Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:46 31.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Младо, ај жити сенови [re: ludo-mlado]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано14.07.17 10:17



објасни ми шо праеше Бојко чера во Солун ? Нешто не разбрав ? Во театарот на таквите му викат статисти.

Редактирано от SashetoBE на 14.07.17 10:18.



Тема Проштавајнови [re: JovanDamaskin]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано14.07.17 10:31



ништо злонамерно.



Тема Re: Па нали вие европејцитенови [re: SashetoBE]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано14.07.17 10:34



инсистирате на такива нешта..на компромиси. В денешно време Тито би бил един ценен европеец.... нито балгарски нито српски..нешто на средина..компромисно.

Да насаждаш на другите това което ти виждаш като компромис, компромис ли е?



Тема Re: Младо, ај жити сенови [re: SashetoBE]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано14.07.17 10:38



објасни ми шо праеше Бојко чера во Солун ? Нешто не разбрав ? Во театарот на таквите му викат статисти.
На Бойко у нас много народ му вика "Тиква", та честно да ти кажа аз нямам ни най-малко намерение да коментирам защо е бил в Солун. Още повече, че към момента не съм прочел и един материал по темата. За разлика от теб явно.

Факт е обаче, че няма как да отиде в Солун неканен. Ако вземеш предвид това - тогава ти ще трябва да ми отговориш - какво прави Бойко в Солун, както и кой го е поканил там?



Тема В Македониянови [re: SashetoBE]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано14.07.17 11:41



Тито е по-скоро положителна историческа личност, докато в България е доста отрицателна. Главно заради концагерите, където са затрити българи.
Тито беше историческа личност и заради Великобритания и САЩ, защото се скара със Сталин.
Но САЩ се отказали от него (това наскоро го научих) заради някакви ракетни технологии, които той успешно им продал. После американците си искат парите и той им предлага вместо пари - Юго!



Тема Re: Младо, ај жити сенови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано14.07.17 12:19



Саше, много скоро Македония няма да е същата. Няма да е със същото име, няма да е със същите учебници по история, няма да е със същата философия като държава



Тема Re: В Македониянови [re: mak ot Sofia]  
Автор Lazo Kolishevski (малоум)
Публикувано14.07.17 13:09



Македонизма, който Тито изгради наистина беше компромис! От една страна населението няма да се сърбизира и ще му се изгражда отделна национална идентичност. От другата страна тази идентичност е сърбофилска. Сърбизация в езика, сръбска колонизация, но не както по кралско време, а този път колонистите се специалисти и професионалисти, които да заемат административни и други управленски функции.
Демек беше дадено и на локалното население, ама беше дадено и на стариот колонизатор - сърбите.
Проблема е че след 27 години независимост сърбофилският македонизам не направи нито една стъпка и да излезе от сърбофилската си основа. Тука вече е функцията на всички тези колонисти и кадри. Които беха поставени на всички управленски постове във всички институции и медии.

Р.Македония днес има голяма промяна в нагласите от Югославско време. Днешните поколения вече са чисто пораснали и възпитани в сърбофилския македонизам. По Югославско време старите поколения беха антисръбски в костите, незваисимо от пропагандата.



Тема Е това е Данинови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано14.07.17 13:56



судбина, какво да се прави. Можем само да се надеваме че ште баде за подобро. това което виждам в момента , обаче , на добро не мирише.



Убеден сам че поголемите братја от запада изпошто не разбират какво става в МАКедонија. Виж изјавленијата на този Рот од преди некој ден !??!!?

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Некои нешта които се случват сега околе МАкедонија много ми намекват на Босненското сценарио от преди 1992.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Од една страна имаме АЛбанија и Косово + нашите албанци които закрилват и останалите мослимани тук. Техните желанија се много јасни, распдане на МАКедонија и зграване максимална можна територија.
В момента се случва засилено “српско стегане на редовете“ , един вид српска заедница создадена од малкото срби но с тенденција да привлича и србомански настроени македонци както и мелези. Техната девиза е “штом се здушвате с Балгарија, ние си отеглјаме поткрепата за македонизма„ и трсиме открито поткрепа от Србија.
Зближвнаето с Балгарија и скорешните промени по това отношение очаквам да покрене соответен такав процес на оформјане на погласна и посилна пробалгарски општност.Всашност чисто балгарска ... нема нужда вече да се говорои за ПРО-балгарска.
Па и “грците“ можеби ште надигнат глава по Битолско.

Ако на всичко това отгоре не ставиш и нас македонистите които ште се опитаме да сме “самостојателни“ ! При това, нас македонистите ште нјама кои да ни заштитава в случај (недај боже) гражданска војна, нешто слично както муслиманите в Босна.

Редактирано от SashetoBE на 14.07.17 13:56.



Тема Re: Е това е Данинови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано14.07.17 14:33



Ами ще се опитам и аз да се направя на пророк...
Толкова ширената теза, че като американците са зад албанците и ще им дадт всичко аз не я вярвам. Не знам досега американците да са дали на някой всичко, ако ще и най-верният съюзник да е. А албанците е съмнително що за верни съюзници са. По-скоро Русия се опитва да запази тоя хубав коридор изграждан от столетие, а пък на натовците не са им приятни византийските номера и на тези на юг и от тези на север от Македония.
Македонизма като идеология е умряла работа и ще трябва да се замени с нещо по-умерено, за да може и българи и албанци да са доволни, при това положение стабилността на Македония е гарантирана поне ние докато сме живи.
Ничий елит няма интерес от това да губи властта си. Нито македонския, нито албанско-македонския. Да не говорим за косовския. Ще има много пазарлъци, но в крайна сметка мисля, че Македония със сменено име и философия ще остане в обозримото бъдеще.
P.S. Само да допълня нещо. Македония по-скоро я виждам като гражданска нация и държава. Много ме дразнят тези албански знамена, но това вие самите си го направихте, като обявихте Македония за национална държава. В тоя смисъл, ако мога да посъветвам вашите политици - по-добре е сменете знамето и герба, но да е за всички.

Редактирано от DannyDeVito на 14.07.17 14:38.



Тема Може и таканови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано14.07.17 15:00



аз имама тенденција малко вповече да драматизирам, това ми помага да аргументирам тезите ми в заштита на тврдите ми македонистки ставови.



„Да се донесат нова химна и знаме во согласност со албанската страна„

Редактирано от SashetoBE на 14.07.17 15:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.