Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема искам да повдигна  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано29.12.17 19:38



злободневна тема. Ще я кръстя така: Няма ли кой в България да вдигне мерника срещу така наречените еколози?
Май има един. Валери Симеонов. И въпреки че е патриот като Каракачанов, Сидеров.. ще взема да го подкрепя





Тема Re: искам да повдигнанови [re: mak ot Sofia]  
Автор Darkages (старо куче)
Публикувано29.12.17 20:03



Валери Симеонов, както и другите от неговата шайка, ги интересуват само парите и осигуряването на бизнеса и фамилиите до живот.
Сам знаеш защо- защото втори път може да няма.
Така че всички мерници на еколози, акции по морето, планините и границите целят само едно- по-често да сме на манежа (разбирай в новините) и да дрънкат кинти в касичката.
Този е безскрупулен дори и към своите в партията, имам преки наблюдения от последните кметски избори. Ако те интересува, мога да ти разкажа, но не си струва хабенето на време и енергия.



Тема въпросът беше малко другнови [re: Darkages]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано29.12.17 20:07



Докога еколозите ще казват на другите какво да правят? От Банско искат лифт. Целта е да се увеличи броя на туристите. Еколозите не дават.
Живеем във време, когато на мода са протестите. А това не е ли режисирано?



Тема Re: въпросът беше малко другнови [re: mak ot Sofia]  
Автор Darkages (старо куче)
Публикувано29.12.17 20:11



Аз разбрах какъв ти е въпроса, ама точно пък тия да ги "подкрепяш", надявайки се, че работят за някакъв национален интерес или кауза, е меко казано наивно.



Тема Наивникът на средна възрастнови [re: Darkages]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано29.12.17 20:20



Само че аз съм далеч зад средната. Ходил съм в страни, като Австрия и Швейцария. В Австрия си бяхме ангажирали хотелче в едно село с 20тина къщи, 5 от които бяха хотели. От селото тръгваха два лифта.
Та въпросът е кой иска само пари и нищо друго не го интересува.
В България има доста лифтове. Но въпреки хубавите ни планини лифтовете в сравнение с други планински страни са като магистралите ни. Имаме, но защо да не се строи още?



Тема Re: искам да повдигнанови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано29.12.17 20:38



Май в България има две мафии, които се ритат по кокалчетата... Едната мафия (на бай Прокопи) е против мафията на Цеко Минев и го работи с платените зелени. (които броиха делфините в Черно мое за скромната сума от 6 млн. лв.). Мафията на Цеко Минев отвръща на удара с като освен населението на Банско си купи дори еврокомисаря Корина Крецу:



А Боко се чуди как да угоди и на двете мафии. Не съм скиор и този спор не ме засяга, само люпя семки наблюдавайки го. И двете страни преиграват, като зелените в по-голяма степен. Те са против, защото така им спуснато.
----
Да не стане така, че на банскалии ще им писне и в един момент да поискат да се отделят от България и да се присъединят към ФИРОМ.



Тема в римското право първият въпрос бил:нови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано29.12.17 20:41



Кой е заинтересуван


Приготвих се да питам Даркагес виждал ли е опашката на вече направеният и работещ лифт в Банско. Аз съм я виждал само на снимки, защото и аз не съм скиор.

Редактирано от mak ot Sofia на 29.12.17 20:42.



Тема Швейцариянови [re: Darkages]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано29.12.17 20:52




Преди 100 години някакъв ентусиаст (не държавата) построил жп линия. Не е имало зелени да го спрат. В един руски сайт прочетох, че направили линията електрическа, защото в Швейцария нямало достатъчно въглища. Та и сто години по-късно тази линия си работи, с много пътници и по 100 евро билет.



Тема Re: Милена Фучеджиева:нови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано29.12.17 21:13



наистина - защо няма протест за една тиха планина, която ежедневно е ранявана по безобразен начин, а сега приятели ме натискат да застана на твърда позиция в една или друга посока, за или против втори лифт? вече не карам ски, но знам какво е да се виси на гигантски опашки. била съм на ски в алпите и не знам как са ги строили тези десетки и стотици лифтове в тази планина без да има протести. не разбирам, а и честно казано не искам да разбирам. в словения има в пъти повече ски писти от тук, и това не попречи любляна да стане зелена столица на европа. а аз искам може би пак да карам на витоша. какво да развива българия? тежка металургия ли?! с цялото ми уважение към зелените ми приятели, този протест не го подкрепям. и няма да влизам в дискусии. достатъчно съм пътувала по света, знам къде колко писти има, и това изнудване тук за един лифт го няма никъде. ако ще се дървите на правителството, направете го за унищожаването на цяла странджа, а не на една малка част на пирин. защо не оправят пътя до малко търново? защото щял пак да се развали от камионите с изсечени дървета. а защо тези камиони не спират да вървят вече години? защото правителството си затваря очите за тях. цял един район е обречен на смърт заради липсата на път.





