Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 18.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Малка забаванови  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано17.12.16 02:01



Писал съм тук няколко пъти за дилемите, през които в момента вървят хората в Близкия Изток - морални, философски, икономически, военни, на селските им мурафети и т.н.

Днес обаче попаднах на един клип, излъчен наскоро по ливанска телевизия, който успя да ме впечатли и който няма как да не споделя с вас. Нещата май са отишли много по-нататък, отколкото си мислех, щом и шейхове си позволяват такова поведение пред очите на милиони правоверни.

Ако ви мързи да гледате 5 минути джавкане между араби, превъртете направо на 4:30 и изгледайте последната минута. Чуйте възклицанията и вижте израженията на лицата на журналистите и на шейха. Неописуеми са!







Тема Re: Малка забаванови [re: croesus]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано17.12.16 08:20



Браво на това момче, трябва наистина да имаш guts, за да направиш това в ефир...

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Малка забаванови [re: croesus]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано17.12.16 17:54



Аз тъкмо помислих, че ще пуснеш видео на някой, който е решил да взима руско гражданство, а то какво излезе...



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.12.16 18:06




Но имам и въпрос: Колко от новите руски граждани живеят постоянно в Русия?



Тема Re: аз ще пуснанови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 18:16



http://nova.bg/news/

Какво падение... Отворил си Нова?



Между сругото един форумец от форума на в. "Сега" (етнически руснак) вчера спомена че мигрантския поток между Германия и Русия е обърнат... т. е. повече германци се заселват в Русия, отколкото руснаци в Германия. Знам, че посмъртно няма да отвориш "Сега" затова и не давам линк.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 18:20



От друг извор (не "Сега"):

Втръсналият шаблонен "аргумент" на русофобите с изгладени до билярден блясък мозъци: "Всички бягат на Запад, никой не бяга в Русия!", както и се очакваше, беше опроверган от самия живот.
Единствената изненада тук е, че опровержението се появи толкова бързо - и в същото време, като имаме предвид стремителното рухване на Европа, което се случва пред очите ни, това не би трябвало да е кой знае каква изненада.
Както се очертава, новият девиз на европейците ще бъде: "Всички бягат в Русия, никой не бяга в Европа!".
Да не стане грешка: това ще е, а и вече Е, девиз на европейците - не на африканците.

Тук не става дума за Жерар Депардийо. Става дума за 500 хиляди немци.

Около половин милион руски немци, които през 90-те години се бяха преселили от Русия в Германия, изявяват желание да се върнат в Русия, съобщи ръководителят на Партията на преселниците и имигрантите в Германия "Единство"(EINHEIT) Дмитрий Ремпел.

- Според нашите оценки, до 500 хиляди души проявяват интерес и са готови да се преселят на територията на Руската федерация. Тази цифра е приблизителна, защото не разполагаме с точни статистически данни - съобщи Ремпел. Той също така подчерта, че е необходима комплексна челева програма, за да се организира това преселване. - Хората още сега заминават, но хаотично, сами си намират място за живеене и се сблъскват с определени бюрократични проблеми при получаване на жителство и при медицинското осигуряване.
Ако съществува целева комплексна програма, количеството на немците, които искат да се преселят в Русия, определено ще надхвърли половин милион.



Тема трябва да си признаянови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.12.16 18:37



че не съм отварял сайт на Нова, а попитах Гугъл: Филми с Памела Андерсън


За половината милион немци, ще трябва да изчакаме. Животът в РФ един ден може да стане по-добър отколкото в Германия



Тема Re: трябва да си признаянови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 18:41



За половината милион немци, ще трябва да изчакаме. Животът в РФ един ден може да стане по-добър отколкото в Германия
Едно е сигурно - че руските немци ще предпочетат да си харчат пенсиите в Русия. Както британските пенсионери - в България.



Тема оценките трябва да се придружават от даннинови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.12.16 18:51



(бройки). Имаше една вълна от пенсионери, но тя намаля. Една англичанка я изядоха кучета, други англичани им обраха покъщнината.. та вълната понамаля.
Да речем в България живеят 100 пенсионера от острова. Това прави около 100000 лири годишно. Но те сигурно имат и разходи там, така че сумата от гледна точка на държавния бюджет си е скромна.
Но рекламата, че България е хубаво място за живеене, чист въздух и спокойствие, си заслужава да се спомене тази бройка.
Предполагам, че бройката на руските пенсионери е по-голяма.

Редактирано от mak ot Sofia на 17.12.16 18:52.



Тема Re: оценките трябва да се придружават от даннинови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 19:11



Една англичанка я изядоха кучета, други англичани им обраха покъщнината..

И аз продадох една селска къща на англичани. По-скоро продадох я на фирма, работеща от името на англичани. Къщата бе закупена от тъста, когато се пресели на село. След като грохна и не можеше повече да върти земята се прибра в града. Беше я купил на името на жената та на мен се наложи да осребря придобивката. Не мога да се оплача от маржа - продадох я почти 4 пъти по-скъпо отколкото дядото я беше купил преди 5 години. После ми разправяха, че англичаните са направили супер ремонт и са изградили типичен английски двор от селския имот на края на селото. С плувен басийн в двора и т. н. Но после на сбирка със сънародници са се изпоклали нещо. Май имаше един убит. Пресата отрази случая и като прочетох името на селото, веднага си помислих, че са "моите" купувачи. Както и се оказа наистина...
-----
При руските германци ситуацията е различна. Те се връщат в старата си родина, където със своите германски пенсии ще си живеят като махараджи. Нямат проблеми с културата и езика. А и циганите там са рядкост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.