (Не забравяй за Мелмак)...



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 15:13



Аргументи другарю, аргументи, не сме на партиен пленум, все пак.


Единственият партиен пленум на който съм присъствал бе учредителното събрание на ДСБ провело се през 2004 г. в зала "България"



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано24.04.18 15:25



Единственият партиен пленум на който съм присъствал бе учредителното събрание на ДСБ провело се през 2004 г. в зала "България"

Ама, това задача ли беше, или самоинициатива?





Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 15:34



Остави ти дипломатите.
Волният ездач къв го търси в Крим или той случаЕно е в правителството, е така, щото ВМРО много държи на перхидридани леки жени?
И може ли да се отрече, че това правителство е бъкано с руски агенти?
Аааа, мда - сигурно ще искаш документ за вербовката, както и платежно нареждане подписано лично от Путин.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 15:52




Волният ездач къв го търси в Крим или той случаЕно е в правителството, е така, щото ВМРО много държи на перхидридани леки жени?
И може ли да се отрече, че това правителство е бъкано с руски агенти?


Волният ездач не е част от правителството. Той е депутат ако не знаеш... А друг депутата (Гветан Гветанов) пък се изявява като най-войствен евроатлантик. Е, верно той атакува само Гумен Гадев...
---
Не ме карай зорлем да браня правителството на ГЕРБ щото винаги съм считал че то е вредно за България.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: WlSP]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 15:54



Единственият партиен пленум на който съм присъствал бе учредителното събрание на ДСБ провело се през 2004 г. в зала "България"

Ама, това задача ли беше, или самоинициатива?


Колега, беше надежда, че нещо добро може да се случи. Но не би...



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 15:56



Не ме карай зорлем да браня правителството на ГЕРБ щото винаги съм считал че то е вредно за България.
Сам си са вкарал в тия ла.на, щото най-големият успех на ченгетата от ДС е да подменят десните у нас с Б.Б., дето навсякъде е нацвъкал бивши ченгета.
Между ГЕРБ и БСП разликата са такива индоктрининрани льольовци кат теб.
Иначе тя е ясна - стрижат овцете, преразпределят манджата от ЕС, а иначе одат в Крим да го крепат на батюшката, щото не били част от правителството.
Ти въобще чуваш ли са кви глупости трескаш?



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 16:09



Между ГЕРБ и БСП разликата са такива индоктрининрани льольовци кат теб.
Иначе тя е ясна - стрижат овцете, преразпределят манджата от ЕС, а иначе одат в Крим да го крепат на батюшката, щото не били част от правителството.
Ти въобще чуваш ли са кви глупости трескаш?




Колега, струва ми се, че не те разбирам. Ако проследиш хронологията на моите мнения във форума ще установиш, че винаги съм заставал зад позицията си, че ГЕРБ е БСП2. Почти няма ГЕРБерист, който да не е бил комунист още от онова време.
----
А епитетите, които използваш спрямо моята скромно личност (льольо, трескащ глупости и т.н.) говорят за липса освен на възпитание, но и за липса на доводи...



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 16:24



Според него, опасен за Русия е само Казахстан, Путин го потвърди наскоро, като определи Нурсултан Назарбаев, като най-способният държавен лидер от бившите съветски страни.

„Той успя да направи нещо уникално, да създаде държава, която никога не е съществувала, тъй като кзаците никога не са имали своя държава,“ заяви Путин, ясно давайки да се разбере какво мисли за нарастващия национализъм в Казахстан и целостта на тази държава.“






Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано24.04.18 16:27



Хайде да не преиграваме. Чак на съюз с Русия не. По скоро Бойко се опитва да балансира и да не е в крайност. За силното руско лоби тук е ясно, което е с дълбоки корени, но за 25 + години и Америкаците/Германците пуснаха доста политическо влияние. Ние просто сме на място и време в което не можем да си позволим остра реакция по каквато и да е външно-политическа тема. Пък и все пак нали се казва "дипломация" . Не мисля че методи на комуникация на Тръмп са норма.... напротив, но поне щатите могат да си го позволят, ние не.


