Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 24.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Отворете очинови [re: komitaO3126319]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано04.05.17 14:47



Заслепени от личната омраза, двамата основни политически лидери в Република Македония не разбират как се превръщат в инструменти за изпълнението на чужди проекти и интереси.

В желанието си да влезе в управлението Заев си затваря очите пред поредицата от албански провокации, които рано или късно ще го превърнат в заложник. Отказът му да осъди изпълнението на албанския химн в парламента, поставянето на албанския флаг на бюрото на Талат Джафери и бруталните изявления на Еди Рама и Хашим Тачи ще го превърнат в заложник на чужди проекти.

Отказът на Никола Груевски да приеме факта, че е изигран от дългогодишния му партньор - Али Ахмети, го изхвърля от орбитата на политическия разум и започва да влиза в чужди геополитически проекти. Използването на сръбска антиалбанска риторика превръща Груевски в директен изпълнител на стари завоевателни проекти. Груевски трябва да се замисли и върху оценката на авторитетното издание "Монд дипломатик", че превръща ВМРО-ДПМНЕ в просръбска партия.

Заев и Груевски трябва да озаптят и медийните си мегафони, които прекрачиха всяка граница и етика. Да ни извинят читателите, но ще споменем само няколко примера от днешните публикации:

В близките до Зоран Заев медии за политическия му опонент: пръдльовци, терористи, олигофрени...

В медиите, свързани с Груевски, за Заев: Предател, албанец, чужда агент....

Водени от взаимната си омраза двамата не виждат, че вече са се превърнали в маши в чужди ръце срещу държавните интереси на родината си. И двамата трябва да се замислят и върху следното внушение на говорителите на Джафери и Ахмети, които казват: Албанците не признават президента Иванов, няма проблем сега ВМРО-ДПМНЕ да не признава правителството и председателя на парламента, и без това държавата ще си работи.

Не, държавата не може да работи и да върви в желаната посока, ако не се признават основните държавни институции. Без съгласието на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не може да бъде извършена нито една реформа, която ще отвори пътя към евроинтеграцията на страната. Двете партии са обречени да бъдат заедно.

Ако Заев и Груевски нямат капацитета и разума да проумеят опасностите, и двамата ще се превърнат в най-добрият инструмент за изпълнението на чужди проекти, които са надвиснали над страната от десетилетия насам. Учудващо е как и двамата не са намерили поне 5 минути време да прочетат как от 1945 година техните деди са били принудени да се преследват един друг.

Няма държава в света, където при 1.2 млн. население /през 1960 г./ над 138 000 да бъдат с досиета в зловещата югославска държавна сигурност - УДБА.

Ами e редно Груевски и Заев да се замислят какво е посланието на Белград със "спасителната" операция на Агенцията за военна сигурност (ВБА). Може пък и да се сетят , че вместо да водят помежду си "битката при Термопилите ", трябва да я водят за родината си.

.......................

Пламен Йотински, главен редактор на агенция БГНЕС.



Тема Re: Отворете очинови [re: JovanDamaskin]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано04.05.17 15:13



Йоване, доста често съм чел с голямо одобрение твоите мнения, но мисля, че ако Македония се остави в това положение ще става само по-зле. Първо трябва да сме на ясно Че България и Сърбия не са фактори, каквито почти никога не са и били. В настоящата конфигурация. Сърбия е в тесни връзки с Москва а ние с Германия/Щатите. Мислиш ли че Бойко Борисов има самостоятелна политика? Е мога да ти кажа няма.
Но да се върнем на Македония. Чудя се какво би било най-добре за хроата в държавата, не за българските, сръбските, руски и американските интереси а за самите изстрадали хора? Е, не мисля, че живота в такава държава е бъдеще за някой. В този контекст ако разпада е катализатор на промяна аз мисля че може да бъде в полза на хората. Разбира се говорим за мирен разпад със размяна на население и посредничество на някоя институция с позиции пруимерно ЕС.

Но може би е редно да се запитаме как го докара до тук Македония? Дълъг и сложен отговор, но при всички положения много от съседите й допринесоха , както и някои велики сили(в продължения на десетилетия дори столетия) . По важното е дали и как могат да се минимизират подобни вредни и силни влияние. За мен това минава чрез мирна подялба и обединие на славяногворящите с някоя от околните страни като мисля за самите хора единствено приемлив в момента е варианта със Сърбия.

Няма как обаче това да стане. Сащ/Русия не мисляа че ще го позволят? За това мисля че най вероятно отиваме към военно решаване напроблема във някаква посока за мен неизвеста и със сигурност независеща от България. По-скоро това което можем да направим е да издаваме колкото се може повече паспорти на славяногворящи и да се готвим бежански лагери по границта за да можем да приберем колкото се може повече наши граждани ....


Редактирано от osoitza-86326 на 04.05.17 15:19.



