Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:44 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Kpakpa]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 23:13



Срещу Гърция може да бъде оказан натиск в днешно време и по отношение на рефинансирането на нейните задължения.
Аз не помня точно но 2008 когато се опънаха на Буш не бяха ли в най-голямата си икономическа криза? Факт е, че ние по този пункт не можем да направим практически нищо. всъщност маркери какво ще е случва ще видим съвсем скоро. В началото на декември ще има среща на двете страни с посредника Нимиц. За зла врага за РМ ще преговаря един капут поставен там още от Груевски и май има някакви проблеми с махането му, не знам ще видим интересен мач се очаква:)



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Kpakpa]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 23:17



Не , не и там когато искат да ги разделят и става дума за тази част от Македония се употребява вардарска и то от най-изявени сърбомани, нямат проблем с това. Проблема е по скоро каквато и да било смяна и добавяне на каквото и да било но мнозинството мисля все пак биха гласували за смяна на името.Докато дойде ли до референдум в гърция аз съм много скептичен да не кажа 100% песимист ако има въпобще македония в него.



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Crazy Space]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано28.11.17 23:23



Кризата с държавния дълг на Гърция и неговото рефинансиране започна след провала на Лиман Брадърс, с който няма пряка връзка, от края на 2009г. нататък.



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Kpakpa]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 23:35



Гърците са популисти и шовинисти. Не знам дали помниш Ципрас за какво и как го избраха и после какви ги сътвори:)Дойде ли се до референдум там-фиромите може да забравят за македония в името. Фатката е да не се дойде ама и Пано Каменов не спи.



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Crazy Space]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.11.17 01:19



Добре дошъл!





Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: croesus]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано29.11.17 02:57



О здрасти. с интерес четох опитите ти да докажеш, че комунизма не бил чак толкова лош нито че убил чак толкова много хора т.н.Много от нешата са точно така у нас имаше една изнасилена истерия разбира се от софиянци за които винаги е правено в пъти повее отколкото за другите обитатели на страната и винаги те са викали осанна и разпни го и така като тегля калема фактически те наистина имаха сметка от кардиналните промени.Работа в различни сфери,а не само за готвачи, сервитьорки и тираджии както е в дълбоката провинция където мечтата на всеки пубертет е да иде да бачка в Германия или Испания ако може и завинаги.Всъщност най-голямата грешка на прехода не беше антикомунистическата и антируската истерия понеже нито комунистите нито руснаците заслужават някакви добри чувства.Най-голямата грешка беше малоумието на такива като костов и другите мегамислители, че без здрав държавен контрол и правосъдна система честния бизнес ще тръгне от само себе си. Тръгнаха мутри и фалирачи на заводи за да им продадат читавите машини а квото остане за скраб.Мисля, че това грубо казано ни ева майката а сега продължават да ни убеждават, че ако построим шосетата и като дръпне една икономика и ще има просперитет за всички,а не само за турските тираджии и жриците на любовта

Една пиклива и 100% изплащаща се при всички случаи сравнена с допотопните ТЕц ове АЕЦ ги е страх да построят тия мизерници Реакторите и оборудването буквално гният на тия им трябва БАН да им прави аналнизи ,че като затворят в скоро време допотопните тецове зимата от фотоволтаици ток няма, а лятото не дай си боже ако хората се замогнат да си купят всички климатици пак няма да достига, за някакво развитие на каквато и да било промишленост въобще не говорим



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Crazy Space]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.11.17 04:51



В София не са такива, защото са софиянци, ами защото манталитета на българина е много консервативен. Малко след Съединението Захари Стоянов има едно ядно писание за чиновниците в румелийската столица Пловдив и злорадства, че скоро там щяло да остане само едно околийско управление, т.е. навсякъде сме едни и същи.
А консервативния манталитет, както казва Ръсел, тръгва от убеждението, че живота на един струва повече от живота на друг. И от силен респект към оня с бухалката бих добавил аз.


Жълтите павета много леко преживяха всички национални катастрофи. Каквито и глупости да се измислеха там, все някои македонци, тракийци или добруджанци ядяха дървото. На всеки тъпак, когато му се разминава често, напълно нормално започва да си мисли, че е недосегаем.
Например ако Червената армия, вместо да влиза с китки и венци през 1944, беше изринала половин София и изпонае..ла 2 от 3 обитателки на жълтите павета, съм сигурен, че сега щеше да има съвсем различен образ у нас. Поне не много по-различен от този на американските летци, които горе-долу са свършили първата част.
Между другото скоро се зачетох в дневниците на "херцогиня" Евдокия Филова. Милата е пробутвала "хубавите момичета от София" на немски офицери. Обаче днес, тя и мъжът й са светини, а подир някоя и друга година нищо чудно да видим до НДК паметник с каска на незнайния войн на Райха. За сметка на това червеноармейците са "варвари" и "изнасилвачи".

Какъвто и строй да дойде, тука ще е така. Освен ако някой ден не се върнат американските летци.



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: Crazy Space]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано29.11.17 20:33



Бай Лазо, well към бек ...



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: croesus]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано30.11.17 08:31



Не мога да кажа, че те разбрах добре какво имаш предвид освен в частта за сервилноста.За мене и Филов и комунистите са провалени политици и отчасти днешните защото каквото и да си говорим страната все още не е цветущо място за живот на цялата си теритприя.



Тема Re: Пораженията от груевизманови [re: torlakov-93629]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано30.11.17 08:33



Не съм Лазо, последно го засякох в коментарите под малоумните клипове на Миленко или Ефтов, пише и на кайгана под ник славия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.