Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Като спомена Путин...нови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано22.04.18 21:03



Клуб Z, писаха за убийството на руския Илон Мъск. Първо пуснаха статия как режима го убил, после се усетиха и пуснаха статия, как лошите затворници го убили.



Тема Re: Като спомена Путин...нови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано22.04.18 21:32



"...имал проблем с леките наркотици..."

Ако наистина "е имал проблем с леките наркотици", предполагам, че в житието-битието му щеше да пише, че всеки ден се е боцкал с хероин, метадон и там не знам още какво. Така че, сигурно е бил чист като сълза. За алкохола нищо не мога да кажа, все пак за руснак иде реч, но ти колко пъти си падал от балкона, като си бил пиян? Иначе, винаги може да се обясни едно "мятяне от терасата". Всъщност, пише ли колко наркотици и алкохол за намерили в кръвта му?

***


Тема Re: Като спомена Путин...нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано22.04.18 21:45



Ако наистина "е имал проблем с леките наркотици", предполагам, че в житието-битието му щеше да пише, че всеки ден се е боцкал с хероин, метадон и там не знам още какво.

Това го казват приятелите му. Цитирам:

Но то, что произошло-это ужасно и отвратительно.
И я точно знаю, что при всех слабостях Бородина к женщинам, алкоголю и легким наркотикам - он никогда бы «не вышел сам».
...
По словам друга Бородина Вячеслава Башкова, за два дня до трагического происшествия журналист сообщал, что его квартиру "обложили":

11 апреля в пять часов утра Максим позвонил мне через мессенджер фейсбука и обеспокоенным голосом сообщил, что его обложили силовики, на балконе человек с оружием и на лестничной площадке люди в камуфляже и масках. Максим высказал мнение, что в кратчайшее время они к нему вломятся с обыском, а сейчас, видимо, ждут разрешения суда. Поэтому ему нужен был адвокат, в связи с чем он ко мне и позвонил. Голос у Макса был встревоженный, но не истеричный, не пьяный, я тут же воспринял всё серьёзно, пообещал позвонить кому могу, и сообщить, как только кто отзовётся.

Я позвонил паре ведущих в Екатеринбурге редакторов СМИ, у которых, по моему мнению, могли быть контакты адвокатов для таких случаев. Но своих адвокатов у них не оказалось. Позвонил коллеге по Общественной наблюдательной комиссии, который был не в городе, он пообещал кого-нибудь найти, но может не сразу (было довольно рано, многие просто не отвечают в такое время). Пролетел час, а потом снова позвонил Бородин и виноватым голосом сказал, что ошибся, видимо какие-то учения, и извинился. Максим занимался журналистскими расследованиями преступлений, паранойя была понятна.
...
Он был человеком непростым, ершистым. Не соблюдал режим, скажем так. Иногда мы с ним хорошо друг друга понимали, иногда не очень. В последние годы его очень мучала неустроенность, он метался: работал в маленьких СМИ и в совсем маленьких СМИ, интересные ему темы вряд ли кому-то были интересны. Кому нужен неудобный журналист-расследователь в Екатеринбурге в 2018 году?

Моя последняя переписка с ним в мессенджере ФБ — февраль этого года; Макс пишет о том, что хочет перебраться в Москву, и не знаю ли я, кто может хотеть его взять на работу. Я не знаю. Извини, Максим; правда не знаю. Даже в Москве пространство возможностей для журналиста сжалось так, что на каждую вакансию, где можно оставаться профессионально честным, стоит очередь в пару сотен человек на место. Насколько я знаю, он подавал резюме на конкурс в видеоотдел ФБК; по крайней мере — просил моей рекомендации. Но и у нас сотни человек на место, а личные рекомендации ничего не значат. Так или иначе, с Москвой не получилось. А в Екатеринбурге он был никому не нужен, хотя со всеми дружил.






Тема Re: Като спомена Путин...нови [re: cumanich126454]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано23.04.18 20:05



Човекът хем женкар, хем наркоман и алкохолик и отгоре на всичко критик на Путин! А по професия и журналист. Язък за благонадежният крепител на западните ценности, един бъдещ стопор на европейската демокрация, как го изтърваха такъв мултигений не е за вярване!



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.