Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 05.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Тема Възвишениенови  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано20.11.17 11:31



Вчера гледах филма. Хареса ми. "Българе, българе... Как съм ся аз озовал сред вазе? Туй ми е най-голяма грешка в живота. (Мал шанс ся зове по французки.) Неразбрано племе, братче! И не стига туй, ами го и овладели диви анадолски османлии.“ Накрая след предателство, всички от четата бяха избити. Това е нашата действителност и днес

Редактирано от jingiby на 20.11.17 11:34.



Тема Re: Възвишение [re: jingiby]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано20.11.17 11:50



Приятелю не знам как е във филма? Предполагам, че ще го гледам, но тази действителност е буквално по целия свят във всяка една страна с всяко едно "племе", повярвай ми. Не ми се изброяват примери с географски много близки народи, а и с по-далечни. Глобализация браче, к'во да пра'иш

Извън бъзика: има общочовешки черти и качества, които не са чужди на нито един народ...



Тема Re: Възвишениенови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано20.11.17 11:52



Четох много ласкави рецензии за филма. Като тази:

Възвишение” е красив филм със силно художествено внушение и реакцията към него обикновено е изненада, примесена с гордост и уважение. Както казва самият Русков след прожекцията „Аз не вярвах, че такъв филм може да се направи у нас”. Никой не вярваше и затова ефектът е толкова силен. Още повече, че пустошта наоколо си остава същата. Някои обаче, дали защото са твърде разочаровани или поради инат, отказват да гледат „Възвишение”. И нищо чудно, последните жалки извинения за исторически български филм – „Дякон Левски” и „Воевода” биха подтикнали към въжето и най-гордия патриот.





Тема Re: Възвишениенови [re: jingiby]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.11.17 18:58



Днес го гледах.За мен е със знак +.Сравним с книгата.Остава за размисъл и след края на филма.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.