Редактирано от osoitza-86326 на 24.04.18 16:28.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.04.18 16:29



Много апокалиптично. Няма съюз с Русия. Няма и да има.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: osoitza-86326]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано24.04.18 16:38



Забрави само да споменеш, че сме мост/на кръстопът между Изтока и Запада.



***

Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: osoitza-86326]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 16:49



По скоро Бойко се опитва да балансира и да не е в крайност.
Гоуем бауансьор са извъди пожарникаря. Така избалансира между ЕС и Турция, че и гаргите се смяха. Една среща крайно ненужна за ЕС, посрещната общо взето с неприязън дори от по-умерени политици в Брюксел, която за цел имаше само да домъкне Ердоган у нас, за да може той от БГ да си прави ПиАр в Анадола. На услужливите медии у БГ бе обяснено, че това е страхотен пробив и ще има невероятни последици в уреждане на проблемите между Турция и ЕС. Освен дето похапнаха качествено в Евксиноград за сметка на данъкоплатеца никакъв друг успех обаче не отбеляза тая среща. Същото и с балансирането от името на ЕС за Русия.
Много скоро такива като Макрон такъв ще ни го отбалансират, че ще се чудим от къде ни е дошло. Никак няма и да се чуе - ама държавата ни дълго и гладно ще почне да чака по опашките, докато тука такива като теб се прехласват пред дипломатическите успехи на Баце.
А да ви напомня - раздвижването по въпроса за Македония - най-същественият проблем, който може да има държавата ни и там където трябва да е фокуса на дипломацията ни е изцяло заслуга на Европа и САЩ и ние по възможност трябва да сме много кротки и някой най-после да се сети да каже на Боцата, че не е Кисинджър, нито Громико, а на тия последните даже и обувките не може им лъсна.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 16:55



Според него, опасен за Русия е само Казахстан, Путин го потвърди наскоро, като определи Нурсултан Назарбаев, като най-способният държавен лидер от бившите съветски страни.

Така е, Казахстан е трън в петата на Русия. Измислена държава... но нещата са още от времето на Ленин.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано24.04.18 16:57



най-после да съвпаднем със теб 100 % във едно мнение !



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: JovanDamaskin]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 16:59



най-после да съвпаднем със теб 100 % във едно мнение !

Изпреварил си ме. И аз бях готов да направя комплимент на колегата, та в случая се присъединявам към тебе.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 17:25



Ти ще кажеш че не мога да знам. Пловдив е една шепа, знаем се повечето по физиономия, активните хора. 3 минути ми трябват на който и да е протест в Пловдив, да знам кой го е организирал.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор leyte (член)
Публикувано24.04.18 18:31



България е в патова позиция много повече икономически. Основен дял в БГ икономиката са петрол, газ, електроенергия - всичко с внос от Русия. Стойността на вносните енергоносители от там е толкова голяма, че като изключим Германия, е равна на целия внос от ЕС. С други думи, на Русия даваме повече пари за стока, отколкото на ЕС, без Германия.
Реално нямаме никакъв износ към тях. Нашата икономика им се явява един ежегоден, непрестанен източник на пари, които няма от какво друго да изкарат, освен от суровини.

Затова, въпрос на живот и смърт за бъдещето на икономиката ни е да намерим алтернативи в доставките най-вече на газ и петрол. Никакъв Южен Поток, никакво Белене с руски реактори, работещи само с руски суровинни доставки.
Тези пари са ни нужни много повече за инфраструктурни проекти с европейско участие, самостоятелен строеж на потоци за доставка от Азърбайджан, Катар, Иран, Щатите през Гърция, не и Русия. Стига с тая Русия! Залежите в АЗРБДЖН и Иран са по-близки, по-малки разходи за пренос, по-изгодни при конкурентен пазар.
Затова, край на руските конфликти в Арбения и Карабах, Сирия и Грузия. Пълна подкрепа и натискане за изтеглянето им от там, ако трябва с бой.
Пълна подкрепа за съюзниците ни от НАТО и ЕС, борещи се срещу политическото им влияние - гонене на дипломати, особено от кръга на Решетников. Осветляване, изобличаване на всяко политическо залитане и контакти на разни Пидеровци с тях.