Тема в другата теманови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано29.12.17 21:25



кръстосахме шпаги с теб къде е по-хубаво за живеене


Но на вкус и на цвет товарищи нет
Но ето, че по този въпрос за престараването при протестиране имаме и съвпадения.
То бива опозиция до дупка, бива, ама чак пък толкова



Тема Re: в другата теманови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано29.12.17 21:55



в другата тема кръстосахме шпаги с теб къде е по-хубаво за живеене

Не съм забелязвал да е станало такова нещо. И никога не съм твърдял, че в Русия е по-добре да се живее от която и да е страна в ЕС (вкл. България). Аз не понасям дори София и не бих сменил живота си в провинциалното градче за живот в София.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: mak ot Sofia]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.12.17 23:26



Аз въпроса за втория лифт в Банско го виждам като подобен на въпроса "Трябва ли да е разрешен ловът на лисици в добрата стара Англия".

С други думи, лифтът и лисиците нямат нищо общо със същността на спора.





Тема Re: искам да повдигнанови [re: mak ot Sofia]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано29.12.17 23:52



Да се строи!
Туризма е сравнително екологично чист, лифтовете са най-акологичният транспорт.
Тъпо е точно това да се обяснява на еколозите. Ама - налага се!



Тема Re: искам да повдигнанови [re: mak ot Sofia]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано30.12.17 00:35



Колкото и да изглеждат вече глупави и казионни за нас тези протести те отдавна не целят масова опора и от там симпатизанти. Обикновеният човек отдавна се е отказал и отчаял от подобни пориви под гнета на корупцията и мафията. Напротив , целта е по пирамидата нагоре, да бъдат “забелязани” от медии и най вече извън страната,. Косвено, и местният диктатор да се намеси и отмени своя или на свои партньор схема. Страхът да дойде някоя като Нуланд с курабийки е кошмар на всеки лакей , още повече, че дори няма резервен вариант ; Русия.





Тема Re: искам да повдигнанови [re: ludo-mlado]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано30.12.17 00:39



Бих се притеснил ако ако са “акологичен”





Тема извинявайнови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано30.12.17 08:55



Но все още, въпреки санкциите и спада на петрола в Русия се живее по-поносимо отколкото в България.
не съм те добре разбрал



Тема Re: извинявайнови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано30.12.17 11:18



Но все още, въпреки санкциите и спада на петрола в Русия се живее по-поносимо отколкото в България.
не съм те добре разбрал


Ами очевидно не си разбрал, че това не е мое твърдение, а на форумец от в. "Сега". Което обстоятелство съм го посочил изрично и съм дал линк. Не аз съм автор на твърдението и не съм казал, че се съгласявам с него. Просто го приемам за сведение.



Тема ясно, недоразумениенови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано30.12.17 11:43



Грешно съм разбрал, не е твое мнение



Тема Re: искам да повдигнанови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано30.12.17 17:37









Тема зелени и червенинови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано31.12.17 11:52




Някъде около 1990 година кмет на София стана Александър Каракачанов. По това време зелените бяха член на СДС.
Та по това време софиянци казаха: Каракачанов е като диня. Отвън зелен, а отвътре е червен



Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано31.12.17 13:39



Едно балансирано мнение доближаващо се до моите разбирания по въпроса:





Тема Re: искам да повдигнанови [re: mak ot Sofia]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 11:23







Тема Re: Швейцариянови [re: mak ot Sofia]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 11:37



Редактирано от sofijanec на 03.01.18 11:39.



Тема Патриотичнинови [re: mak ot Sofia]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 11:40



игри на концесия - 2





Тема Re: искам да повдигнанови [re: sofijanec]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 13:12



На 28.12 Министерски съвет отвори за строителство 48% от територията на Национален парк „Пирин“ с няколко корекции в неговия план за управление!

