Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема 80 000 соросоиди по улиците на Будапеща  
Автор WlSP (тук)
Публикувано10.04.17 14:27







Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: WlSP]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано10.04.17 14:32



Орбан лека-полека започва да се олива...



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: WlSP]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано10.04.17 14:34



Сложи една нула и от мен в подкрепа на новото АОНСУ.





Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: WlSP]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано10.04.17 14:40



Със мене - 80 001



***
#IstandwithCEU

Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Amateur]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано10.04.17 16:38



В никакъв случай не позволявай да го преместят при Бей Хуей, че току виж се образовал на стари години...



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: torlakov-93629]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано10.04.17 20:10



Забелязал съм, че ти си върл анти-маккартист, но само по някакви геополитически сАображения. Иначе, на БББ му е късничко тепърва да се усвоява неолиберални ценности, пък и заръките на Бай Тодор му вършат отлична работа.
Вчера на митинга ми дадоха една лепенка с надпис "Да спрем Москва!". Ще я подаря на Щърка, ако се видим. И за да не си помислиш, че ЦРУ, или Сорос, или там който ти се иска подклаждат антисъвеЦка истерия, ще кажа, че това е като отговор на безумната кампания на "Спасителят на Европа" да нацвъка цялата страна с правителствени плакати "Да спрем Брюксел". Абсурдността на ситуацията се вижда от следия линк със снимка ,на която до болница с надпис колко пари е дал "Брюксел" за реновация, стои и споменатият плакат:






***
#IstandwithCEU

Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Amateur]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано10.04.17 20:21



"Да спрем Москва" може да бъде и лозунг при покачването нивото на река Дунав...или при каквото и да е душевно разстройство.





Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: torlakov-93629]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано10.04.17 20:29



Аре стига глупости! При покачване на нивото на река Дунав единственият виновник може да е само Западна Европа. Освен ако самата река не се покачва.

***
#IstandwithCEU

Редактирано от Amateur на 10.04.17 20:30.



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Amateur]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано10.04.17 20:36



#IstandwithCEU

Гледам, че вече 4 не е добро число...



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: WlSP]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано10.04.17 20:38



посд статията на медиапул някой си Горскио твърди, соросоидите от цял свят са се изиспвали със самолети дни преди демонстрацията. Така де... "Соросоиди от цял свят - съединявайте се"



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: WlSP]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано10.04.17 20:41



Докъде може да стигне един едноличен, почти еднопартиен режим, за да се занимава с един никакъв университет.



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано10.04.17 21:45



Ми дано да поостанат малко, че следващият митинг е в сряда, после в неделя...Кажи на синовете да ти сложат някакъв филтър на браузъра. Ройтерс и Дир.бг са ти достатъчни!



***
#IstandwithCEU

Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Kpakpa]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано10.04.17 21:52



Не е едноличен, а двуличен защото и Москва е виновна.



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Amateur]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано10.04.17 22:16



Ми дано да поостанат малко, че следващият митинг е в сряда, после в неделя...
Ми да останат... Допълнителни приходи от нечакани туристи не са излишни за унгарската икономика.
Тъй като съм лаик по въпроса да запитам: С какво е важен този университет за Унгария, така че да вдигне 80 хил. на крака? Май има и нещо друго и университета е само повод?
---
Сигурен съм, че ако утре служебното правителство приеме постановление да закрие Американският университет в България това ще бъде новина от потока... Никой няма да се дигне на протести (освен персонала и студентите на АУБ)



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: torlakov-93629]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано10.04.17 22:19



С пестеливи думи, и както обикновено много точно.

Колегата спомена и за друг надпис "Да спрем Брюксел" или нещо подобно. Надпис, който щеше да е напълно оправдан, ако визираше липсата на какъвто и да е демократически мандат в Комисията и десетките бюрократични директорати и канцеларии, които издават нареждания и разпореждания като за последно. Но и друго не може да се очаква от институция, която се ражда като икономически картел за управление на цените и пазарите за въглища и стомана. И друг съм го споменавал, че ЕС има нужда от сериозни реформи и най-вече в необходимостта от демократическа мандатност и народовластно-представителен контрол. Срещу такива стъпки обаче има яка негласна съпротива.

