Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 26.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: сръбско-български ...нови [re: Цakи]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано09.09.17 14:51



Италия, родината на фашизма, е призната за съвоюваща страна, България, която даде 30 000 убити и ранени на страната на Съюзниците, не е....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: сръбско-български ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано09.09.17 14:52



" са си...", " сме си...", показва известна несигурност....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: сръбско-български ...нови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано09.09.17 16:30



Мхм.



Тема Re: сръбско-български ...нови [re: Shtrkot]  
Автор Цakи (оД Цаконица)
Публикувано09.09.17 23:40



Аз дори имам съмнения дали в същност руснаците не са били на страната на Хитлер против германците. Толкова ми се струва невероятно да са били с добрите, съдейки по днешната пропаганда. Конкретно пък ако тези острови не Беха гръцки а руски, във филма щяха да вкарат/измислят некой нещастен италианец пъшкащ под техно иго.
Като споменах руснаците ; секи път като дойде заплата я земам с едно неудобство от баце Дани. Не знам по Коледа за премията ше дигам кръвно....



Редактирано от Цakи на 10.09.17 00:05.



Тема Re: сръбско-български ...нови [re: Цakи]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано10.09.17 00:18



За 1г. са съвместна руско-османска окупация





Тема Re: сръбско-български ...нови [re: Цakи]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано10.09.17 09:11



Единствената ми утеха и на мене е, че рублата си стабилизира курса....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: сръбско-български ...нови [re: Цakи]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано10.09.17 09:19



Руснаците си бяха ортаци с германците в началото на войната и си делкаха Европа. Бракът по сметка с англо-американците, дойде след като Хитлер реши да превари Сталин и нападна СССР и то, след като не успя да превземе Острова. САЩ се включиха във Войната не по собствено желание, а след нападението на Япония. А Япония запази отношенията си както с Германия, така и с СССР и като нямаше накъде другаде удари накъде Америка. А после СССР наруши договора с Япония и я нападна, но победителите не ги съдят...



Тема Re: сръбско-български ...нови [re: jingiby]  
Автор kyдyгep ((Котроманичев))
Публикувано10.09.17 09:45



Мисля, че той има предвид едно негласно подкрепяне статута на фюрера като върховен главнокомандващ, който като такъв се осира тотално и за това губи войната. Няма какво да си кривим душата: ако неговите пруски генерали бяха оставени да си вършат работата сами, без да им се меси, днес светът би изглеждал по друг начин. И не е необходимо да се напряга фантазията към негативен на всяка цена. Ядреното оръжие, което притежаваха и Райха и САЩ, щяха да направят нацистите доста по сговорчиви и да подтисне агресията им. Всъщност възможната еволюция в Райха, щеше да се развива в пъти по-бързо от тази в СССР, след смърта на Сталин. Имаше един хубав филм с Ръдгър Хауър едно време по тази тема - "Фадерланд". Иначе Цакича нацелва това, което британците се опитваха да кажат в един от многото им днешни пропагандни документални филми, че едва ли не нарочно не са успяли да убият Хитлер в някои от подготвяните му покушения, заради глупостите, които прави по фронтовете, защото знаели, че няма да позволи на генераите си да работят самостоятелно.



Тема Re: сръбско-български ...нови [re: kyдyгep]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано10.09.17 09:57



Не си прави илюзии, Третия райх, не е имал шансове от самото начало, поради елементарното съотношение на ресурси.





Тема Re: сръбско-български ...нови [re: komitaO3126319]  
Автор Цakи (оД Цаконица)
Публикувано10.09.17 15:59



Издигането на Хитлер е поради знайният за германците факт, че Англия, Франция и куп други малки колониални държавички около тях изобщо не отговарят на реалността и големите играчи. Все пак е надценявал Англия и подценил Русия.
Който говори за пакта Молотов-рибентроп бива директно да го свързва с Мюнхен преди това.
Поентата ми е, че покрай тази вихреща се русофобия се забелязва известен сантимент към времето на Хитлер, ако може без него само. Филмът Валкири е типичен .
Изненадан съм как хора минали през лудостта на антикапиталистическата пропаганда в продължение на 45 години не могат да уловят новата огледална "анти"

Редактирано от Цakи на 10.09.17 16:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.