Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 08.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема кратък отговорнови [re: MupaM]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано07.04.18 19:53




демек така е



Тема Re: кратък отговорнови [re: mak ot Sofia]  
Автор Darkages (старо куче)
Публикувано07.04.18 20:26



Ако погледнеш Речникот а македонскиот язик на Блажето, ще видиш, че българските думи са си там, само че са като синоними доста по- назад.
Първо умишлено се търси сръбското значение, сръбската заемка.
Това Сашето го отбеляза преди много години, ако си спомняш.



Тема предполагам, че няма да спорим,нови [re: Darkages]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано07.04.18 20:37



че при съставянето на македонската езикова норма се е търсело преди всичко отдалечаване от българския книжовен език





Тема Re: Мust-see! Евгений Колосков за Македониянови [re: rimskia]  
Автор Владо Шофьора (върховист)
Публикувано07.04.18 20:45



Римски, поздравления за находката. Когато действаш в страни от позната пропаганда можеш да си много точен и прозорлив. Да, повечето начетени и умни руснаци знаят истината за руско-българските отношения и че те самите са виновни за развалянето им, но това в момента не е от значение за официалната политика. В момента те са обидени от проваления Южен поток и са отприщили цялата си долнопробна и невярна пропаганда, която отврати много проруски настроени българи. Цялата прокремълска шутовска камарила, се е заела с очернянето на България, за да угодят на императора. И това го направиха във форумите, където масово българи се опитаха да изразят съчуствие за гоненията на руснаците в Украйна. Между другото поведението на кремълоидските шутове по нищо не се отличава от огледалното отношение на платените соросиди в България. Имаше навремето един руски историк, който каза, че съсипването на царска Русия, от което започнаха всички нещастия на руския народ започнаха с подкрепата към Сърбия в ПСВ. А оттам един стогодишен провал, като цяло, с леки междинни издигания без значение. Вместо да са една 450 милионна държава в рамките на царска Русия, днес са три пъти по-мялко.

Редактирано от Владо Шофьора на 07.04.18 20:56.



Тема Re: Мust-see! Евгений Колосков за Македониянови [re: rimskia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.04.18 21:09



Не, това, че се били разбрали да не го говорят, не бях го чула.
Върнах, намерих го. Според мен това е шега от страна на водещия.
Самият водещ е доста на типичните руски позиции, де, което е нормално. Не е от крайните и наежените, но си е типичен. Но според мен това точно си беше шега. Още повече, че едва ли някой би се изцепил така на сериозно пред публика. А и той после иронизира как Лавров се обяснявал, че не са го разбрали.

"Колосков остана коректен. Не започна да плюе по НАТО и ЕС и че Македония няма нужда от тях, въпреки че водещия на няколко пъти му подхвърляше топката."
Да, аз и това "подхвърляне" също имах предвид, като казах, че явно е на типичните руски позиции, и още две-три дребни неща. Но не ги изрази агресивно (може би и заради това, че е водещ), нито упорстваше с подхвърлянето, а и според мен съвсем не очакваше Колосков непременно да захапе да плюе по ЕС и НАТО.

Редактирано от MupaM на 07.04.18 21:35.



Тема Re: Мust-see! Евгений Колосков за Македониянови [re: Владо Шофьора]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано07.04.18 22:38



Да, така е...



Тема Re: Мust-see! Евгений Колосков за Македониянови [re: rimskia]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано08.04.18 08:59



Грешки и невежество има бая, но има добра воля...it`s a good start....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Мust-see! Евгений Колосков за Македониянови [re: Shtrkot]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.04.18 09:15



Кажи за някои от грешките, все пак и ти си историк.

-------

Току-що изчетох коментарите. Това, дето го писах за граматиката, по-накратко го е написал някакъв, който според мен и за мое учудване е руснак. Също някакъв отбелязва нещо, което и на мен ми направи впечатление, но не толкова силно - онова изказване на водещия за чисто гръцките градове.

И, разбира се, на няколко места - те участваха в двете световни войни против нас. И обяснение - ма все пак царете им бяха немци тогава, то затва, един вид, лошо правят да са против нас, ама не ги съди чак толкова строго, то не е по волята на народа, а на властта.


И разбира се, от всичко казано поне един човек (вероятно - повече от един) е разбрал нещо, което и аз, ако бях на мястото на всеки един руснак, съвсем нормално щях да го разбера по същия начин: тея предатели българите, дет` са ни длъжни, в крайна сметка нямат никакво оправдание да воюват против нас, направили са го не за друго, ами щото са искали да награбят Македония, смятайки я уж за "исконно" своя (пък тя не е).

А, също имаше и сравнение, че Македония за България е като Украйна за Русия. Като се има предвид, че за повечето руснаци сигурно "укрите" не са истински народ, а отцепници, това може би вече си е... нещо като признание. ;)

Редактирано от MupaM на 08.04.18 09:23.



Тема Re: Мust-see! Евгений Колосков за Македониянови [re: rimskia]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано08.04.18 09:28



Гледах и слушах въпросния "експерт" докато не каза, че СССР, разбира се, са подкрепяли "съюзническа" България по "македонския" въпрос...



Тема Re: Мust-see! Евгений Колосков за Македониянови [re: MupaM]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано08.04.18 09:42



По принцип на момчето му се губят цели сегменти, но като за руснак е направо специалист. Например твърдеше, че Гърция е завладяла Константинопол през 1922 г., което изобщо не е така, дума не обелва за средновековната българска история в Македония, за Климент Охридски, кирилицата и прочие, камо ли за цар Самуил, който беше споменат мимоходом и то с кича със светещите очи, който те си мислят, че е в Скопие и т.н. Тук-таме беше доста точен, но като цяло в главата му е каша, а на водещия в кратуната му е тюрлюгювеч, завалията...



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.