Да, благодарни и признателни сме на войните жертвали се във войната за Национално Освобождение. Винаги ще ги славим и помним.

Обаче, благодарни сме и на германските и другите съюзнически войни, с които заедно проливахме кръвта си във войните за Национално Обединение.
Те заслужават не по-малка слава и помен.
Какъв е този патриотизъм, клекнал пред Освобождението и загърбил Обединението - по същество същото, като освобождението!



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: leyte]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 18:40



Това твое мнение трябва да се преподава в средните училища.


Напълно съм съгласен.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: leyte]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 18:46



Доста време ще мине, преди да "умиротворят" Турция, за да текне азерски газ. Дотогава може да си вкарваме норвежки





Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано24.04.18 18:57



Хайде малко по кротко. Бойко до колко успява , до колко не е друга тема въпроса е на къде е тръгнали какво се опитва. И това не е да ни вкара в Руската орбита. Ако бяхме унгария щях да съм по притеснен. А какви са му силите и възможностите е съвсем друга работа.
Това, което разбирам от теб е че трябва да седим в ъгъла и да чакаме каквото решат дани дадат. ОК и това си е политика и я правихме 20+ години . Резултатите ги виждаме, коментираме и анализираме отдавна.




Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 18:57



Затова, въпрос на живот и смърт за бъдещето на икономиката ни е да намерим алтернативи в доставките най-вече на газ и петрол.

Държавата България не внася петрол дори за 1 лв. Петрол внася българскта частна фирма "Лукойл-България". Тя внася петрол (има доставки и от Ирак и Саудитска Арабия) и реализира на вътрешният пазар петролни продукти. Та изобщо този въпрос не е "на живот и смърт"... По-скоро е въпрос на данъчни складове...
----
Относно природният газ - нашите потребности са толкова минимални, че направо са пренебрежими. 3 млрд. м3 по 350 лв. за 1000 м3, това е пазар за 1 млрд. лева (500 млн. евро). Да не забравяме, че Газпром направи предложение на ЕС (във връзка с едно старо разследване срещу Газпром) с което вкарва доставките на газ в Източна Европа в третия енергиен пакет. Мисля, че скоро това предложение ще бъде одобрено от ЕК и нещата ще са по-лесни и по-прогнозируеми.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 18:59



Искаш да кажеш, че въобще не е верно, че имаме няколко милиарда лева отрицателен търговски баланс с Русия и то основно заради внос на енергоресурси?
Моля те ...



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 19:00



Затова, край на руските конфликти в Арбения и Карабах, Сирия и Грузия. Пълна подкрепа и натискане за изтеглянето им от там, ако трябва с бой.

Мечтател





Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 19:02



Искаш да кажеш, че въобще не е верно, че имаме няколко милиарда лева отрицателен търговски баланс с Русия и то основно заради внос на енергоресурси?
Моля те ...


Ми то отрицателния баланс, ако не е към Русия, то ще е към друг доставчик на нефт и газ.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.04.18 19:19



Ами пак идваш на моята.Щом Пловдив е една шепа народ,по тая логика и фактически по цитираните градове по Струма хората си знаят и кътните зъби.Като ти казвам че в ония протести,както обикновено, си имаше режисура - имаше си.Във всеки протест си има режисура, участници : яко платени,спонтанни,дежурни откачалки.Разликата е в процентните съотношения.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 19:24



Можеш да говориш за твоя си град. Тук имаше 3 дни здрави протести и си бяха нормални хора, със сметките си за ток. После останаха дежурните луди и най-отчаяните от живота. После лятоска, протестите срещу Пеевски, също бяха истински. 3-4 дни. След това ги пое младежката на ГЕРБ. А от общинските предприятия ги извозваха за София.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.04.18 19:29



Значи Русия ще си меша интригите и конфликтите,а някои ще го оправдавате и ще се кефите.
Знам,ще кажеш тука няма емоции,че това е една чужда страна,която си гони интересите,които не е задължително да се покриват с българските.
Ама такива,дето го осъзнават,промиват мозъка на гърчавия народец в обратното.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано24.04.18 19:29



Тя темата е малко шизофренична. Трудно е да се адресира...





Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 19:32



Значи Русия ще си меша интригите и конфликтите,а някои ще го оправдавате и ще се кефите.
Знам,ще кажеш тука няма емоции,че това е една чужда страна,която си гони интересите,които не е задължително да се покриват с българските.


Ами ще го кажа... Нема само чичо Сам да си меша гагата навсякъде. С какво са по-добри амеранците?



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (член)
Публикувано24.04.18 19:39



Не, мечтая за силна Русия, с икономика ориентирана към добавяне на стойност в продукти, произвеждани от покупко-способни руснаци. Русия, членка на ЕС с общи правови норми и икономически отношения. Русия, с модерна армия в архитектурата на обща европейска отбранителна система. Не задължително член и на НАТО.

И надеждата е... Путин. Все ми се иска да вярвам, че и той така ги вижда нещата.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 19:43



Не, мечтая за силна Русия, с икономика ориентирана към добавяне на стойност в продукти, произвеждани от покупко-способни руснаци. Русия, членка на ЕС с общи правови норми и икономически отношения. Русия, с модерна армия в архитектурата на обща европейска отбранителна система.

Ами то това го иска и Русия още от времето на Петър Велики. По всякакъв начин Русия иска да се приобщи към Европа. Не е тя виновна, че не я допускат.
Иначе и аз това го искам: Европа от Лисабон до Владивосток.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: osoitza-86326]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 19:45



Това, което разбирам от теб е че трябва да седим в ъгъла и да чакаме каквото решат дани дадат. ОК и това си е политика и я правихме 20+ години . Резултатите ги виждаме, коментираме и анализираме отдавна.
Ние отдавна не седим в ъгъла при условие, че сме в НАТО и ЕС. Седене в ъгъла е да купуваме МиГ-ове от Русия, Президента ни да го кове руският Патриарх все едно, че е некой пубер, а Б.Б. да се прави на капел-майстора в Европа, при условие, че не различава знака за диез и този за бемол.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: leyte]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано24.04.18 19:48



Много добре знаеш че това няма как да стане. Особено не от политиката която до момента запада, НАТО и Америка развиват спрямо Русия. Тук изобщо не става въпрос Русия да бъде някакъв еманципиран партньор а по-скоро разградена територия обслужваща интересите на НАТО т.е. Америка.
Е времето на Горбачов и Желцин когато Русия безвъзвратно вярваше във по-добни притчи отмина, защото на челото на Русия застанаха твърди националисти предвождани от Путин, който независимо какъв е бил във миналото не може да се отрече, че защитатва преди всичко и досега доста умело руските национални ако щеш и имперски интереси.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.04.18 19:48



Майните все едно един ку® ви е правИл,излизаш ми със същите инатлъци и номерца,дето ми ги погаждаха твои градски оше преди 35 год.,без изменениеКазвам ти - не моя си град - ВСИЧКИ от Перник до Петрич.Сметките ... Те едно на ръка,другото- кой подклажда огъня отзад.Имаше и друг елемент - в района на един трафопост сметките за месеца бяха надути,в съседния - нормалните.ПроучихМЕ го.Ха белким не си единственият тука с опит в политическите игри,кухнята на нещата и т.н.
Е,ония протести за тока,самозапалванията,окървавените глави...си имаше режисура и задкулисие,и кинти.И в тия против Виденов имаше.Там участвувах активно ,не съм си седял дома и съм доволен от това.
Както веднъж се съгласи с мене Софмак - доволен съм,че не съм си седял дома,направил съм си хатъра,казал съм си думата,осъзнал съм,че едновременномсъм бил и маша в чужди ръце,но обвързвайки се само до такава степен,че във всеки момент да мога свободно да кажа:"Аз бях дотук!"



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано24.04.18 19:52



само че във една подобна констелация не може да се очаква, че голямата английска империя или лигавия френско-немски либерализъм ще възприемат епицентъра на събитията да е по-на исток от Брюксел.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: JovanDamaskin]  
Автор leyte (член)
Публикувано24.04.18 19:56



Веднага влизам в твоя стил - Да, от сърце да са живи и здрави, но не и за сметка на българските национални интереси.

