Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 30.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Южни сърби са... доказано  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.02.18 11:40





Сърбия никога няма да се откаже от идеята да прилапа под някаква форма Македония. Сръбската пропаганда, медии, икономически субекти са много силни отвъд Осогово.

Притеснителното при такива абсурдни публикации не са самите те, а начинът, по който се приемат в Македония. Приятел от Скопие ми писа, че бившите братя масово си умирали от кеф да лайкват тази тъпня.

Това е нивото на възприемането на реалността: "Сянка над Балканите" и подобни простии, това остава накрая в масовото македонско съзнание, а не дълбоко мислени академични спрове и аргументи от архивите.

Един човек, като е решил да бъде нещо, колкото и абсурдно да е, не можеш с нищо да го разубедиш. Инатът е голяма сила. Ще си бъде Ганьо ескимос, и това е.

Редактирано от goga на 20.02.18 11:41.



Тема Re: Южни сърби са... доказанонови [re: goga]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано20.02.18 12:05



мога да извадя малко по точни данни за чисто генитичните прилики/разлики ама не съм сигурен че изобщо са важни .... Самите миграции от македония към България през последните 150 поставят голяма генетична прилика най малко ... Та нали буквално всеки 2 или трети българин има предци от географска област Македония ...

Идеята ти е обаче за манипулацията ... ами ще я има и не мисля че можем силно да противостоим особено с контра медийни изяви. Мисля че на ход са други приоми и те действат ... истината е на наша страна а тя е неизменна и стига да не бъде кърваво подтискана ще направи каквото е нужно.




Тема Re: Южни сърби са... доказанонови [re: goga]  
Автор leyte (минаващ)
Публикувано20.02.18 12:43



Ами да, много хора там имат симпатии към сръбската култура, език, нрави и обичаи. Толкова десетилетия живеят в една държава.
На тях им харесва да са "обгрижвани" от сръбската пропаганда повече, отколкото да им викаме еничари и предатели, както ти Гого



Македонците се еманципирани от българите. Но македонската държавност е еманципирана от Сърбия. Тези ти впечатления се разминават с фактите, че църквата с борба се е отделила, протеста срещу Груевски, гласуват за съюз с Европа, не със Сърбия. Само темата за "идентитето" остана.

Не са така лишени от критично мислене, не ги подценявай. Много ясно ги четат тия 53%български гени напротив 96 сръбски, като пропаганда. И те дразнят, а ти им се връзваш



Тема Re: Южни сърби са... доказанонови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.02.18 12:50



Не така с лошо, приятелю. Добрият тон е основа на нормалната дискусия. Може да не харесваш това, което пиша, но да ми вмъкваш реплики и разсъждения - не е етично.

Редактирано от goga на 20.02.18 12:51.



Тема Re: Южни сърби са... доказанонови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.02.18 13:09





Е ми не може с жълти татари да имат повече от 53 одсто прилика все пак.



Тема Re: Южни сърби са... доказанонови [re: goga]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано20.02.18 13:23



Аз пък досега си мислех, че църниот тен на сърбите идва от Гойко Митич пък то било от староседелците.





Тема Re: Южни сърби са... доказанонови [re: goga]  
Автор leyte (минаващ)
Публикувано20.02.18 13:51



Шегата, викаш, не ми се е получила. Ама то няма да е темата Македония ако егото няма от какво да кипне.

Извинявай ме!

До 91ва хората със симпатии към България, особено по-старите, бяха много много. После, под влияние на войните ли, бушуващия национализъм из Югославия ли, мечтата за самостойна Македония ли, за много кратко време нещата се промениха много рязко сред младите. Особено под влиянието на интернет, колкото и да е странно.
Надценяваме сръбски и гръцки простотий за сметка на естествения порив за самоопределение и свобода.
Идва ред на добруването с околноте и благоденствие. Готвим се пак да сме заедно и дайте да не им търсим кусури, които са колкото типични за едните, толкова и за другите.



Тема Re: Южни сърби са... доказанонови [re: goga]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано20.02.18 14:59



Вижте за каква публикация става дума: сръбски интернет предприемач, правил свои анализи на някои публикации в частния сайт Еупедия и изразил личното си мнение. Това няма никаква научна стойност и е пълен абсурд дори да се публикува.



Тема Re: Южни сърби са... доказанонови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.02.18 15:23



"До 91ва хората със симпатии към България, особено по-старите, бяха много много. После, под влияние на войните ли, бушуващия национализъм из Югославия ли, мечтата за самостойна Македония ли, за много кратко време нещата се промениха много рязко сред младите. Особено под влиянието на интернет, колкото и да е странно. "

ИНТЕРЕСНИ НАБЛЮДЕНИЯ. За съжаление, ти си първият, с който съм разговарял и който твърди подобни неща.
До 60-те години е имало още много българеещи се от по-старото поколение. Били са живи още фронтоваците от Каймакчалан.

2001 година мога да ти кажа, че беше време на пещерен анти-българизъм. Имам лични впечатления. Тогава още интернет едва прохождаше.



Тема Re: Южни сърби са... доказанонови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.02.18 15:24



Нали и аз това казвам. Ама, шараните оттатък кълвят. Защото им е на душа да четат подобни небивалици.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.