Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 24.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Шиптърите си мечтаят за това:нови [re: komitaO3126319]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.03.18 17:54



[...] 35г+, наборите под този, не са ходили казарма [...]
90-ти набор е първият, който не е ходил на казарма, тоест това прави 28 години.

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]


Тема Re: Шиптърите си мечтаят за това:нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано16.03.18 17:55



Формалност



Тема Re: Ехе-е каква Турция?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано16.03.18 17:58



Имаш ли си идея, какво всъщност представльва стандартния български редник в момента и как той се озовава в южна Шар планина, да я чисти от албанци? Да, сигурно ще ги натупаме, с много жертви. Ако някой луд, реши да прати Стрямската механизирана там и наистина да остави срещу тила към Турция, охранители и ловни дружинки.



Тема Re: Шиптърите си мечтаят за това:нови [re: komitaO3126319]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.03.18 18:04



В отговор на:

[...] На две мои колежки съпрузите са съответно редник и капитан в момента. Първият ми братовчед е редник. Втората ми братовчедка е редник, а съпругът и лейтенант. Повярвай ми, положението е трагично. Армия НЯМА. Има бутафория, за пред хората.



Разбирам, че явно мнението ти се крепи на (солидна) информация от първа ръка, но искам да ти кажа, че когото и да питаш, в Република България и здравеопазване няма. Аз пък познавам доста хора в системата, запознат съм с доста лекарства като цяло и мога да ти кажа, че на фона на цялата мизерия, дезорганизация, КРЕЩЯЩА липса на пари, далавери с животоподдържащи лекарства и так далее, в държавата работят доста на брой невероятни професионалисти и има много авантгардна техника на различни места.

Накратко: мизерията е налице, но все пак хората си преувеличават много.

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]

Тема Re: Ехе-е каква Турция?нови [re: komitaO3126319]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано16.03.18 18:04



Апропо, вчера БНР отрази новината, че се набират матроси за военноморския флот, с основна заплата 700лв.......



Тема Re: Шиптърите си мечтаят за това:нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано16.03.18 18:06



Освен това, сина на комшиите, Данчо с който взаимно сме си пукали главите по 5 пъти като деца, от 10г работи в генщаба в София.



Тема Re: Ехе-е каква Турция?нови [re: komitaO3126319]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.03.18 18:14



Както съм загатнал в едно по-горно мнение, майка ми работеше като акушерка за 500 лева на месец, с нощни смени. А там за "грешка", не само че се влиза в затвора за 10-20 години, а то просто няма място за грешка.

И въпреки това човек може да се оправи много добре с наличното, стига да се ориентира в хаоса.

Изобщо не си мисли, че величая Република България. Аз съм радикалист и съм против демокрацията, при това не само фасадната такава, ами истинската, защото смятам, че такъв тип управление не работи при българския етнос. Крайно антисистемно съм настроен.

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]


Тема Re: Ехе-е каква Турция?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано16.03.18 18:21



МО представлява змиярник(сърдити, закостеняли, неадекватни чичаци и дедита), като дружно змиите пречат на реформите (без значение кой е министър), а поединично търчат доброволно да докладват в руското или американското посолство. За последните 5г, единственият читав офицер, успял да пробие там е ген Иван Лалов, от ВВС, на който вече упорито се търси цаката да бъде компроментиран с нещо. Същото се случи и на ген. Шивиков, който вчера бе оправдан, но здраво го окаляха последните години за битовизми. В същото време, се лансират палячовци като ген Явор Матеев, защото са сервилни и послушни.

Редактирано от komitaO3126319 на 16.03.18 18:22.



Тема Re: Шиптърите си мечтаят за това:нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано16.03.18 18:30



От 2004 г. няма наборна армия - сам си смятай набора.



Тема Re: Ехе-е каква Турция?нови [re: komitaO3126319]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.03.18 19:34



Лични впечатления от Специалните сили: добри са. Има и доста качествени наемници на световно ниво, произлезли от Специалните сили. Истински машини за убиване. Бачкат из най-горещите точки по света. Познавам един от тях. Фанатизиран фен на Ботев Пд е



Ние, ако имаме 20 хиляди като тези в Специалните сили, ще мачкаме наред около Шар планина де що има шиптъри.

Да купят 20-ина грипени и да ги съоръжат с модерни системи за управление. Ситуацията ще е друга.

В момента армията е зле, но може бързо да бъде вдигната, при добро желание и наливане на серииозна сума пари. Все пак ноу-хауто все не е изгубено.

А що се отнася до прехвалената БНА - тази армия никога не е воювала /слава Богу/, тъй че няма как да знаем какви са били реалните й качества...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.