Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Демографска пустиня 2нови [re: croesus]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано16.10.18 09:49



(Не)стандартен подход, но най-странното е, че май вярвам, че си прав.
Ние сме си обаче парче великошовинисти - трудно ще обясниш на електората на националистическите партии, че това, което предлагаш ще донесе позитив за обществото като цяло.
Аз самият мисля, че религията повече вреди, отколкото помага и съм имал възможността да се изкажа по въпроса тук. сигурен съм и че свободата на съвестта и правото на изповядване свободно на кулкурно-религиозните вярвания на всеки (доколкото не се вреди на останалите) е от полза (разбира се тук веднага идва проблема с исляма - и то не с домашния, а с привнесения), защото, както четох наскоро (не знам дали беше тук) исляма не е религия, а идеология за покоряване на света.
Виж да ни палят знамето - не съм съгласен. Бърка ми у здравето. Мисля, че за това конкретно няма да намериш и един поддръжник. Иначе модела на развитие на западните държави е точно това, което предлагаш. Контрапункт са им азиатските общества - например Япония - ама и там лека полека бият отбой - в момента надделяват гласовете, че трябва силно да либерализират режима си за имиграция, за да задоволят нуждите от работна ръка - а там цифрите са стряскащо големи.



Тема Re: Демографска пустиня 2нови [re: croesus]  
Автор burdzan-93344 (член)
Публикувано17.10.18 12:40



Хейт спийч - много "модерни" станахме, преди 30 години никой Ганьо не казваше yes или ok, сега масово се употребява. И то дори от хора по на 50 - 60 години. Мисля, че щеше да е много хубаво такива интернационалисти и отявлени болшевики като теб да бяха емигирали. Не че много не го направиха, ама все още сте доста и продължавате да тровите българското общество с антибългарските си и антинационални болшевишки шетни. Айде и аз да съм "модерен".





Тема Re: Демографска пустиня 2нови [re: komitaO3126319]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано18.10.18 15:18



Мнението на професионалистите. Има много информация:





Тема Re: Демографска пустиня 2нови [re: komitaO3]  
Автор burdzan-93344 (член)
Публикувано18.10.18 17:11



Като цяло верни неща казва тоя Бърдаров, с изключение на едно, че българската раждаемост не е ниска. Напротив, ниска е последните години се движи около 9,2 - 9,1 промила. Но все пак доста цигани емигрираха, а и някои българи раждат децата си в чужбина, а живеят постоянно у нас, да речем, че наистина на българския етнос раждаемостта не е толкова ниска. Ами в Украйна до 2015 г. раждаемоста беше 10,8 - 11 промила. В Молдова също. Да не говорим, че "супербогати" държави като Армения и Грузия имат по 13-14 промила раждаемост.
В България раждаемоста е ниска на фона на финансовите възможности на населението като цяло, има много стари моми и ергени, и двойки, които са дълго време заедно, а нямат деца, не говоря за хора с репродуктивни проблеми. Осовните причини за ниската раждаемост на българите са нихилизма, мързела и егоизма.
За смъртността е много прав Бърдаров. Но тя е висока главно сред мъжете. Има много пушачи, алкохолици и наркомани. Здравеопзавеането също не е на необходимото ниво.
Изобщо нещата са много зле. А на никого не му пука.



Тема Re: Демографска пустиня 2нови [re: burdzan-93344]  
Автор burdzan-93344 (член)
Публикувано19.10.18 20:55



Основната причина за ниската раждаемост в България:

"Да се иска от българката нещо ДНЕС е все едно да поискаш от пустинята да отгледа гора
Българките, благодарение на американската пропаганда – най-вече от БТВ и Нова, започнаха да си въобразяват, че са от някаква висша материя, че са някакви избрани и свръх важни същества. Същества, които като имат “специални” гърди, таз и пр. И са предназначени да бъдат обслужвани, обгрижвани, да им се купува, подарява всичко /почти/, което си пожелаят. Не те да дават и създават, дори мнозина смятат, че за нищо на света няма да работят.
Съвременната българка е всъщност диво, вулгарно словом и делом, невъзпитано, високомерно издание на холивудско-юдейския модел на все по-напълняващата и погрозняваща американка. Да уточня – не всяка българка, но поне 4/5 от младото и над 66 % от средното поколение, но тук пишем за по-общия случай, не за някакъв идеализиран по петкославейковски модел.
Младата българка флиртува по скайпа с някой /полу/скапан американец, германец или смотан, не можещ да си намери булчица западняк, като в това общуване на развалено-подмазващ се английски му обещава добро ложе и принципна вярност. Това явно предателство и цялостно нагъзване те наричат “свобода на личния избор”. Друг е въпросът, че повечето, да не кажа 90 % от продалите си женското българки, установяват с нетърпима горчивина, че западняците са тъпи, високомерни, лицемерни, изцяло комерсиални, изцяло потребителски настроени. Мога да цитирам почти всяка моя позната, омъжила се за западняк, че мечтае най-много след 2-3 години да се разведе с иначе желания си съпруг. То не че “нашите” западни съпрузи са богати, дори повечето са под средна ръка, но тук става въпрос за душевна нетърпимост и пълно разминаване в чувства, а често и във физика – като външност и чувственост. Става въпрос и за студенина в отношения от всякакъв вид. Като цялостен резултат – 2-3 поколения на продалите се българки ще бъдат на /най-/ниско социално равнище в новата си страна.
Българките, които останаха в Българско, пък повечето са с мисълта, че да родят е някакъв кой-знае какъв огромен жест към мъжа си и към родното общество. Те се разхождат почтително с детските колички и имат претенции към всеки и всичко, особено към държавата. Която са всички, но не те самите."
С не всичко от написаното може да се съгласим. Манталитета на съвременната българка е плод не на американската пропаганда, а на комуняго-неолибералния модел, който господства по нашите ширин повече от 90 години, в резултат, на което беше възпитано едно примитивно и консуматорско общество. Само, че у нас нещата придобиха отдавна доста уродливи форми. В никоя друга държава от Източна и Централна Европа жените не са толкова комплексирани, елементарни и меркантилни. Съвременната българка разсъждава така: "абе почакай още малко, този не е лош за мен, ама съм сигурна, че ще ударя джакпота" и така нещата продължават до 34, 35 години, когато вече биологичният чосовник ще удари полунощ и от безизходица натискана от всички страни (приятели, близки) се взима с някой "мачо" или не рядко остава без деца и семейство.

Редактирано от burdzan-93344 на 19.10.18 20:57.



Тема Re: Демографска пустиня 2нови [re: burdzan-93344]  
Автор persone (върховист)
Публикувано19.10.18 21:01



Хм. Българката си беше разкрепостена още при комунизма. Едно време, както казваше покойния за съжаление вече професор Божидар Димитров, жените бяха разкрепостени, дащни и ефтини, сега вече не, гледат чичко паричко.

Редактирано от persone на 19.10.18 21:03.



Тема Re: Демографска пустиня 2нови [re: burdzan-93344]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано19.10.18 21:01



Това което си написал важи с пълна сила и за румънки, унгарки и чехкини. Да не говорим за украинки и рускини. Не мисля че ни е национална черта. Времената са такива.



Тема Re: Демографска пустиня 2нови [re: komitaO3]  
Автор burdzan-93344 (член)
Публикувано19.10.18 22:27



Да, прав си, но за почти всяка българка да си хване някой намазан е фикс идея, ако примерно мъжа взима 1000 лева и живее в някой по-краен квартал не става. А тя, селската путка, какво може да предложи, нищо, но иначе с големи претенции. Украинките и рускините са леки жени и евтини курви, днес може да се изчука с теб, утре с първия ти братовчед и т.н. Не е нормално дъшерите и внучките на някакви селянки, които навремето не са ходили по далеч от региона, в който живеят да имат такива претенции и да се държат по толкова нагъл и безочлив начин.

Редактирано от burdzan-93344 на 19.10.18 22:27.



Тема Re: Демографска пустиня 2нови [re: burdzan-93344]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано19.10.18 23:42



В отговор на:

[...] ако примерно мъжа взима 1000 лева и живее в някой по-краен квартал не става. [...]



Доста плоско.

Този мъж грижи ли се за добрата си фигура, държи ли се на ниво, мирише ли на хубаво винаги? Казано иначе — как ще се чувства жената когато го хване за ръка и излязат някъде, ще се кефи ли?

Ако е такъв, ще се сдуши с която е справедливо. Тия грозни кифли с мании за огромни цици ги изключваме, те изобщо няма смисъл да произвеждат (и оформят) бъдещите поколения.

произлиза от африканерски коптор. Тя предлага ли нещо според твоите критерии? И с теб ли трябва да се хване? Давам примера, понеже спомена "селянка" и не знам какво имаш предвид.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 19.10.18 23:45.



Тема Re: Демографска пустиня 2нови [re: burdzan-93344]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано20.10.18 01:37



Знам около 10 българки, които са самотни майки. Отговорни българи са ги изоставили с децата им.
Американци и германци много рядко изоставят майките на децата си.

p.s. две от 10те, имат по две деца от различни български патриоти.

Редактирано от croesus на 20.10.18 03:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.