Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: И все пак, можеше да пробваменови [re: croesus]  
Автор cumanich126454 (божидарист)
Публикувано10.09.17 21:49



Къде обаче са подобните списъци на убити през 1944-1989? За 27 години поне 27000 пъти бяха споменати въпросните "десетки хиляди" убити, без да видим дори веднъж кои точно са били жертвите. Ако питаш мен, още през 90те години са били преброени, и понеже числото не се е харесало на преброяващите, е било скрито, като вместо това се е предпочело да се развяват някакви "количествени оценки", които нямат нищо общо с действителността.

И аз споделям това съмнение. Съдя от микростатистиката на общината където живея. Има двама убити партизани до 1944 г. След 1944 г. няма данни нито за един убит. Е, има интернирани по лагери анархисти (които и при предишния режим биха били преследвани) В числото на лагеристите е и мой чичо, който като 18 г. ученик е лежал заради членството си в БЗНС "Никола Петков" и разрпространявани някакви позиви против властта. Но убити няма. И ако интерполираме за цялата страна ще се получи доста прегледна картинка.



Тема Re: И все пак, можеше да пробваменови [re: croesus]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.17 22:00



Абе,я се заеби с твоите преценки!
Баба ти Цола го е рекла-за една НАША глава взехме поне ТЕХНИ.
Пример:Рашка Гращица,обл.Кюстендил.уж като отмъщение за смъртта на члена на бойна група Ас.Китанов,отдавна излязъл от селото и действувал в София,всичко учено от селото - кмет,поп,бирник-5-6 човека са ЗАКЛАНИ като животни в мазето на ханчето до Кадин мост в Невестино.Те вероятно не са виждали очите на Китанов с години.На бирника знам наследниците,казвал се е Любен Костов.

Пернишко - от всяко от селата Горна и Долна Диканя и Студена са избити по ок.50 души есента на 1944 -рядко с огнестрелно оръжие - с ножове,секири,кирки,лопати мотики,чрез удушаване и др.

Същите садистични изпълнения са ги вършили комунистите и преди девети.
Споменатият в друг пост РАЗпоп Андрей Игнатов от Медковец е умъртврн по същия начин,по който той умъртвил предишните дни няколко селяни,на които е имал зъб.
При вас,червенотиквеничковчетата знам,срам няма...
26 хиляди убити веднага след девети са си реално число,като в пъти по малко са реалните гонители на комунисти,като доста от тях са действували по действуващите закони.Повечето са избити ХЕЙ ТАКА.


Така,че тия ги пробутвай на децата и неосведомените.

Редактирано от tuzlija-179435 на 10.09.17 22:04.



Тема Re: И все пак, можеше да пробваменови [re: tuzlija-179435]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано10.09.17 22:08



Добре.



Тема Re: И все пак, можеше да пробваменови [re: croesus]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.17 22:23



Добре,я!Те сега мога само на първо четене да ти изброя поне десетина души,избити по девети,чиито роднини познавам.



Тема Re: И все пак, можеше да пробваменови [re: tuzlija-179435]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано10.09.17 22:31



Давай до 26 000!





Тема Re: И все пак, можеше да пробваменови [re: tuzlija-179435]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано10.09.17 22:32



От десет души в камионетката на дядо ми са оцелели двама, той, защото го е спасил негов приятел комунист в последния момент и съседът му дядо Крум, защото е бил ранен, затрупан от другите трупове в ямата, изпълзял, прибрал се вкъщи и повече никой нищо не е искал от него....просто убийците са били от друг град, не перничани и такава е била практиката, за да се избегнат вендети....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: И все пак, можеше да пробваменови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (божидарист)
Публикувано10.09.17 22:32



26 хиляди убити веднага след девети са си реално число,като в пъти по малко са реалните гонители на комунисти,като доста от тях са действували по действуващите закони.Повечето са избити ХЕЙ ТАКА

Изобщо не са реален брой. Има една точна наука. Нарича се "Статистика". Та дай да направим сметка село по село, квартал по квартал. Щото споменатото от тебе село Рашка Гращица в интернет може да се открият данни само за свещеник Христо Николов Стоименов. Възможно е бирника и кмета да ги смятат за малозначителни и затова не ги споменават... Но няма начин да ги докараш до числото 26 хил. за първите два месеца след деветосептемврийския преврат.



Тема Re: И все пак, можеше да пробваменови [re: croesus]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано10.09.17 22:53



Добре де 238. Точно число! 4,5 милиона - достатъчно точно число. Интересуват ме твоите сметки. 26.000 делено на 8 е 3.250. Какво си чел е едно на ръка, дай да видим какво си смятал! Поименно, колега, поименно.

Аз разбрах, че единият ми дядо е бил 13 месеца в Белене, а другият няколко месеца в ареста, чак след "демокрацията". Те не влизат в твоите сметки - живи са излезли хората, разбили са им семействата, но са живи. За кратко. Можем да видим колко са били членовете на БКП, можем да пресметнем колко картончета има в ДС, но как да кажем колко са убитите? В архивите на БКП ли?

***

Тема Re: И все пак, можеше да пробваменови [re: Shtrkot]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.17 22:55



На баба ми брат също го спасяват в последния момент.Заслугата е на д-р Стойне Ливадийски,има го в Уикипедия.Повторно го арестуват десетина год.след това,заедно с други от ВМРО -такива,каквито са нямали по-изявена дейност и прояви против комунистите.На другите турят ръка по-рано.Не намират за какво да го осъдят и е въдворен в Белене без присъда,където изкарва 3 год.
Предполагам и дядо ти,и въпросният дядо Крум,след като са отървали кожата в този момент,след това не е имало за какво да ги осъдят.



Тема Re: И все пак, можеше да пробваменови [re: croesus]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.09.17 22:57



Когато почнеш да ги възприемаш не като числа,а като реални хора,вече не е смешно,ама хич!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.