Какво е важно да знаем за това решение:
1. То е взето въпреки внесените над 1000 писмени становища и над 100 000 писма от граждани от цял свят в защита на парка.
2. То погазва Закона за защитените територии и европейската директива за природните местообитания
3. То застрашава едно от най-ценните природни места в България.
4. То дава зелена светлина за изсичане на вековни гори и мащабно строителство в Пирин.
5. В него липсва предложение за втори лифт.
6. То не е в полза за местните общности, защото всеки устройствен план, приет въз основа на тези изменения, ще бъде незаконен.
7. То не решава проблема с монопола на стопанската дейност в района.
8. То не решава проблемите с изключителната държавна собственост, породени от системните нарушения на концесионера на зона Банско.
9. То не решава проблема с презастрояването и ниските цени на имотите.
10. То създава юридически хаос.

Затова на 4-ти януари в 18:30 ч. от паметника на Алеко Константинов на бул. Витоша (кръстовището на бул. Витоша и на бул. Патриарх Евтимий) ще започне протестно шествие в защита на НП „Пирин“.

За Русе - 18 часа, Халите https://www.facebook.com/events/143119779801673/

За Варна - 18,30 Общината
https://www.facebook.com/events/1931281863790740/

За Свиленград - 17,30, Пощата
https://www.facebook.com/events/2023879251216016/

За Пловдив - 18,30, Площад "Стефан Стамболов" https://www.facebook.com/events/387358841691178/

За Стара Загора - 18,00, Мемориален комплекс "Бранителите на Стара Загора"
https://www.facebook.com/events/156388358324123/

За Свищов - 18,15 - пред беседката в градската градина.
https://www.facebook.com/events/173785399891808/

За Велико Търново - 17,00, сборен пункт на площад Майка България

Бургас - 18:30 ч., Часовникът
https://www.facebook.com/events/1560966123988394/?ti=cl

Дупница - 18:30 ч., Площад Свобода, Зад Фонтаните
https://www.facebook.com/events/158771424757228/

Нашите искания са:
1. Отхвърляне на решението на МС от 28.12.2017г. за промяна плана за управление на НП „Пирин“ от 2004.
2. Оставка на министър Нено Димов (за цялостно творчество, системни лъжи на обществото и имитацията на обществено обсъждане на измененията в ПУ на НП Пирин)



Тема Re: искам да повдигнанови [re: sofijanec]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано03.01.18 14:59



Какво е важно да знаем за това решение:
1. То е взето въпреки внесените над 1000 писмени становища и над 100 000 писма от граждани от цял свят в защита на парка.


То е взето въпреки мнението на Джаред Лето и Леонардо ди Каприо... Как не ги е срам да не се съобразят със световните зведи.





Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 15:02



То е взето въпреки мнението на Джаред Лето и Леонардо ди Каприо... Как не ги е срам да не се съобразят със световните зведи.

1. То е взето въпреки внесените над 1000 писмени становища и над 100 000 писма от граждани от цял свят в защита на парка.

!!!



Тема Re: искам да повдигнанови [re: sofijanec]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано03.01.18 15:06



А днес министър на екологията (бивш член на ДСБ) проведе обществено обсъждане с противниците на проекта. Да си чул нещо от казаното от него? Или опорните точки ви са достатъчни?



Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано03.01.18 15:15



Разбира се Нено Димов лъже дато дърт циганин?

От днешните разяснения на министъра се разбра, че не може да се очаква договорът с концесионера да бъде развален, защото нито прокуратурата, нито Дирекцията за национален строителен контрол са установили нарушения (проверките на институциите бяха, след като през 2013 г. тогавашният министър Нона Караджова публично оповести, че "Юлен" незаконно е разширил границите на концесионната площ ). От отговорите на Димов и неговите сътрудници стана известно и че 4-5 от постройките са без оценка за въздействие върху околната среда, но това по думите им "не ги прави незаконни".

Не получи отговор многократно зададеният от различни граждани въпрос защо не е направена екооценка на самите промени в плана за управление на парка "Пирин", както изисква чл. 80 от Закона за опазване на околната среда. Вместо това Нено Димов обясни, че екологични оценки се правят, когато има конкретни инвестиционни намерения, каквито все още не са внесени.