Тема Re: Право да ти кажам ме енови [re: SashetoBE]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано04.05.17 15:15



Имајќи предвид дека, каква таква, државна формација постои а постои и оформена национална свест(кај повеќето граѓани) малце е незгодно како тоа да ни се каже и да се спроведе а да биде по “ЕВРОПСКИ“ т.е. да не е со бомбардирање. Оти можи да биди малце непријатно “дечки, ај ние се заебававме ..... извинете ама нема место за повеќе нации таму на балкано....нема место за повеќе јазици ....сори..се е зафатено...ај ве молам расформирајте се ....грешка беше“. Значи не можат да не убијат а не можат ни да не прифатат.

От статията на Картеги Център:

Главният проблем на балканската политика на ЕС не е в парите, колкото в нежеланието да се търсят нови подходи, макар че те могат да бъдат много по-ефективни от традиционните и почти безплатни.

Например, Евросъюзът би могъл да подкрепи съществуващото на Балканите движение за признание на сръбския, хърватския, босненския и черногорския за един език с различни диалекти. Лингвистичната аномалия, когато в Босна един и същи надпис се дублира три пъти на трите държавни езика, може да изглежда забавна, но тя създава огромни политически трудности. Защото малката диалектична разлика дава на балканските власти основание да дели образователната система по етнически принцип. Децата от различните етноси се учат отделно и по този начин възпроизвеждат в новите поколения старата етническа ненавист. Макар практически да не е възможно да си представим ситуацията, в която хърватският ученик не разбира какво му обяснява сръбският учител.

------
А сега да си припомним как фунционира канцеларията на ЕС. Там всички официални документи се превеждат на един от езиците на страните на ЕС. Мисля, че са 16 езика. И при дискусии в Европарламента се извършва симулантен превод на останалите езици. Т. е. необходимо е голямо количество преводачи да правят кръстосан превод между езиците. Колко от преводачите в Европа владеят в еднаква степен холандски и македонски? За да вършат превод от македонски на холандски език и от холандски на македонски. И на Европа ще й дойдат в повече екзотични езици като черногорски, босански, македонски... И имат право. Черногорският и босанският е достатъчно да се представят само от сръбския език (Защо не от сърбо-хърватски, но хърватите няма май да са съгласни). Защо им е македонски език на чиновниците в Брюксел след като има български? Та този проблем май гледат да го решат като "изчезне" Македония като териториално обособена единица и като следствие на това - македонският изчезне като език. Иначе ЕС наистина става Вавилонска кула... А знаем как е свършил строежа на това съоръжение.



Тема Re: Право да ти кажам ме енови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано04.05.17 15:28



В синхрон с твоята меко казано екзотична идея, как ЕС ще затрие цяла държава, за да си намали бумажчината, да попитам - ако вземат да приемат Македония, и албанският ли ще стане официален език в ЕС?



***
#IstandwithCEU

Тема Re: Право да ти кажам ме енови [re: Amateur]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано04.05.17 15:37



да попитам - ако вземат да приемат Македония, и албанският ли ще стане официален език в ЕС?

Ами днес Талат Джафери е в Брюксел. Не знам дали той говори английски, но албански със сигурност. Предполагам на този език е говорил с комисар Хан:


Талат Џафери во Брисел на средба со Јоханес Хан. Еврокомесарот порачува дека Парламентот мора да работи непречено, а сите парламентарци, вклучувајќи ја и опозицијата, се очекува да имаат конструктивна улога.

Сите актери мора да се воздржат од провокативни изјави и постапки- вели Хан, кој повторно ги осуди намерните напади врз пратениците и новинарите во Собранието, и предупреди дека евентуално повторување ќе ја наруши европската перспектива на земјата.

Хан на средбата ја изразил и подготвеноста на Европската унија да соработува со новиот претседател на Собранието за спроведување на реформската агенда, имплементацијата на договорот од Пржино и на итните реформски приоритети, и повика земјата да се фокусира на идните чекори, како што е формирање влада.



Тема Re: Право да ти кажам ме енови [re: cumanich-126454]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано04.05.17 15:45





Вавилонската кула. Ние сме на върха!



Тема Re: Отворете очинови [re: JovanDamaskin]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано04.05.17 17:00



А колко проста може да бъде сценката и при нас. Тиквонии Първи спокойно може да бъде изкаран русофил, покрай членството си в БКП и мутренското , подобно на руският преход, минало. Че и сърбоман, покрай любовта си към Цеца, не Цачева разбира се

. А БКП-БСП и турците да бъдат заклетите носители на прогреса и новата държавност.



Тема Re: Отворете очинови [re: torlakov-93629]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано04.05.17 21:31



турци и цигани отдавна се очертават като прогресивните и преобладяващи български елементи на Запад.
Документации за Македония започвът пък най-първо със кадри на джамии и белокапци. В последствие се подразбира че има и някакви иноверци които тормозят "бедните албанци". Така че този влак е тръгнал вече.....

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Отворете очинови [re: JovanDamaskin]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано04.05.17 21:44



Първите знакови моменти тенденциозност и скрита/открита цел на медиите е когато ученици донесоха на жена ми единствената книга от библиотеката за България. На корицата снимани весели циганчета пред панелен блок.



Тема Re: Отворете очинови [re: torlakov-93629]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано04.05.17 21:47



За какво да си говориме тогава ?

Хората на запад вече се очудват като се появи пред очите им бялокож българин.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.