Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пораженията от груевизманови  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 21:06



значи може да ми е малко рано за нова тема но чета форума поне от 5-6-10 години и отдавна исках да пиша.
Значи не говорим за пораженията от тип крадене, хвърляне във затвора без вина и т.н. битова и стопанска престъпност. Говорим за тежките поражения от почти тоталитарната пропаганда над всички слоеве от обществото.Забелязвам тази пропаганда дори в стари комуняри и в червата така да се каже.Например един Мирослав Грчев който минава за "ултрас" и "талибан" участвал е в дизайна на вентилатора и т.н. в едно студио не смееше да каже, че би премахнал паметника на Александър Велики защото той е грък, каза го само индиректно, щял да го маха понеже бил незаконен! И не е само това. Даже един скапан форум като кайгана да вземем. В началото на груевизма когато Груевски беше мек и почти демократ има стотици постове на български разбира се "преправени" от "автоматичния" преводач от тия Я на ja и т.н. Сега уж прокомунярски модератори банират за 1 пост на български. Въобще не е само това, имах наум и доста други примери но моето мнение е, че пораженията от груевизма са много големи за тиоя деца които са били ученици и са се формирали като личности през тия 10 години въобще не ми се мисли:) Даже да не са си учили уроците прилежно то беше достатъчно само пропагандата по медиите.Страшно.



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Crazy Space]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано28.11.17 21:25



Едно доста точно наблюдение; поздрави.

В условията на една тоталитарна и авторитарна държава (като Сърбославия и Фиром), със средствата на политическата пропаганда и медиите, за 10 години могат да се прокарат напълно абсурдни “идеи” и догми, за които през досъвременната епоха са били нужни поколения.



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Kpakpa]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 21:43



Значи пораженията са налице дори в такива "стари" кримки като нас в смисъл както се изрази проф. Иво Христов живели и в двете коренно различни системи , какво е в главите на младите един господ знае, даже факта, че са уж "тотално" незаинтересовани от политика, история и т.н. според мен не може да ги спаси от тоталното облъчване.Значи ние това няма как да си го представим защото при нас един Йоло Денев си остана маргинал. А там той и такива като него бяха и все още са кажи речи всяка вечер по телевизиите, двата вестника и сайтовете..Като вземем предвид и факта, че популацията е малко по голяма от Люлин нещата се усложняват допълнително.Е за това съм фен на Заев, казват, че му дърпали конците американците, че те му уредили всичко ама според мен това са теории на конспирациите макар и да има нещо минимално вярно. Той се изправи срещу тирана, дори яде бой съвсем не на шега като се има предвид състпоянието на Села.Само се притиснявам да не е еднодневка като Георгиевски който освен всичко друго постави и Груевски начело на ДПМНЕ но сега е синоним на провален и корумпиран политик. Дава ми надежда, че все пак за разлика от Георгиевски не е националист и има правилен външниполитически курс но според мен всичко ще се реши на вътрепнополитическия фронт. Ако фиромите не усетят, че живеят по-добре отколкото при Груевски като нищо ще го сменят най-вероятно с онова нехаризматично мекере Мицковски:) Всъщност и Гърция може да пресече всичко в зародиш. ако се запъне на име без Македония в него мисля, че и Заев няма да може да се съгласи ,а без НАТО и ЕС ходовете които направи Заев с България в очите на обикновения фиром са доста проблематични и ако не бъде постигната целта ще се обърнат срещу него.



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Crazy Space]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано28.11.17 21:54



Гърция не може да се инати за "име без Македония". Пък и аз, освен Западна България, друго не се сещам.

***


Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано28.11.17 22:01



Гърция не може да се инати за "име без Македония". Пък и аз, освен Западна България, друго не се сещам.

Хе, хе... ти по-голям божидарист излезе от мене

. Впрочем ексцентричният кмет на Солун Янис Бутарис оня ден май казал, че вече има напредък около имената "Нова Македония" или "Северна Македония". Ама не вярвам на това щото го четох в "Блиц"



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Amateur]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 22:04



Я питай как беше оня погърчения..Панос Каменос ако не се лъжа. Той ако има Македония в името иска референдум в Гърция. Референдум в Гърция значи автоматично аут за това име. А същият Пано Каменов е ако не се лъжа коалиционен партньор в правителството на ципрас.Значи колкото и да величаем американската политическа мощ все пак знаем, че дори Джордж Буш си отиде посран от Букурещ 2008, работите съвсем не са опечени...Западна България забрави, те не го искаха даже когато там командваха Тодор Александров и Иван Михайлов та сега ли?



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: cumanich126454]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 22:08



Не разпространявай фейк новини. Човека каза, че това би било приемливо, даже споменал както каза после "без да иска" република македония. Тоя е фиромски фен човека но няма да е толкова проста работата.В Гърция има доста силен ПФ и то не толкова на политическата сцена колкото в главите им:) Аз не съм убеден, че гърция трепери от фиромската държава и нейните иредентистки претенции колкото, че там играе как се казваше шовинизма.



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано28.11.17 22:10



Не може! Боко не иска "Северна Македония". Не знам точно защо...

***


Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Amateur]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 22:12



Защото "Северна" е и Пиринска:)



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Crazy Space]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано28.11.17 22:26



Знам, ама ми се струва хептен идиотско. Всъщност не е ясно до къде може да им избият чивиите. Както и да е, България едва ли ще бъде препъни-камък за каквото и да било име.

***



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.