Да продължим ли в темата, кой винаги е против съюз, близост или единство между Македония и България? Кой до днес ни тропа по масата и нито като православен, нито като европеец подкрепя договора ни, заплашва дори?

Ще излеем камара политически аргументи безсмислено, изпускайки основното - не е важно колко велика изглежда или се тълкува Русия или България, Македония, а как живее обикновения човек в тях. Последно като проверих, всичко бяга към ЕС и УСА.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 20:00



То и на мен впечатленията ми за вашия град са от Васил и Георги Илиеви, Александър Тасев, Емил Наков, Валери Ненов, Пепи Пауня и в допълнение братя Галеви, от съседната ви Дупница.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.04.18 20:04



Империя, в която 200 души имат повече пари от цялата държава, а масата преживяват с доходи 3 пъти по-малки от тези в България - не ми я хвалете.

Няма случай досега - някой да се е хванал с руснаците и да е прокопсал. Нищо лично. Просто технологиите и напредъкът идват от други точки на земното кълбо.

Иначе, да - винаги трябва да сме благодарни за възстановяването на българската държава през 1879 г. Това е безспорно. Но толкова. Защото има още стотици други примери за вредите, които съзнателно Руската/ съветската империя е нанесла на България и българите.

Редактирано от goga на 24.04.18 20:05.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: leyte]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 20:04



САЩ не го виждат така. За тях взаимоизгоден икономически съюз ЕС-Русия е политическа смърт. За тях приемлива Русия е без Сибир и Кавказ, а руснаците са случайно пребиваващи, върху ТЕХНИТЕ природни ресурси. И ти да си руснак и да знаеш какво те чака и ти ще въртиш същите номера.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано24.04.18 20:08



Империя, в която 200 души имат повече пари от цялата държава, а масата преживяват с доходи 3 пъти по-малки от тези в България - не ми я хвалете.

Ами това се случи като следствие на копиране на западния либерален капитализъм. Освен тези 200, сумати западни "съветници" отхапаха тлъсти парчета от постсъветската икономика. Либерален разгул...



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.04.18 20:08



Това,че Кюстендил от крепост на Организацията навремето да стигне до Валери Ненов е добър показател за "приемствеността".
На града още от едно време му е изиграла лоша шега относителната близост до София.Доста читави,ако са могли - измъкнали са се.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: goga]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 20:10



За съжаление тук е същото, 20 човека притежават цялата държава, а останалите живеят с 1/3 от това с което живеят западноевропейците. Тук е копиран руският модел.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.04.18 20:10



Не е нормална тази ситуация. Дори Царска Русия през 1913 г е била далеч по-справедлива и социална държава от съвременната Путинова империя.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 20:11



Другите де ги сложи от горния списък, та само Ненов коментираш?

За Анани Константинов нищо не казваш...

Редактирано от komitaO3126319 на 24.04.18 20:12.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.04.18 20:14



Тук, ако питаш мен - един плондер и десетина ортаци владеят цялата държава. Ама, нали искаме да сме като европейците, а не като руснаците...



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.04.18 20:14



За мъртвите - или добро,или нищо .Акъл - имаше.
Илиеви - не ги познавах,по- млади са.БорчЕта.
Тасев и Наков са ми набори.Тасев - племеник на чичо си.Без задръжки да мине през някого,оказал се на пътя му.
Намериха се и по- рунтави от тях.
Наков - счетоводител. Нине здравствующ.
Не влизат в графа БАНЧАНИН - т.е. да има баби ,дядовци,родени в града,кореняци.Анани все пак беше такъв.
Така както имаме и благоевградчани и джумалии.

Редактирано от tuzlija-179435 на 24.04.18 20:25.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 20:19



Цялата поговорка завършва с "освен истината", но да не му вдигаме костите на човека. Добър българин беше. Хубаво че братовчедката доведе мъж от Кюстендил, та да си пооправя мнението за града.
Я кажи сега, Христо Абаджиев като беше по листи от БСП-то, лош човек ли е?



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: goga]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 20:20



Искаме ама на...



