Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 23.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Отворете очинови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано02.05.17 14:13



Албанските партии ще съставляват радикалното крило на ДПС, а Доган ще бъде постоянно във власта, като гарант на крехкия етнически модел.



***
#IstandwithCEU

Тема Re: Отворете очинови [re: Amateur]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано02.05.17 14:43



мечтите умират последни....



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Отворете очинови [re: cumanich-126454]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано02.05.17 14:52



не знам...но аз по-скоро имах предвид един вид България и Сърбия да се явят нещо като най-заинтересовани страни , гаранти или прочее за Македония. Втората югославия направи именно от Македония точно това: ничия земя, земя на македонците - така, сега да оставим това парче земя да си остане на македонците...от къде накъде пък ще става албанско само защото нещо сърби и българи не са се били някога разбрали.

Само тогава Македония ще може да бъде Швайцария на Балканите и по този начин ще се сложат граници на албанският шовинизам. Велика Албания не може да е ниту български, нито сръбски а най-малко македонски интерес!

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Отворете очинови [re: JovanDamaskin]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано02.05.17 16:30



не знам...но аз по-скоро имах предвид един вид България и Сърбия да се явят нещо като най-заинтересовани страни , гаранти или прочее за Македония.

Знам, че моята идея изглежда щура. Но повод за нея ми даде отворената вратичка от референдума от 1991 г.:

... со право на влез во иден сојуз на суверени држави на Југославија?

На този въпрос гражданите на Македония са отговорили положително. Остава сърбите да се съгласят да възкресят мини-Югославия. Но май няма да искат отново при себе си македонците. Доста се опариха с тях.



Тема Re: Отворете очинови [re: cumanich-126454]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано03.05.17 01:22



Но май няма да искат отново при себе си македонците. Доста се опариха с тях.

То със македонците май всеки се е опарил. Именно и затова казвам, че ще е най-добре да бъдят оставени сами на себе си като им се каже, че ще бъдат оставени на мира.

Но още поважното е някой да каже на албанците да не посягат на чуждото. Най-малкото създава лош пример. А освен България и Сърбия, можеби донекъде и Гърция няма кой друг във региона.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Отворете очинови [re: JovanDamaskin]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано03.05.17 10:23



София-Скопие-Тирана, приятелство до гроб




Редактирано от komitaO3126319 на 03.05.17 10:24.



Тема владата на Македониянови [re: komitaO3126319]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано03.05.17 10:53



често е критикувана от гражданите на Македония. Това е почти нормално, защото в коя страна няма протести? В Северна Корея няма и в РФ почти няма


Но малко ненормално ми се струва, че отношенията на владата със съседните държави е по-скоро лошо, отколкото добро.



Тема Re: Отворете очинови [re: komitaO3126319]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано03.05.17 11:32



И един македонски "българин" Мирослав Ризински демонстрира, че е на правилни (про-албански) позиции:





Тема Re: Отворете очинови [re: cumanich-126454]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано03.05.17 12:03



Не разбирам кавичките за Мирослав Ризински. Той и брат му са по-българи от някои пишещи тук във форума. Твърдя го, защото ги познавам лично.
Между другото е хубаво, някой ако може да намери линк на предаването "Реферндум" от снощи по БНТ. Четиримата гости на предаването, както и двамата български евродепутата, включени по телемост от Брюксел, бяха на удивително сходни позиции, относно случващото се в Македония и не се различава от мнението на Ризински по въпроса.



Тема Re: Отворете очинови [re: kuduger-96506]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано03.05.17 12:30



На Заю му дойде акъла в главата и с половин уста отрече "Албанската платформа":






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.