Той подчерта, че планът за Пирин урежда режимите в парка, но не разрешава инвестиционни намерения.
Министърът за пореден път повтори, че с поправките в плана се позволява възможността за инвестиционни намерения за втори кабинков лифт, за други ски писти и влекове.

Извън ски зоната строителството щяло да е само за водохващания за питейни нужди

Димов увери на няколко пъти, че в т.нар. зона за опазване на горските екосистеми промените залагат единствено строителство на водохващания за питейни нужди. Тази зона заема съществена площ от национален парк "Пирин" - 45.2%, а неточностите в промените в плана предизвикаха притеснения сред природозащитниците, че се залагат възможности за различни тълкувания и за строителство в голяма площ на парка с цел водохващане за съоръжения за изкуствен сняг и изобщо за строителство.

По думите на Димов обаче в т.нар. зона на горите няма да има друг тип строителство освен "водохващания за питейни нужди", макар в одобрените поправки да има непълна терминология (само"водохващания" вместо "водохващания за питейни нужди" - бел. ред.), както и разминаване на смисъла на текста и последващите таблици за допустими дейности (текстът в т. 14 позволява строителство на водохващания, а с таблица 32 се разрешава общо строителство в тази зона).

Според Димов тези разминавания и неточности не отварят вратички за корупция и различни тълкувания, защото "законът е ясен и конкретен по смисъла си, а текстът е по-силен от илюстративната таблица".

Ски писти и ски съоръжения ще могат да се строят само в туристическата зона, известна още като буферна зона – 2.6%, в която се намира сегашната ски зона Банско, подчерта министърът. Преди години тази зона беше извадена от обекта на световно наследство на ЮНЕСКО именно заради застрояването й.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 15:16



Това дали е от ДСБ или друга мафиотска структутра (например ГЕРБ или БСП) не виждам какво общо има със същността на проблема.

И как не ти е неудобно да говориш за "опорни точки", я си прочети предишното мнение.

Иначе, да, знам какво каза този - надявам се скоро, бивш министър...



Тема Re: искам да повдигнанови [re: sofijanec]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано03.01.18 15:22



Това дали е от ДСБ или друга мафиотска структутра (например ГЕРБ или БСП) не виждам какво общо има със същността на проблема.

Както казах - стоя настрани от този "казус". Но агресивната безпардонност с която налагате на околните своята визия ме отвращава. Днес Явор Дачков пита по една медия: "Щяха ли еколозите да протестират, ако Прокопиев държеше Банско?"



Тема Изтрити въпроси нови [re: cumanich126454]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 15:28



Част от изтритите въпроси и въпросите оставени без отговор:















Редактирано от sofijanec на 03.01.18 15:29.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 15:31



Мога ли да ти задам един въпрос: ти как реши, че съм еколог? И че съм агресивен?





Тема Re: искам да повдигнанови [re: sofijanec]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано03.01.18 15:48



Мога ли да ти задам един въпрос: ти как реши, че съм еколог? И че съм агресивен?

Излишно е да се съмнявам в екологичните ти наклонности. Те са аксиома която не подлежи на доказване. Впрочем екологичната мисия е полезна работа стига тя да не бъде канализирана в служба на олигархични интереси.
А агресивността на прислойката ви е очевидна. Вие изнасяте тезите си неподкрепени с нито едно доказателство. Само с твърдения, че те ви лъжат. Поствате картата на Алпите с наложени върху нея N броя контури на Рила и Пирин. Това не доказва нищо. И пак да повторя - аз не защитавам мераците около Банско. Съгласен съм, че играта тук е да се осребрят едни инвестиции в курортни апартаменти в Банско, които на този етап стоят нереализирани. И всичко случващо е да се отпуши процедурата за избиване на инвестицията. Защо никой не иска да инвестира в Разлог и Добринище, където условията съвсем не са по-лоши от Банско?



Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (Запоратор)
Публикувано03.01.18 15:49



"А днес министър на екологията (бивш член на ДСБ)..."

Хайде стига сте си измивали ръцете с това ДСБ! И ти си член на ДСБ, ама не го правим на въпрос.



***

Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 15:52



Пич, "еколог" е сериозна професия, но аз се развивам в друга област, така че няма как да съм еколог. И не ми отговори защо реши, че съм агресивен...

Иначе, другите ти опорни точки кефят и - дето викаш, са "аксиома която не подлежи на доказване"





Тема Re: искам да повдигнанови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано03.01.18 16:56



Хайде стига сте си измивали ръцете с това ДСБ! И ти си член на ДСБ, ама не го правим на въпрос.

