Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Убав филм  
Автор Protostrator (член)
Публикувано05.01.17 21:50



Столе Попов, најверојатно најдобриот мак. режисер. Малку предолг за мој вкус ама вреде да се види. Не забележав некаква провокација кон соседите.





Тема Re: Убав филмнови [re: Protostrator]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано06.01.17 07:05



След "Трето полувреме" не гледам македонски филми, защото онзи шедьовър едва ли може да бъде надминат...кво стана, взехте ли "Оскар" или евреите ви го начукаха....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Убав филмнови [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано06.01.17 14:32



Бъди полит коректен. Хубава работа са свършили ама циганска.





Тема Re: Убав филмнови [re: torlakov-93629]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано06.01.17 15:42



Позагледах го...главният герой се казва Филип, разнасят си икона на свети ПавлE, англичанката зборува "македонски", който научила от нянката си от Воден....


Загледах и един друг филм "Одмазда", там войводата се казва АлександАр, мотае се някакъв поп, който обаче не е ясно от коя църква е, вероятно е патриаршист....
иначе Одмаздата е доста интересен филм....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Убав филмнови [re: Shtrkot]  
Автор Protostrator (член)
Публикувано06.01.17 19:07



Не бе каков герој Филип, тој е повеќе женствен, речиси педер. Што се однесува до името му, тоа е трговско дете, а тоа генерално подразбира гркоманија и грчки имиња.
Се разбира, филмот е измислица, потсеќа на шпагети вестерн (ајвар истерн?) ама пријатно аполитичен и анти-идеолошки. Добра се сцените кога градот е "ослободен" иако тоа никој во градот не го сака а комитите се пијанчат до делириум. Турскиот командир е преставен како најкомпететен од сите а опортунистите во градот сакаат уште "500 години вака".
Добра камера, одлична музика.

Какво трето полувреме, освен бесплатната реклама што Бугарите ја дадоа, ништо посебно. тој филм ми е 5/10 како општа оценка, и 7/10 ако гледаме само македонски филмови. До Балчак по мене е 8/10 како општа оценка, и 10/10 во македонска конкуренција.



Тема Re: Убав филмнови [re: Protostrator]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано06.01.17 19:13



Одмазда ми беше по-интересен и го изгледах на един дъх, тоя го гледам сега, ама на три части, щото си имам работа. Прав си, доста е провлечен на места, но става за гледане.

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Убав филмнови [re: Protostrator]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано07.01.17 18:32



Като стана дума за хубави филми да препоръчам две почти съвсем нови продукции на тема ВСВ: "Битката за Севастопол" (руско-украински от 2015 г.) и "Варшава 44" (полски от 2014 г.) Кратки прегледи и на двата филма могат да се видят на руски, полски и английски в тубата.

И двата филма наистина си струва да се видят, и не само веднъж.



Тема Re: Убав филмнови [re: Protostrator]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано08.01.17 18:47



Можеше и по-добро. Добра режиjа, добар сужет, добра длабочина во детаjлите, но слаба разработка на содржината. Да и премногу долг со елементи на аjвареастерн. Да не беше и онаа несрекна сплетка со амор фу во троjка, ке беше вероjaтно многу по-добар филм.
Патетичен во однос на револуциjaта и недостаток на перспектива на учесниците. Првиот добар впечаток се губи во втората половина на филмот. Доминираат излишни сцени.

Жално за фрлените пари - лугето имаат капацитет но недостига едното малку за да стане филмот изкуство.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Силно казанонови [re: Protostrator]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано08.01.17 22:20



Струваше ми усилие, но го доизгледах. Никакъв сюжет, излишна театралност, изкуствени реплики, излишна пошлост и вулгарност. Ако искате да изгубите два часа и половина като мен го гледайте.



Тема Re: Силно казанонови [re: DannyDeVito]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано09.01.17 01:59



Ако искате да изгубите два часа и половина като мен го гледайте.

Е айде малко по нежно...все пак не плюят тук българите.



Това си е все пак игрален филм...мера според мера минава за полу-документален ако разбираш какво имам предвид.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.