Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 27.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Вчера по руската телевизиянови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано08.03.18 22:22



,,Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр.Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….” Русе, 1-й Март 1886 г. Захари Стоянов



Тема Re: Вчера по руската телевизиянови [re: komitaO3126319]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано08.03.18 22:56



Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр.Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и проч., са биле против официална Русия.

Да наблегнем на червенкото... Иначе против официална Русия са били най вече тесните и широките социалисти начело с дядо Благоев. Разбираемо е - класова борба. Но... след като побеждава ВОСР нашите тесни (за широките не знам) социалисти бързо сменят резбата... И стават комунисти.



Тема Re: И Маккензи:нови [re: Shtrkot]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано08.03.18 23:01



Макар че турците повече или по-малко се противопоставят на всички условия, това, което попречи на споразуме¬нието, беше условието за ав¬тономията на България. Те бяха готови да отстъпят по всички линии освен тази, която те считаха равнозначна на унищожението на Турция ка¬то сила в Европа. Те бяха склонни да дадат автономия, така както беше предвидено в програмата на конференцията. На това русите възразиха, че програмата на конферен¬цията е била сведена до ми¬нимум, за да се избегне войната. Тъй като това не е могло да се постигне, сега ще трябва да се установи авто¬номия като в Сърбия или Ру¬мъния. България трябва да се простира от едната страна близо до Цариград и от другата до Солун. Това, разбира се, унищожава турското вла-дичество в Европа с изключение на Цариград. Турците обаче не желаят да приемат това. Те са склонни да отстъпят Карс и Ерзерум, да дадат пълна независимост на Румъ¬ния и Сърбия, съгласни са руската флота свободно да преминава през Проливите, да платят репарации за войната, но не и България да бъде автономно княжество. Но по въпроса за българската автономия русите бяха непреклонни!



Такива ми ти работи! А сега веднъж завинаги да забравим за червеното...



Тема Re: И Маккензи:нови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано08.03.18 23:15



И оттогава 140г. Трябва ли да продължаваме да лапаме пишки, заради нещо преди 140г.?
Албанците да не би да изпитват някаква благодарност, че благодарение на отворената от нас война в 1912г. придобиват независимост? Ама никой няма съмнение, че и без 1912г., албанците пак щяха да са независими.
И не мисриш ли че точно тази искана от Русия автономия е ппоблема? Щото варианта на англичаните е за административна реформа, един вид, еволюция на Екзархията. И това в сериозна степен, беше нещо, заобикалящо Райхщадското споразумение между Австрия и Русия.



Тема Re: Вчера по руската телевизиянови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (Запоратор)
Публикувано08.03.18 23:23



Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр.Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и проч., са биле против официална Русия.

Обърни внимание и на синичкото. Червеничкото е ясно на всички, пък дядо Благоев е един патриот...къде го слагаш до Раковски и Левски, не знам. И защо наште социалисти да са "сменили резбата" след победата на ВОСР? Нали официална Русия е вече социалистическа? Мен по ми мяза на смяна на резбата, ако някой бивш комунист тръгне да съучередява дясна партия...

***


Тема Re: И Маккензи:нови [re: komitaO3126319]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.03.18 23:29



Много интересен психоаналитичен профил може да се получи, ако някой изследва поведенческото правило "бъди благодарен, защото аз еди-какво си направих за теб". То малко отива в сферата на взаимоотношенията между деспотичен родител и дете, което дори след своята зрялост, е държано в психологически плен на инфантилната си зависимост пред "божеството-авторитет"; много често има силно властни майки спрямо синовете им, които са на принципа "аз съм го изпикала, аз ще го унищожа"; или пък "виждаш ли колко си неблагодарен, а аз цял живот си давам и кожата от гърба си, за да си добре". Това е един вид извратена садистично-доминантна патриархална любов, която налага и изключва правото на детето да стане зрял и самостоятелен човек. Горе-долу е същото отношение на руската имперска архетипна славянофилска представа към България и българите: ние сме вечно неблагодарни, защото сме избрали сами да бъдем възрастни, тоест да не зависим инфантилно от Дядо Иван /също архетипна фигура на деспотичния вечен родител/.

Редактирано от goga на 08.03.18 23:31.



Тема Re: И Маккензи:нови [re: goga]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано08.03.18 23:34



Когато някой изисква благодарност, той изисква и подчинение-също обяснение от психологията.



Тема Re: И Маккензи:нови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано08.03.18 23:34



Много интересен психоаналитичен профил може да се получи, ако някой изследва поведенческото правило "бъди благодарен, защото аз еди-какво си направих за теб".

Добре де момчета... плюйте, плюйте, докато плюнка не ви остане... А сега доволни ли сте? Постигнахте ли мир със себе си? Или викате: да им ебем мамата на руснаците дето ни развалиха рахатлъка... Добре си бефме сос Султана..



Тема Re: И Маккензи:нови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано08.03.18 23:51



Не, не си бяхме добре със султана. Ама искахме сами. Нашите тръгнаха да градят Екзархията, Княжеството и Източна Румелия, нямат нищо общо с Екзархията.
Не е въпроса какво се случи 1878г., а касво предразположи да не се случи. А именно национално обединение.
1000 пъти повече щях да съм благодарен на руснаците ако бяха направили автономно само Дунавския вилает, ама целия, с Нишко и Северна Добруджа. Пък нека после да нямаше Източна Румелия.
Княжество България от 1878г. е едно недоносче, орязано по фланговете, с рождението си. Заложени конфликти още от зачеването, със Сърбия и Румъния. Не, мерси.
Щеше ли някой да оспори на Берлинския конгрес, Княжеството да обхваща целия Дунавски вилает? Нямаше.
Ама на харизан кон, зъбите не се гледали. Затова не искаха тогава българите да е харизан коня.



Тема Re: И Маккензи:нови [re: komitaO3126319]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.03.18 23:59



Аз не плюя. Просто недоумявам, защото трябва да ми се вменява вина, че не искам България да е руска губерния. А в исторически план - най-прецакани се оказаха нашите русофили, а те е--ха мамата и на България покрай споразумението със Сърбия за разделянето на Македония, пускането на сръбски владика в Скопие и прекалената вяра в руския император, който се оказа три пъти по-голям сърбин, отколкото българин. Е, по същата линия и той после изяде дървото. Но това е друга тема.

Руснаците прецакаха най-верните си почитатели у нас през 1912-13 г. След стореното през юни-юли 1913 г нямаше как да воюваме на страната на Антантата само заради линията Мидия-Енос, макар това да бе най-рационалното в исторически план.

Ако някой ти е сторил добро, ти го обичаш и си му блатгодарен, не по задължение, а защото така вътрешно го чувстваш. Насила русофили няма как да направиш хората. Ама, това ограничените одеколоно-любители не могат да проумеят. Те по същия начин си е--ха мамата на проруската/просъветска колона в Полша и Чехословакия. Все славянски страни, в които думата "руснак" е мръсна априорно. А не винаги е било така.

Редактирано от goga на 09.03.18 00:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.