Що се отнася до "ръката на Москва", явно са нарочили Орбан, че се осмели да направи някои срещи и да се опитва да поддържа политически и икономически отношения, което за незначителни страни е недопустимо.

Проблемът в случая не е тези срещи и въпросните икономически контакти, а това, че унгарското правителство не може, а и не иска, да излезе напълно от сянката на историческата си традиция.



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Kpakpa]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано10.04.17 22:39



Да, ако държеше много на демокрацията бае Сорос има къде по голямо поле За изява в страната на Банкянксият Дерибей.
Унгарците пак като през 56-та лоши. Добре , че имаме Аматьора от Интернационала да им подава правилната линия.



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: torlakov-93629]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано10.04.17 22:53



Позволявам си да не се съглася напълно с някои домашни квалификации. Ситуацията с представителната демокрация у нас сега и от последните вече почти трийсетина години, при всичките и известни кусури, не е нещо от което да се срамуваме.

Не става дума за Сорос, класически спекулант и интригант от типа на тези, на които дължим това, че от 90-те години доскоро е най-изгодно да се занимаваш с финансов алъш-вериш. Да "вадиш нож" на един толкова незначителен университет е признак на политическа слабост, несигурност и в унгарския случай известна авторитарност. Ако с нещо са нарушили закона, за това има прокуратура и т.н.



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Kpakpa]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано10.04.17 23:03



Да "вадиш нож" на един толкова незначителен университет е признак на политическа слабост, несигурност и в унгарския случай известна авторитарност. Ако с нещо са нарушили закона, за това има прокуратура и т.н.

Я дай подробности за нас които не пием вода от извора? Между другото, ми е чудно защо дантеленият Георги Марков се възхищава от Орбан. Не крия, че изпитвам неприязън към бившия конституционен съдия (и настоящ унгарски зет), но неговата подкрепа (безусловна) на Орбан ме кара да се съмнявам. Наистина ли е толкова незначителен този университет?



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: cumanich-126454]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано10.04.17 23:15



Бе и аз мислех, че в Източна Европа се преиграва със Сорос, но преди месец в комедийното шоу The Last Man Standing се оказа и главен враг на Тим Алън; герой изобразяващ класическият консерватор.
Незначителен милиардер знаен само на пет континента.





Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: WlSP]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано10.04.17 23:19



Вчера ректорът на университета Майкъл Игнатиеф обяви, че следващата седмица в Будапеща пристига делегация от американски дипломати, които да обсъдят кризата около ЦЕУ.





Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Amateur]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано10.04.17 23:31



Почнал си да схващаш основни пропагандни трикове . Все още има надежда за теб.



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: cumanich-126454]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано10.04.17 23:32



ЦЕУ беше създаден в началото на 90-те години, непосредствено след като Сорос, както и група подобни около него, се "оказа с пари" след като "прецака" Мейджър и Ламонт и допринесе за излизането на Острова от ЕМС с милиардни загуби.

ЦЕУ от самото начало предлагаше лесни пълни стипендии, с което привлече някои студенти, които често ги мързеше да потърсят нещо по-добро, като летвата на прием не беше особено висока. Като цяло стойността на завършилите магистратура там е много ниска. Обучението - според запознати и потърпевши - на скромно ниво. Има класации на университети, където може да се види как се "котира" ЦЕУ.

Не съм запознат и не мога да коментирам пристрастията на Марков, но не се учудвам, че немалко се прехласват по полу-авторитарни герои. В защита на Орбан мога да спомена, че донякъде реакциите му бяха породени от често безпардонното поведение и безконтролност на Комисията, особено около събитията с мигрантската криза. Когато не представлява само себе си, Комисията обслужва твърде често "немско-френската ос" и световния хегемон. Дори и полукритики в тази връзка намират с основание почитатели.



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Kpakpa]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано10.04.17 23:40



В защита на Орбан мога да спомена, че донякъде реакциите му бяха породени от често безпардонното поведение и безконтролност на Комисията, особено около събитията с мигрантската криза. Когато не представлява само себе си, Комисията обслужва твърде често "немско-френската ос" и световния хегемон. Дори и полукритики в тази връзка намират с основание почитатели.


Мъглата почва да ми разсейва..



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано11.04.17 09:25



И какво, разбра ли защо толкова хора излязоха на улицата?