Нено Димов бе един от модераторите на учредителния конгрес. Другите двама бяха Екатерина Михайлова и Веселин Методиев. И аз бях там... И те и аз сме вече бивши...



Тема Re: искам да повдигнанови [re: sofijanec]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано03.01.18 16:58



Пич, "еколог" е сериозна професия, но аз се развивам в друга област, така че няма как да съм еколог. И не ми отговори защо реши, че съм агресивен...

нямам предвид тясната специалност "еколог". Струва ми се, че нито един от т. н. "зелени" няма такова образование. Дори и Тома Белев, който е обикновен лесовъд.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: Amateur]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано03.01.18 16:58



ДСБ = Камората
ДПС = Ангели небесни
Зелените = Розови еднорози (пърдят дъги)
БСП = Загубена в гората Червена шапчица
ГЕРБ = Девойки в бели премени, еле Цецка
Иван Костов = Кашчей безсмертны за всичко е виновен, включително и за това, че Василиса Прекрасна изневерява на Иванушка глупака с баба Яга ...
Б.Б. = Политическа девственица (не знае какво е блага ракия)
Конелия Нинова = баба Илийца на българския преход
Ахмед Доган = Патриарх Евтимий отбраняващ останалите последни живи български добродетели
и т.д.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: ludo-mlado]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано03.01.18 17:12





Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 19:19



Тома Белев е завършил Екология и опазване на природната среда, а Министърът на Околната среда и водите е завършил математика...

Редактирано от sofijanec на 03.01.18 19:23.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: sofijanec]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано03.01.18 19:24



Тома Белев е завършил Екология и опазване на околната среда, а Министърът на Околната среда и водите е завършил математика...


От сайта на ЛТУ:

Специалност “Екология и опазване на околната среда”
Лесотехническият университет е първото висше училище в България, в което през 1973 год. се открива профил “Опазване и обогатяване на природната среда”. През 1990 год. профилът прераства в специалност “Екология и опазване на природната среда”, която през1995 год. се преименува в “Екология и опазване на околната среда”.
---
Значи Тома Белев има профилирано образование, но не и специалност “Екология и опазване на природната среда”. Белев е роден 1966 г. и дори да е ходил в казармата е звършил преди 1990 г.
П. П. Сам пише за себе си:

Тома Белев е роден в Кърджали, живее в София. Професионалните му интереси са в областта на опазване на природата. Лесовъд, природозащитник и специалист по защитени територии.



Редактирано от cumanich126454 на 03.01.18 19:27.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано03.01.18 19:32



Хубаво де, нека е лесовъд. А трябваше да е математик, като един министър.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (Запоратор)
Публикувано03.01.18 19:34



"Специалност “Екология и опазване на околната среда” ..."

Охоо, това съвсем променя нещата, какъв неочакван обрат!

Защо си вапцал лесовъд в червено?

***

Тема Re: искам да повдигнанови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано03.01.18 19:45



Охоо, това съвсем променя нещата, какъв неочакван обрат! Защо си вапцал лесовъд в червено?


Ми няма обрат. Едно време системата на обучение съдържаше някои особености. Важното е, че все пак е "инженер-лесъвъд", като вероятно един семестър е профилирал и "Екология". Което не е отделна специалност (тогава). Все пак водещото му образование е лесовъд (затова го почервених). Прочетено другаде:


По-точно е да се каже: Инженер-лесовъд, със специализация по „Опазване на природната среда”. Това не е едно и също със специалност „Опазване на природната среда”



Тема Безспорно е, че на Земята има по-добре уреденинови [re: sofijanec]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано03.01.18 20:14



държави от България. Аз ще питам: Не трябва ли да възприемаме от тях?



Тема Re: искам да повдигнанови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.01.18 20:31



Прочутият SS-оберфюрер Оскар Дирлевангер пък е бил дипломиран социолог...





Тема Re: искам да повдигнанови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.01.18 20:33



В Банско кога?





Тема Re: искам да повдигнанови [re: ludo-mlado]  
Автор Amateur (Запоратор)
Публикувано03.01.18 20:54



Сотир Цацаров - балканският Джовани Фалконе, известен най-вече с разплитането на Костинбродската афера, издирването на престъпниците, виновни за неправомерното оповестяване на неправомерните записи за Мишо Бирата, "Ти си го избра" и Двете каки, запорирането на имуществото на олигарха-мафиот Прокопиев, както и с запознаването си с доклада на турските служби за Булгартабак.