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор leyte (член)
Публикувано24.04.18 20:20



С теб сме попътували по света. Имам обиколено около 60 държави. Няма дупка на този свят, в която да не се намира поне един руски емигрант!

Даваме им зелена карта, купуваме им билет до Щатите, гарантирам ти, всичко ще е на плажа в Маями! Особено каките. Отваряй проучване и да ги тестваме!
В Ростов на Дон каките имат специални консултации, материали по сайтовете (не съм сигурен дали ще ги намеря с търсачките веднага сега), как да сваля български мъж, какво харесва български мъж, какво е нужно да се омъжа за него. Гледал съм ги преди време и съм се смял с глас. Остави, ами имам и лични впечатления, че съм пил по нощите на Дон лятото.
Всякакъв смисъл губи световната политика и националната чест, като опре до интереса на отделния човек. Много са случайно пребиваващите някъде.
Задължение на всяко правителство и власт е първо да се погрижи за благоденствието на избирателите си. Не го ли прави, не ми го хвали!

Така си продадоха и Аляска барабар с ресурсите и сиуксите?!





Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор leyte (член)
Публикувано24.04.18 20:21



Това е приказка!



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: leyte]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 20:22



Аааа, само луд би си вкарал рускиня в къщата





Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано24.04.18 20:24



Сам си са вкарал в тия ла.на, щото най-големият успех на ченгетата от ДС е да подменят десните у нас с Б.Б., дето навсякъде е нацвъкал бивши ченгета.



Къф виц....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 20:26



Ахахахаха, ставам луд фен на граовския хумор





Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.04.18 20:31



Бе аз на една [трета] братовчедка отказах да гласувам за общ.съветник,щото,откъм БСП.Гласувах за един,когото имам за добър българин,ама тоя път не влезе.Арен - лош,щом е,от БСП - без мене.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано24.04.18 20:32



Аааа, само луд би си вкарал рускиня в къщата
True story.
Гледах една семейна двойка - българин и рускиня с двете си малолетни дечица, мамашата такъв скандал му спретна на улицата, човека явно му идеше в земята да потъне от срам. Такова унизително отношение - скандала на улицата и пред децата, особено в Източна България (понеже от 15 години съм по тоя край) не може да се види.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 20:34



Ама това че дава много работни места, с високи заплати, няма значение, нали. Важното е че "десният" Пепи Пауня ви е кмет незнам кой мандат. Аре остави от такива демократи...



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.04.18 20:35



То представи си в къщи какво го прави...



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.04.18 20:46



Друга история от живия живот:

Рускиня на 46 години заеба половинката си, след като му беше пристанала 25 години. Беше някъде 2002 г - точно, когато Москва и Петербург живнаха икономически. Тя каза, че отивала само за две седмици да види роднините, взе си отпуска - работеше като главен счетоводител в уважавана фирма - и повече не се вясна. Не благоволи да отговори и на телефонните обаждания на мъжа си - нормален човек, който цял живот я носил на ръце. Заряза го барабар с две деца - едното тийн, другото студент във втори курс.

След 2-3 години се оказа, че просто е намерила по-привлекателен от финансова гледна точка руснак, който й предложил работа за 2 хил долара месечно в Москва. Така Мамаша не изпусна келепира и започна наново живота си.



Редактирано от goga на 24.04.18 20:47.



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: leyte]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано24.04.18 22:21



кой винаги е против съюз, близост или единство между Македония и България? Кой до днес ни тропа по масата и нито като православен, нито като европеец подкрепя договора ни, заплашва дори?

е това смятам е елементарно да се види...противниците на македоно-българското обединение варират във зависимост от страната на съюза където се намира България. Примери за това още от Сан Стефанска България бол.

Да, във момента руснаците не са ентусиязирани от възможноста за бълаго-македонско приятелство именно защото България не е във техната орбита и ако Mакедония влезне във българско-европейска орбита губaт се точки за руското влияние на Балканите. Това е безпорно - но има и едно друго но! България е съюзник без портфейл на доверие на запада. Едно българо-македонско обединение можеше и трябваше да се случи още много по-рано някъде 2000-2003 докaто бе още Георгиевски на власт във Македония. Но тогава американците имаха други планове за България а имат и сега - на тех пък и на Европа както виждаме от Макрон най-малко им пука за българските национални интереси.

