Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 30.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Американският амбасадор във Скопйенови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (#Психодесен)
Публикувано06.02.17 09:18



Аз пък искам да рестартираме българо-руските взаимоотношения, ама някои торпилират този рестарт, позовавайки се на несъществувало братско минало.

***
7 е добро число!


Тема Re: Американският амбасадор във Скопйенови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (#Психодесен)
Публикувано06.02.17 09:43



Освен това Дамаскина иска "нови взаимоотношения между съседите", ама под знака на русофилията. Според него Турция трябва да ни е враг, а останалите православни трябва да излезем анблок от НАТО и ЕС. Но пацаран! И без това не виждам да са ни обтегнати отношенията със съседите.

***
7 е добро число!


Тема Re: Американският амбасадор във Скопйенови [re: Amateur]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано06.02.17 10:46



освен това Дамаскина иска "нови взаимоотношения между съседите", ама под знака на русофилията

Значи искаш да си караме със старите взаимотношения от XIX и XX век? И каква русофилия те гони? Свали си русофобските очила най-сетне и прочети отново какво е написал



Тема Re: Американският амбасадор във Скопйенови [re: cumanich-126454]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано06.02.17 10:51



И каква русофилия те гони? Свали си русофобските очила най-сетне и прочети отново какво е написал


Току що си направих усилието с търсачаката да потърся къде в изказването на Дамаскина е употребена думичка започваща с "рус". Ето ги резултатите:

Даже бай-Лазо непрестанно твърди че американската подкрепа за албанците във Македония е плод на някаква русофилска политика....

Ако бай Лазо и американският послaник не си поплюват и желаят да докарат на власт именно бившите комунисти които днес също вещо се упражняват повече или по-малко във русофобия и еврогейски ценности...

И още как има русофилски традиции особено между бившите комунисти във Македония!

Ехидно звучат обяснения на хора като Лазо - еми виждате у нас има голяма русофилия и тук и там и затова работите не ни вървят.



Тема Re: Американският амбасадор във Скопйенови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (#Психодесен)
Публикувано06.02.17 11:08



Напротив, не съм казал такова нещо. Защо ме караш да чета ферманите на Йован, когато ти едно изречение не четеш като хората. Дамаскина твърди, че американците, западноевропейците, Сорос и всичките илюминати и зидари на тоя свят не ни разрешават да имаме добри отношения със съседите (и особено със сърбите). Нонсенс! Нашите отношения със съседите са много по-добри, отколкото преди 30 години, когато и до една Югославия не можеше да се отиде, Е, ти за малко да отидеш, но някаква досадна причина не ти е позволила.

Даже остави Югославия, че ние за румънците знаехме главно, че са някакви крадливи цигани.
Аз много добре знам за какви взаимотношения плаче Йован.

***
7 е добро число!

Редактирано от Amateur на 06.02.17 11:09.



Тема Re: Американският амбасадор във Скопйенови [re: Amateur]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано06.02.17 12:59



Дамаскина твърди, че американците, западноевропейците, Сорос и всичките илюминати и зидари на тоя свят не ни разрешават да имаме добри отношения със съседите (и особено със сърбите).
Изключая илюминатите и зидарите (за които е съмнително точно какво правят), нима останалите не копаят в тази насока? Да, имаме добри отношения с Турция, Косово, Албания и Босна (все мюсюлмански страни). С Гърция сме добре, но след като забравихме за малцинството ни там. С Македония и Сърбия отношенията ни са хладни. С Румъния сме заедно в НАТО и ЕС та щем не щем следваме общи евроатлантически ценности. А се опитаме да мръднем и Еврокомисията ни заплашва да ни спре еврофондовете.



Тема Re: Американският амбасадор във Скопйенови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (#Психодесен)
Публикувано06.02.17 13:13



"Да, имаме добри отношения с Турция, Косово, Албания и Босна (все мюсюлмански страни)."


Това беше най-нещастното мнение в този форум от много години насам, рекордьоре!