Цецка Цачева и ген. Радев - Дъ бюти анд дъ бийст.

***

Редактирано от Amateur на 03.01.18 21:00.



Тема Обзор на "злободневната тема"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано04.01.18 14:04



Банско поднови искането си за застрояване на 8 местности в Пирин

В края на миналата година общината е задвижила процедура за урбанизиране на 1330 дка от парка

Емил Василев

Докато цялата власт твърди, че няма да допусне никакво строителство в Пирин извън втори лифт в ски зоната на Банско, местната община е подновила опитите си да узакони застрояване на осем нови селищни образувания. Това става ясно от документ, публикуван във "Фейсбук" от Тома Белев. В него директно е посочено, че застрояването е пряко свързано с развитието на ски зоната.

Става дума за старо намерение на община Банско да вкара в регулация за застрояване местностите "Гуровица", "Свети Иван", "Грамадето", "Кошерината", "Карантията", "Средореко", "Асаница", "Герачени улици". Този план е от 2013 г., но за него не е ставало дума от 2016 г. Сега има прясно становище на екоинспекцията в Благоевград - от 13 декември 2017 г. Според подчинените на Нено Димов в Благоевград планът подлежи на екологична оценка, тъй като има вероятност да окаже "значително отрицателно въздействие върху природни местообитания, популации и местообитания на видове, включително птици, предмет на опазване в защитена зона BG0000209 "Пирин". Според Тома Белев става дума за 1330 дка от Пирин, върху които може да "цъфнат" още 40 000 легла. Според самия документ една от целите на този план е "да се постигне регулиране и балансиране на отделните елементи, съществуващи и нови, с цел по-нататъшна урбанизация, съобразена с перспективното развитие на територията на града и ски-зоната с център Банско".

Докато документът циркулираше във "Фейсбук", екоминистърът Нено Димов отговаряше пак там на въпроси на граждани, но не даде ясни и конкретни отговори. Той не изясни например защо държавата не е изискала от "Юлен" да модернизира и разшири капацитета на действащия лифт в Банско, вместо директно да разрешава изграждането на втори. "Не знам дали това е технически възможно и дали концесионерът може да го направи. Въпросът е и кой точно да го изиска", измъкна се Димов.

Министърът не бе убедителен и в старанието си да опровергае природозащитниците какво точно се разрешава в Пирин. Според промените в плана за управление вече се допуска застрояване в зоната за опазване на горските екосистеми и отдих, която е 45% от националния парк. Димов твърди, че в бъдеще в тази зона ще бъдат възможни единствено водохващания за питейни нужди. Според текста това действително е така. В прилежащата към него таблица обаче с промяна на една цифра в същата зона се разрешава "потенциално строителство", без да се уточнява на какво. Според министъра таблицата е "само илюстративна". Не е ясно обаче каква е гаранцията, че промяната няма да бъде употребена буквално.

Министърът продължава упорито да подминава факта, че според Закона за защитените територии в националните паркове се забранява всякакво строителство, а спортни съоръжения могат само да се ремонтират. Той все така повтаря, че за да се правят точни разчети - например за сечта на дървета, в екоминистерството трябва да се появи конкретно инвестиционно намерение и да се види откъде ще минават новият лифт и "съоръженията". Тази седмица обаче се разбра, че идеен проект по въпроса има отдавна, а "Юлен" го показаха чрез "24 часа" и "Труд", след като промените в плана за управление на парка вече бяха факт.

Димов не даде ясен отговор и на въпроса дали "Юлен" незаконно е разширил територията на ски зоната и дали решението на кабинета "Борисов" не узаконява надзветото. През 2013 г. бившият екоминистър Нона Караджова оповести, че "Юлен" е надхвърлил границите на концесионната площ. "Има две комисии в Министерски съвет, които са работили по повод концесията. И двете еднозначно завършват с решение, което не отразява подобна констатация", каза екоминистърът. Той допълни, че "концесионният договор на "Юлен" трябва да бъде прегледан в светлината на новото законодателство".