Искам да кажа ако не се вземеме ние сами във ръцете и правиме самите нещо по въпроса, друг никoй няма да ни даде Македония на тепсия. Ако пък закъснееме, губиме цялата територия на албанците. Напоследъка е станало хит албанците да купуват куци и сакати имоти по Струмица на пример.


По отношение на бягането към EU или САЩ мисля не е сложно да се досетиш относно изкуственото поддържане на икономически санкции които целят именно да съсипат икономиките на дадени държави и косвено довеждат колко и да е минимално до източването на умните и интилегентните от страната. Русия не във това число исключение но аз повдигам въпроса защо и десетилетия наред се подклажда същата политика към България, Румъния (хем членки на EU) а пък да не говориме за страните като Сърбия Македония и прочее (извън EU). Надявам се че не вярваш на приказките - "много сме назад от зaпада, има много да наваксаме". Това са си чисто популистки идеи за заблуждаване на масите !

Ако се позамислиш можеби и сам ще се досетиш защо това е така и че няма нищо общо вече 25 години все още да сме опашката на Европа!

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано25.04.18 15:15



...Не го приемаме за нормално, каза Цветанов за посещението на Сидеров. Разграничаваме се от позицията на Волен Сидеров, той не е изразител на на външната политика на правителството, каза още Цветанов. Въпросът е поставен във вторник пред депутати от "Обединени патриоти". "Казах, че това което се случи последните няколко дни не е здравословно за държавата, не е добре за управлението. Те казаха, че това е било лично посещение, имали са срещи с българската общност в Крим, това беше тяхното обяснение", разказа Цветанов.





Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано25.04.18 18:14



След теологията Волен да наблегне и на филологията (видео):



***

Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: Amateur]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано25.04.18 19:13



По тоя повод един виц.
В Психодиспансера болен се жалва на дежурният лекар:
- Цял ден след мен ходи Наполеон.
- И какво ви притеснява?
- Какво ми е? Мания за величие или мания за преследване?



Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано25.04.18 19:18



След теологията Волен да наблегне и на филологията (видео):


Ами руският го владее съвсем прилично (щом не слагат субтитри). Интересно е инфото под видеото (което пасва на другата тема за свободата на медиите у нас):

Есть ли в Болгарии СМИ, которые пишут правду о России и насколько свободна пресса в этой стране




Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано25.04.18 19:27



— Пашинян назвал это "бархатной революцией". Ее причины и чего хотят люди?

— Говорят, что у нас власть — пророссийская, а оппозиция — прозападная, но это неверно.Нынешняя власть самая прозападная за всю историю страны, она в прошлом году подписала Стамбульскую конвенцию, которая подразумевает полный отказ от националь ной культуры, ввод ювенальной юстиции и гей-парадов. Таким образом, Армения подписала документ, который Болгария и Венгрия, будучи в Европейском союзе, не подписали. Если эти законы начнут применять на практике, это может привести к гражданской войне.

Власти также подписали договор с ЕС о всестороннем и всеобъемлющем партнерстве, а парламент его ратифицировал. Там речь идет о закрытии атомных станций, о переименовании коньяка в бренди, а ведь это все, что у нас осталось из наших "визитных карточек" после развала СССР и деиндустриализации. То есть то, что Порошенко сделал после майдана, наша власть все это сделала без всяких майданов — втихаря.

Но этим все не закончилось. Мы перешли, по совету того же ЕС, к парламентской форме правления. Президент у нас теперь — гражданин Великобритании, у него там бизнес и имущество. И первой, кто его поздравил с избранием, была английская королева. Без ее великодушного разрешения у нас теперь ни одного министра не назначат. Наши олигархи, наши ворюги, они же не в московских банках хранят свои денежки, а в западных банках.






Тема Re: България отново на губещата страна ...нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано25.04.18 22:22



Ами руският го владее съвсем прилично...

В царството на слепите...

***



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.