***
7 е добро число!

Тема Re: Американският амбасадор във Скопйенови [re: Amateur]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано06.02.17 14:17



Елементарна логика на случващото се в Турция, по нашата граница с нея, че и самият и' мащаб , е да търсим баланс на силите срещу нея.



Тема Re: Американският амбасадор във Скопйенови [re: cumanich-126454]  
Автор Lazo Kolishevski (минаващ)
Публикувано06.02.17 15:07



Нямам време сега да отговоря на всички твърдения на Йована, Кумана и Торлака в тази и в другата тема. Само ще кажа едно, че Шешел ги дрънка абсолютно същите неща, ама същите за Балканите, за Македония, православието и Русия. Ама абсолютно същите.
Само че аз помня пламенните речи на същия за Македония, как там всичко е сръбско, как там е сръбство и гадния католик Тито я откъснал от сръбството и десърбизирал и че трябва сръбството там да се връща. Тия речи са чинно премахнати вече и неможеш да ги гледаш.
Така че лично "осъзнатата" Ви братска идеология съм я слушам от фанатици сръбски шовинисти... или мислите заедно или Вашите мозъци са промити с тяхната пропаганда...
И днес в Р.Македония се пропагандира лошата Ватикана и лошите католици... че Македония кога е имала проблем с Ватикана и католиците? Е да ама Белград и Москва имат... ей и затова братската ни любов и единство... се занимава с тяхните проблеми и те с Шешел щели да връщат българщината и братството в Р.Македония...
Сърбоман не значи да кажеш аз съм сърбоман или сърбин, а значи да изповядваш сръбската идеология и от там интереси, а как се самонаричаш е просто име ако искате ескимоси, няма значение името, така и с русофилията...
Забележете и Румъния и Гърция са православни, но за братство стях не се призовава и за задълбочаване и рестарт на отношенията с тях... що? ... щото те не са толкова русофилски и проруски... А за славянско братство... не се разбира Полша........
Под ние и наше разбират България, Сърбия и Русия, но те не са сърбомани и русофили........ Българщината води до катастрофа... имаме само едно бъдеще и спасение вярност на Сърбия и Русия.......... ех Българио, Българио,... какво направиха изродите с тебе?



Тема Re: Американският амбасадор във Скопйенови [re: Lazo Kolishevski]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано06.02.17 15:40



По принцип съм съгласен с доста от разсъжденията ти, но те, макар и верни, ни вкарват във вечния порочен кръг на конфронтация с естествените ни съюзници. Защото за Запада, каквото и да направим, си оставаме подозрителна пета колона на руснаците на Балканите. Те не вникват в разните му детайли, които ние си ги знаем. Да не би да искаш да ми кажеш, че албанците и турците са ни съюзници, или пък Босна? Биха били само временно и конюнктурно. Православието на Балканите е пречка и винаги е разглеждано като форпост на Русия в Голямата шахматна игра. Не казвам да скачаме в обятията на Сърбия и Гърция, но неминуемо трябва да търсим някакво помирение с тях. Шо се отнася до ФИРОМ или Република Македония, както предпочиташ, след почти 30 години самостоятелно съществуване, наличие на свободно пътуване, интернет и какво ли не още, не можеш да ме убедиш, че УДБА командва всичко и всички в нея. Просто имаме вече изградена македонска идентичност, антибългарска по своята същност, и е време ние също да го осъзнаем и да третираме индивидите с подобна идентичност, не като полудели български селяни, каквито са, а като отделен народ, с интереси, които не непременно съвпадат с нашите. Да, болно ми е, да, жалко за десетките хиляди жертви, но в Македония на нас ни се случи това, което се случи на руснаците в Украйна, на сърбите в Черна гора и на румънците в Молдова, на немците с Елзас и Лотарингия и още много такива примери мога да дам, когато една част от даден народ, насила или доброволно се отцепва, започва да води отделен живот и понякога е в тотална конфронтация с бившите си сънародници. При това, аз логиката на фиромите също я разбирам, не че я оправдавам, но я разбирам.

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.