МОДЕРНИ ВРЕМЕНА

Брифингът на Димов премина при изключителна активност от страна на потребителите във "Фейсбук", които зададоха над 1400 въпроси и коментари. До 16 ч. вчера видеото бе гледано над 13 000 пъти. Споровете за и против бяха разгорещени, като водещият предупреди, че няма да чете питания и мнения, които съдържат "вулгаризми". В дебата активно участваше кметът на Банско и бивш депутат от ГЕРБ Георги Икономов. Включи се и зам.-министърът на външните работи Георг Георгиев и лидер на младежката организация на ГЕРБ, който поздрави МОСВ "за активните позиции и категорична готовност да достигнат до целесъобразно решение".


Протест в 10 града срещу незаконното решение за строителство в парк Пирин ще има тази вечер. Участие са заявили граждани от София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Стара Загора, Велико Търново, Дупница, Свищов и Свиленград.




Редактирано от sofijanec на 04.01.18 14:05.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано04.01.18 14:13



Това, което е вършил приживе въпросният не е никак християнско. Обаче косвено е спасил бая животни от бракониерите, което определено има връзка с екологията и опазването на околната среда и следователно, коментарът ти, би могло да се приеме, че е по темата.

Редактирано от sofijanec на 04.01.18 14:14.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано04.01.18 21:31







Тема Видео от протеста в Софиянови [re: mak ot Sofia]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано05.01.18 10:09



Над 8 000 души срещу беззаконието и мафията:



Следващият протест е предвиден за 11,01,2018 г.



Тема Re: Видео от протеста в Софиянови [re: sofijanec]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано05.01.18 10:40



Да попитам зИлените защо мълчите за поголовната незаконна сеч в Странджа, Стара Планина, Родопите, а само Пирин ви е на устата?!
Защо не викате срещу дървената мафия, а?



Тема Re: Видео от протеста в Софиянови [re: DannyDeVito]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано05.01.18 11:02



Да попитам зИлените защо мълчите за поголовната незаконна сеч в Странджа, Стара Планина, Родопите, а само Пирин ви е на устата?!
Защо не викате срещу дървената мафия, а?


Не съм чул и дума да издумат против АЕЦ Белене. Щото е много еко, особено като се има предвид, че вече сами трябва да се погрижим за отработеното гориво.



Тема Re: Видео от протеста в Софиянови [re: ludo-mlado]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано05.01.18 11:32



Така е, незаконната сеч, шистовия газ, АЕЦ Белене, златодобива, изваждането на Несебър от списъка ЮНЕСКО и всички останали безобразия в България

Народът трябва да се събуди и да излиза на протест срещу всички безобразия в България, а не само заради Пирин.

Вчера беше едно добро начало:

ОСТАВКА!





Тема Re: Видео от протеста в Софиянови [re: sofijanec]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано05.01.18 12:09



Така е, незаконната сеч, шистовия газ, АЕЦ Белене, златодобива, изваждането на Несебър от списъка ЮНЕСКО и всички останали безобразия в България

Не харесвам ГЕРБ, но десните правят пълна глупост, като се прикрепят към строго сектантска организация като зелените и то при протест по такава елементарна тема като втори лифт на Банско. За да запазят 1% електорална тежест, колкото имат зелените, те ще прецакат възможността да растат. След един два месеца се поинтересувай от социологическите проучвания. Сектантството и вечния образ на мъченици няма да донесат нищо положително. А това правителство няма да падне след няколко разходки по площадите.
Не те знам какъв ти е профила, но действително твоите зелени нямат популяризирано и едно изказване против Белене. Това дето си толкова ентусиазиран не прави публично изнесени политики.

За съжаление публичния образ на десните в момента е на дребничко хилаво момченце със запек, което гледа тъжно и мърмори, че всички са маскари - това не печели последователи и не прави реални политики.



Тема Re: Видео от протеста в Софиянови [re: ludo-mlado]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано05.01.18 12:50



Десните правят пълна глупост, като се прикрепят към строго сектантска организация като зелените и то при протест по такава елементарна тема като втори лифт на Банско.

Темата не е толкова сложна, нито пък е толкова елементарна, прочети този обзор, който пунсах вчера:



И не става въпрос за зелени, сини, леви и десни, а за хора с гражданска позиция, които имат различни политически възгледи, но се обединяват срещу мафията. Хората мислят, затова излязоха хиляди вчера. Започна се... ;)



Тема Re: искам да повдигнанови [re: cumanich126454]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано05.01.18 13:34







Тема Re: искам да повдигнанови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.01.18 13:54



Рекъл съм го:
Във всеки протест има:
1.Яко платени.
2.Скромно платени.
3.Безплатни идеалисти/полезни идиоти.
4.Редовните откачалки.

