Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: А можеше и по-иначенови [re: Amateur]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано04.12.17 16:23



Както писах преди време - какво значение има, че кеймбриджки професорчета или световни банки-манки са се подписали под някакви документчета, щом демона е вътре в тези документчета? Ако днешна България, с това богоугодно правителство, изпусне шанса да приеме един закон за екзорцизъм на социалистическите статистики, ще изпуснем исторически шанс!



Ако обаче забелязваш вътре в графиката има и демократични статистики. Например през 1991 Костов излъгал ли е, че индустрията е произвела продукт за 30 милиарда долара по цени от 2000?

Сега сериозно: "финансовият сектор" и "реалният сектор" не е нужно да са синхронизирани. Например през август 2007 на кого му пукаше, че BNP Paribas замразила три инвестиционни фонда? През 2009 вече на всички им пукаше, дори на чистачките в министерствата. При планова икономика разминаванията може да са и още по-разместени във времето. Може през 1985 да са си мислили, че ако натиснат педала на индустрията до ламарината, финансовият сектор ще се стабилизира?! През 1995-96 Румен Гечев опита същото, но то стана по-зле.



Тема Re: Две неща които наистина мразех от душанови [re: persone-48046]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 16:25



Много хора виждаха недъзите на системата.Но да бъдем честни, капиталисти и демократи в днешен смисъл не бяхме.Поне голямото , подавляващо мнозинство.
Иначе съм напълно съгласен с голяма част от това което написа.Крез го е сюблимирал. Под маската, че се борим с комунизма у нас надделяха най-големите гангрени на недозрелия ни български манталитет.Шуробаджанащината и "свинските черва" няма как да позволят читав човек да ръководи която и да е сфера.Няма как да имаме честни прокурори и съдии които за да стигнат до този пост са минали през лайната.Просто няма начин. И т.н. и т.н.

Редактирано от Crazy Space на 04.12.17 16:26.



Тема Имам въпроснови [re: croesus]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 16:37



През времето на Фил и Жан бях студент и кажи речи въобще не следях политическия и икономически живот освен по джоба си


Как мислиш ако Фил беше останал на власт би ли се случил такъв крах?



Тема без изменениянови [re: Crazy Space]  
Автор persone-48046 (върховист)
Публикувано04.12.17 16:44



Ще ти отговоря аз, ако може.

Щеше да е същото. Нещата бяха предначертани още от времето на Луканов - Ран -Ът в началото на 90-те. Унищожена икономика и 5 милиона население през 2050. Когато го прочетох това тогава не вярвах и ми изглеждаше фантастично зле, но сега се доказва. Жан просто се противеше на наглата кражба и приватизация, но мълчеше като партизанин на разпит, когато го питаха защо нашите честни бизнесмени вдигат курса на долара - то си беше ясно трябваше да връщат кредити, така всичко се обезцени и грабежът се осъществи под мъдрото ръководство вече на Иван Костов.



Тема Re: без изменениянови [re: persone-48046]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 16:56



Не си прав.Единствения ориентир са графиките и там ясно се вижда, че при Костов тръгваме нагоре.Аз при Фил си живеех добре, даже пушех вносни готини евтини цигари и ядях на корем докато после при Жан мани, мани


Приватизацията беше неизбежна но мнооого закъсня и дори така дивашки осъществена като при Костов беше по-добре отколокото да не се прави нищо.



Тема Re: ти сериозно ли си написал това?нови [re: Crazy Space]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано04.12.17 16:57



За Пакш-2 не ми се пише, ясно е като бял ден, че е решението е прибързано, можеха да почакат няколко години с такова решение, което ще определя структурата на електропроизводството за следващите 50 години. Иначе да, Унгария и днес не може самостоятелно да задоволи своите нужди, и при нея този проблем е по-натопорчен от която и да била друга страна в региона. На Пакш-1 животът му свършва някъде към 2035, но казват, че проблеми за страната ще има още към 2025 г. С две думи - и бездействието, и прибързването носи голям риск със себе си. Аз обаче, като знам как обикновено първоначалните обявени цени, с които зарибяват народа, за да докажат как ще цъфне и върже за има-няма 800 дена, в последствие се оказват десеторни, съм сигурен, че трябваше да се изчака. Да, ама никой не знае кой ще е на власт след 3-4 години и кой ще лапа като за последно.

Преди няколко дена излезе интересно интервю с Лайош Шимичка - доскорошен пръв ортак и съквартирант и на Орбан от студентските години. Мултимилионер, разбира се, и по принцип на такива и една дума не може да им се вярва. От няколко години са в много антагонистични отношения. Нарече вече няколко пъти на всеослушание Орбан "геци" (означава сперма и по сила е, като да наречеш някой "п.тка" примерно). Та той каза, че след като Фидес спечели последния път (2014 г.) изборите, Орбан го извикал да си говорят за следващите 4 години, и му казал как щял да се заеме с медиите и т.н и т.н., как искал да купи телевизията RTL Klub и после да я унищожи. Шимичка му бил казал, че това е невъзможно, Орбан го попитал колко може да струва, той му отговорил, че около 300 мил. евро, а Орбан му казал : "Не е проблем, Росатом ще ми я купи".


Та такива ми ти работи. Като заключение ще пусна една снимка от някакъв антиправителствен протест, днес я видях и още се смея. На плаката пише: "Шимичка, върни си думите назад, че ОРБАН Е ГЕЦИ".



***

Тема Re: без изменениянови [re: Crazy Space]  
Автор persone-48046 (върховист)
Публикувано04.12.17 17:01



Виж, пак ти казвам квалификации от рода на "не си прав", при положение, че в случая си никой, без елементарна информация и питаш елементарни въпроси, без да ми се обиждаш просто не важат. Живей си с графиките и си вярвай тогава религиозно, аз ти казвам какво се случваше пред очите ми.

Как няма да тръгне нагоре една скапана умишлено икономика на кота - 100, дори и една приватизация на Балкан за минус един лев ще я дръпне нагоре.

Редактирано от persone-48046 на 04.12.17 17:02.



Тема Re: без изменениянови [re: persone-48046]  
Автор Crazy Space (ентусиаст)
Публикувано04.12.17 17:10



А ти да не си някой?говориш общи приказки и вярваш в някаква теория на конспирацията, извинявай ама аз вярвам на графиките,а не на такива всичкознайкиовци за които нещата са "елементарни". ако беха елементарни защо не ги решихме?



Тема Re: без изменениянови [re: Crazy Space]  
Автор persone-48046 (върховист)
Публикувано04.12.17 17:12



Да някой съм и имам информация от първа ръка. Сега стана ли ти ясно твърда главо.





Тема Re: ти сериозно ли си написал това?нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (ивохристовист)
Публикувано04.12.17 17:18



За Пакш-2 не ми се пише, ясно е като бял ден, че е решението е прибързано, можеха да почакат няколко години с такова решение, което ще определя структурата на електропроизводството за следващите 50 години.

И от къде е ясно? Че нали ЕК се занимаваше с Пакш-2 и излезе със становище, че няма скрита държавна помощ:

„Държавната помощ се състои само в това, че очакваната печалба е малко по-малка от печалбата, която очакват частните инвеститори от подобни проекти“






Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.