Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ....разрушава Паметника на съветската армия ...нови [re: jingiby]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано20.11.17 17:33



Къде може да се прочете тази "забраняваща клауза"?

***


Тема Re: ....разрушава Паметника на съветската армия ...нови [re: jingiby]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано20.11.17 20:03



Явно с дума няма да стане, трябват по-радикални мерки. Аз написах хайку по случая.


Шахидът от Драгалевци

Очите му бяха изумрудени,
сърцето биеше за Левски,
а поясът - натъпкан с живачен флуминат.

"КОСТОВ АКБАР!" той се изкряска
и с безумен поглед се хвърли завчаска
връз гранитното чудовище от СССР.

Шпагинът на боеца лежеше счупен,
"Армия" беше станало "Ар.ия",
а лешояди кълвяха мощите на мъченика. Амин!





Тема Re: ....разрушава Паметника на съветската армия ...нови [re: jingiby]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано20.11.17 20:58



Има междудържавен договор между Русия и България в който има клауза за паметниците, забраняваща разрушаване и дори преместване, без съгласие на насрещната страна. Така че или трябва да се денонсира едностранно договора, или някой да извърши терористичен акт и да взриви паметника...

Това е български паметник, построен по решение на МС през 54-та, каква насрещна страна, какви 5 лв? Той, за разлика от другите държави, не е в памет на загиналите за свободата съветски войни, а в прослава на съветската армия от уж "признателния български народ".

Редактирано от WlSP на 20.11.17 20:59.



Тема Re: ....разрушава Паметника на съветската армия ...нови [re: WlSP]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано21.11.17 16:32



Май някои колеги във форума имат проблем с демократичните принципи, след като един референдум ги плаши...



Тема Re: ....разрушава Паметника на съветската армия ...нови [re: kuduger-96506]  
Автор morskomake (ветеран)
Публикувано21.11.17 16:42



Ако питат мен вси4ки





Тема Re: ....разрушава Паметника на съветската армия ...нови [re: kuduger-96506]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано21.11.17 17:14



Какъв хубав жилищен комплекс ще стане на мястото на паметника. Първо реституция на отчуждената земя (поради отпаднало мероприятие заради което е отчуждена земята). И след това идват потенциалните инвеститори. В тази релация квадратен метър застроена площ ще надхвърля 2-3 хил. евро. А иначе хубав парк е там. Дори неуместната фигура на шмайзеристта не се се забелязва от пръв поглед:





Тема а преди референдумнови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано21.11.17 17:16



не е ли по-просто (и по-евтино) да се направи анкета - проучване на общественото мнение.



Тема Re: а преди референдумнови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано21.11.17 18:52



а преди референдум не е ли по-просто (и по-евтино) да се направи анкета - проучване на общественото мнение.

Или викаш направо анкета вместо референдум? То общественото мнение си пролича септември т. г., когато срещу паметника се събраха цели 50 активисти:







Тема ти защо говориш вместо мен?нови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано21.11.17 19:28



Не съм казал, че анкета замества референдум


Аз именно към това призовавам: Да се изясни бройката на: Демонтаж/За съхраняване на Паметника
Твоите сведения не ми се струват достоверни - 50 за демонтаж



Тема Re: ....разрушава Паметника на съветската армия ...нови [re: o_megas]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано21.11.17 19:51



Ако не бе тази съвеЦка армия поляците щеха да видат Щитно през крив макарон. Специално там би трябвало да има. Виж , във Варшава , видяла не едно и две руски насилия, по бих се съгласил.
Но гъз глава затрива.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.