Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: горещи факти за Новичокнови [re: cumanich126454]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано04.05.18 12:48



Усещате ли как ни правят на канарчета?

Не, ти за пореден път се опитваш нас да правиш на канарчета, цитирайки избрани пасажи от статия извън контекста и правейки свои внушения. Прочети статията на NYT, има линк, мисля, че с английско-руския гугъл транслейт ще стане.

С две думи човекът казва, че: намереното количество е по-голямо отколкото се синтезира за изследователски цели, тоест взето е от военни запаси, а не от някоя лаборатория. Това е смисълът - дошло е от военните запаси на Русия, където е произвеждано и складирано.

Другото важно е, че опровергава дезинформацията за бързото разграждане, напротив казва, че веществото е изключително устойчиво на околна среда и че дори и до днес може да има неоткрити места в Солсбъри с опасна концентрация. Затова и може спокойно да е употребено в течно или аерозолно състояние - например просто да са напръскали определени места.



Тема Re: горещи факти за Новичокнови [re: WlSP]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано04.05.18 16:06



С две думи човекът казва, че: намереното количество е по-голямо отколкото се синтезира за изследователски цели, тоест взето е от военни запаси, а не от някоя лаборатория. Това е смисълът - дошло е от военните запаси на Русия, където е произвеждано и складирано.

И в руския превод това е упоменато. Въпросът е в дозата... Колега, как си представяш 100 грама (милилитра) Новичок намазани на дръжката на вратата? Е, аз не мога да си представя. Две-три капки - да...
А постът ми имаше още една част - признанието на Чехия, че и тя е произвеждала агент от семейството на Новичок. Щом Чехия може, и Британия ще може... И всяка развита страна. И ето възникват въпроси:





Тема Re: горещи факти за Новичокнови [re: WlSP]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано04.05.18 16:16



Другото важно е, че опровергава дезинформацията за бързото разграждане, напротив казва, че веществото е изключително устойчиво на околна среда и че дори и до днес може да има неоткрити места в Солсбъри с опасна концентрация.

Не, знам, не знам.. Но пък един от откривателите на Новичок (Вил Мирзаянов) твърди:

„Безумно е да използваш Новичок срещу Сергей Скрипал.“ Това заяви създателят на химикала Вил Мирзяанов, цитиран от Коммерсантъ FM.

Той обясни, че Новичок е хидроуязвим. Това значи, че веществото е устойчиво само при липса на влага и влажност.



Само да напомня, че семейството на Новичок има доста членове. Чешкият Новичок може да е устойчив на влага, но да не е да толкова смъртоносен.



Тема Re: горещи факти за Новичокнови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано04.05.18 18:16



Вместо да вдигаш наздравици, че Русия е очистила един предател и с това дала урок на потенциални подобни в бъдеще, ти носиш от девет кладенеца вода за да докажеш, че матушката е беззъба и всеопрощаваща

Ако Скрипал беше българин и предавал колегите си бих се гордял с такъв негов край.



Тема Re: горещи факти за Новичокнови [re: mulcho]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано04.05.18 18:32



Вместо да вдигаш наздравици, че Русия е очистила един предател и с това дала урок на потенциални подобни в бъдеще, ти носиш от девет кладенеца вода за да докажеш, че матушката е беззъба и всеопрощаваща Ако Скрипал беше българин и предавал колегите си бих се гордял с такъв негов край.


Колега, за мене истината е най-важна. Не манипулацията. Зотова не искам да ме правят на канарче. Но на някои много им се иска... Та госпадата от ОСХО съвсем оплетоха конците... Че се налага ката час да се самоопревергават:


LONDON — A chemical weapons watchdog amended statements on Friday that its leader had given to The New York Times, in which he estimated that 50 to 100 grams of liquid nerve agent had been used in the March 4 attack on the former Russian spy Sergei V. Skripal and his daughter, Yulia, in Salisbury, England.

A statement issued by the group, the Organization for the Prohibition of Chemical Weapons, said the amount should be measured in milligrams rather than grams.
-----
Егати шеф си има ОСХО... Да не прави разлика от грамове и милиграмове... После иди им вярвай.



Тема Re: горещи факти за Новичокнови [re: cumanich126454]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано04.05.18 20:27



Аз още отначало си помислих, че това е грешка и става дума за милиграми. А дали той е сбъркал или тоя дето му е подал данните - божа работа.



Тема Re: горещи факти за Новичокнови [re: WlSP]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано04.05.18 20:53



Аз още отначало си помислих, че това е грешка и става дума за милиграми. А дали той е сбъркал или тоя дето му е подал данните - божа работа.

По-скоро грешката е на журналистите на вестника. Американците трудно боравят със системата SI. Преди бях чел за проведена анкета с американци на колко определят ръста си в метри. И имаше "попадения" от 4 метра ръст.



Тема Re: горещи факти за Новичокнови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано04.05.18 21:13



100 грама!?! Навремето дъщеря ми беше факир на мацане на дръжки с шоколад, но до 100 грама не беше стигала.

Каква хидратация, каква Чехия?

***

Тема Re: горещи факти за Новичокнови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано04.05.18 22:31



100 грама!?! Навремето дъщеря ми беше факир на мацане на дръжки с шоколад, но до 100 грама не беше стигала.


Тъй де... Ама доста са се вързали. Все пак у мене остава подозрението, че оня турчин начело на ОЗХО е голо вода. За него -мили, -микро са подробности... Ама заради това авторитета на организацията олеква... А ако грешката е у журналистите, ето едно актуално четиво:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.