Разликата е в съотношението.

Участвувал съм в протести,под т.3.Доволен съм,че не съм си стоял дома,че съм си изразил мнението.Винаги съм се ангажирал дотам,че когато аз реша,да мога да кажа :"Аз бях дотук!"

Да бъдеш маша в чужди ръце,докато си направиш кефа и после - чао!-така го разбирам.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано05.01.18 14:25



Има резон в това което казваш.

В този смисъл, когато кметове, депутати и общински служители блокират международен път в подкрепа на правителствено решение, изглежда, че присъстващите са от точки 1 и 2. Като при точка 2, въпреки че са скромно платени, не смеят да гъкнат, за да не останат съвсем без препитание.

Няма да повдигам въпроса, КОЙ плаща автобусите?



Тема Re: искам да повдигнанови [re: mak ot Sofia]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано05.01.18 18:19



Явно не разбираш добре темата.

Тя разбира се не едностранна както всичко около нас.

1. От една страна така наречените зелени НПО-та еколози или както и там да ги наречеш се манипулират от вън и с пари. За мен това е ясно, но начините по които се правят са доста отработени и бих казал елегантни. и това никак не толкова явно. мнозиството хора от такива организации, които познавам наистина милеят за природата и им е писнало от мафията и по скоро са смибиоза с тези, които слушат някъе зад граница какво ще им кажат..., от колкото да не осъзнават какво точно се слува.

2. От друга страна това, кеото им дава сила е смилсената кауза каквато малко хора имат в деншно време. То ги обединява и са от малкото които могат да направят протест, който да събере доста мислещи хора. На всички е ясно че мафията си прави каквото иска в нашата държава и това е някакъв начин човек да бъде чут..., да се напомни че има ендни хора с някакви ценостти.


Аз обаче доста се колебая какво трябва да се случи. Нито ми се иска Мафията да си разиграва коня вкл и да застрояват Пирин , нито пък искам да подкрепям хора, които утре ще крещят за легализацията на гей браковете и Ен-тия пол....


По горното го казвам от позицията на човек, който извесно време се умеша със зелените среди и познавам доста добре много от тях.




Тема Re: Видео от протеста в Софиянови [re: ludo-mlado]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано05.01.18 18:22



проблема не е във втората кабинка а възможноста 1/2 от пирин да се изпозлва за Търговски цели спорт и т.н. Това на практика вече не е Национален парк.




Тема Днес, 18:30, пл. Патриарх Евтимийнови [re: mak ot Sofia]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано11.01.18 09:04



ДЕН 4: Да спасим Пирин! Save Pirin! Да спасим България!

Маршрутът ни ще бъде: сборен пункт площад "Патриарх Евтимий" - Попа оттам тръгваме по бул. "Левски" до "Гурко" - наляво по "Гурко" до "Раковски". Наляво по "Раковски" до кръстовището с "П. Евтимий" (1-ва градска/Френската). Оттам - надясно до Лъва пред НДК





Тема Re: искам да повдигнанови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано11.01.18 13:13







Тема Re: искам да повдигнанови [re: Amateur]  
Автор Amateur (Запоратор)
Публикувано20.01.18 20:15



И каква стана тя? Нали ужким само втори лифт? Сега защо им е малко "само втори лифт"? След 1 месец обмисляне и внимателна преценка на ситуацията, аз вече оформих окончателно мнение: к.р за Бойко и оставка!



П.с: Соф Мак, как можа да си кръстиш така темата, цял час я търсих из форума.
***

Редактирано от Amateur на 20.01.18 20:17.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: Amateur]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано21.01.18 02:31



Не бях ходил на митинг от 2005 г, но за Пирин отидох.



Всъщност протестът е против това да се строи в 48% от планината. На медиите е пусната фалшива новина (или те сами са я направили по поръчка), че е против втори лифт.



Тема Re: искам да повдигнанови [re: croesus]  
Автор Amateur (Запоратор)
Публикувано21.01.18 20:38



Не остана син, зелен или червен, дето да не иска втора кабинка. И на сърничките вече им е все тая.



***


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.