***
#IstandwithCEU


Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Amateur]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано11.04.17 10:52



И какво, разбра ли защо толкова хора излязоха на улицата?

Разбрах, че Орбан е прав да се противопостави на двойните стандарти:

Във вторник миналата седмица в парламента набързо бе прокаран закон, който поставя нови условия, на които да отговарят всичките 28 чужди университета, действащи в Унгария. Смята се, че някои от изискванията - като извършване на образователна дейност и в родните страни - са насочени специално срещу ЦЕУ - който няма американски кампус. ЦЕУ има акредитация в щата Ню Йорк и в Унгария и студентите му получават дипломи, които се признават и в Унгария, и в САЩ.

Орбан заяви, че ЦЕУ “мами”, като издава два вида дипломи и че това е нечестно предимство пред другите местни университети. Унгария настоява за юридически обвързващи двустранни споразумения - с американското правителство и с щата Ню Йорк.


Ще, не ще бай Шорош ще трябва да отвори и американски кампус



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано11.04.17 11:12



Това "който няма американски кампус" защо си го вапцал в червено? Да не е нещо важно? От името на университета се вижда къде му е кампуса. Цялата работа е Зайо, ти що си без шапка? От 91-ва се знае чий е, какъв е и къде функционира ЦЕУ. Ти май си първият изненадан.

***
#IstandwithCEU


Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Amateur]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано11.04.17 12:22



Президентът Янош Адер е подписал законопроекта. Майкъл Игнатиеф ще пие една студена вода.



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: jingiby]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано11.04.17 13:45



Е то точно това е проблема с турбо-пачанга-популистите, крайните националисти и въобще крайните политици. За много неща човек може и да се съгласи, но винаги идва един момент, когато в разюздания огън на революцията започва да гори и мокрото покрай сухото. И колкото е по-турбо-пачанга политика, толкова повече са вторичните щети.

Момента става най-гаден, когато вторичните щети като стойност започнат да превишават положителните ефекти от популистичните обещания. Народът рано или късно осъзнава, особено като нещо започне да го шибва по джоба. Само, че тогава вече е късно.

Гледам ги и клонингите на Орбан в Полша какво правят. Ако останат на власт още 5-6 години, после ще трябва да ги свалят с оръжие... Малки промени с добри намерения тук и там, елиминиране/парализиране на всички органи, които могат да контролират или ограничават властта, и водещата партия накрая така се е окопала, че накрая се оказва, че си затънал като в желе. Орбан, Льо Пен, Качински и компания - на всички им се иска да са самодържци. Всички са тръгнали в посока Ердоган, а оттам (защо не) и посока Путин. Във Франция няма да хване дикиш а дълго, но от нашата страна на Желязната завеса, само гледай...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Amateur]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано11.04.17 15:38



Това "който няма американски кампус" защо си го вапцал в червено? Да не е нещо важно?
За Орбан явно е важно. Впрочем трябваше да вапцам в червено това:

....Орбан заяви, че ЦЕУ “мами”, като издава два вида дипломи и че това е нечестно предимство пред другите местни университети. Унгария настоява за юридически обвързващи двустранни споразумения - с американското правителство и с щата Ню Йорк.
Има ли двустранно споразумение - ще има и ЦЕУ. Не виждам нищо нередно в такова искане.



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: headhunter]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано11.04.17 16:04



headhunter, съгласен съм напълно с твоето мнение. Властта развращава, а абсолютната власт развращава абсолютно и човек не разбира кога се самозабравя. Подкрепях идеята на Орбан за ограда по границата, после направиха втора, а сега планират и трета. Това е само един малък пример как нещата излизат отвъд рамките на добрите намерения и те откарват право в ада. Ние сме на другия полюс, че от крадане за четири години Тиквата не можа да направи и един кат ограда. Не че другите не крадоха, ама той е триглава ламя...



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано11.04.17 16:06



Няма да има ЦЕУ в Унгария, освен ако КС не отхвърли закона.

***
#IstandwithCEU


Тема Кажи ми кой чичо ти...нови [re: cumanich-126454]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано11.04.17 22:34



От което става ясно чия политика провежда така-нареченият "университет". И защо унгарците, а и другите източно-европейци, са алергични към такива партийни школи - пък каквото ще да се нарича "партията".



Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: jingiby]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано12.04.17 10:12



При нас проблемът с корупцията е направо апокалиптичен. Да беше само ББ, с мед да го намажеш. Нямаш представа какъв шок за мен е всеки път, когато стане дума да правя какъвто и да е било бизнес в България. Още в началото излизат предложения как да изръшкаме нещата така, че да не платим данъци, да го направим с по-евтини материали, итн.

Това е направо все едно друг свят... някакъв "Массаракш" по Стругацки. Абсолютно друг начин на мислене. Не да свършим работата съответно правилата и установените параметри, а как да я направим така, че да е едно към гьотере, и да усвоим средствата.

Мисълта ми е, че не е само на държавно ниво. То е станало манталитет. Вече е нормално, така да се каже.

Сигурно не навсякъде и във всичко е така, но неща, които в Полша са маргинални, в България ми изглеждат като да са масова практика. А не сме толкова различни, ма'аму стара! Славянска завист, интриги и тъпотии има и тук колкото щеш.

Ей го и тъста ми - дойде ми на гости да погледа внучката (и да отпочине от тъщата

). Гледа, сложил съм си градинските инструменти под един навес. Гребла, лопата, секири и прочее, си седят на открито, не под ключ. Лятно време ел. косачката за трева си седи също под навеса. Всичко се вижда от улицата. Инструменти, резачки седят в градинската барака, отключена. Е никой не е влезнал да пипне. През ум не ми е минало, че някой ще влезе да пипне ако тъста не ми беше обърнал внимание. Ти, вика, си оставил инструменти за няколко хиляди лева ей-така на улицата - не се ли страхуваш? А аз го гледам като извънземен - какви ги говориш? Кой ще посмее?

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: headhunter]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано12.04.17 11:04



Този свят си има име - Чалгария...





Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Amateur]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано13.04.17 23:46



Леко страничен въпрос:

Другият месец ще съм в командировка 3 дни в Будапеща. Има ли нещо свързано с България в Будапеща, което трябва да се види?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: balkanian]  
Автор Amateur (WADA Supervisor)
Публикувано13.04.17 23:53



Разбира се, че има! Аз съм свързан с България и съм в Будапеща. Чак толкоз не съм за гледанье, но можем да си побъбрим. Всяка година се празнува 24 май при българската църква - песни, танци, кебапчета и т.н. Празникът се чества винаги в неделен ден, в случая най-вероятно ще бъде на 21-ви. Свиркай като идваш!

***
#IstandwithCEU


Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: Amateur]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано14.04.17 00:24



Хаха. Добре си го написал. Ще ти пиша на лични



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: 80 000 соросоиди по улиците на Будапещанови [re: cumanich-126454]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано14.04.17 06:56



За "нечестното" предимство на "двойната" акредитация, тя няма абсолютно никакво значение за стойността на дипломите, които издава университетът. Щатските дипломи на ЦЕУ са един къс хартия, тъй като за ЦЕУ до днес никой не беше чувал оттатък океана. АУБ у нас също има двойна акредитация, но никой не се разроптал за нечестна конкуренция, защото такава няма - в крайна сметка стойността на дипломите опира до реномето и качеството на университета, а не дали един университет има две или повече акредитации. С оглед на новия закон, не съм запознат, но защо ЦЕУ не се откаже от щатската акредитация и изглежда проблемът е решен.



Тема Re: Кажи ми кой чичо ти...нови [re: Santo Modesto]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано14.04.17 07:15



Вярно е, че ЦЕУ предлага образование в областта на социалните "науки", като икономика или "човешки права", но ако приложим предлаганият аршин следва да се изпозатворят много университети по света, където се преподават предимно социални "науки".

Всеки, който учи социална дисциплина, рано или късно става наясно, че гълта и нездравословно ниво на клишета и откровена пропаганда, но въпреки това нищо не пречи на един студент да се самообразова и и използва критично мислене. Разбира се, по-лесно е на един конформист да стане доктор на въпросните "науки". Свидетел съм колко безкрайно трудно минават докторски тезиси на политически "неподходящи" социални теми. Всеки знае това и затова повечето студенти са конформисти и се вписват в системата, ако искат да получат заветното PhD. Трудности се правят дори и при магистърски тези, но по-рядко, тъй като магистрите обикновено не остават в системата на образованието. В този смисъл ЦЕУ не е никакво изключение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.