Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 08.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Малка забава  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано17.12.16 02:01



Писал съм тук няколко пъти за дилемите, през които в момента вървят хората в Близкия Изток - морални, философски, икономически, военни, на селските им мурафети и т.н.

Днес обаче попаднах на един клип, излъчен наскоро по ливанска телевизия, който успя да ме впечатли и който няма как да не споделя с вас. Нещата май са отишли много по-нататък, отколкото си мислех, щом и шейхове си позволяват такова поведение пред очите на милиони правоверни.

Ако ви мързи да гледате 5 минути джавкане между араби, превъртете направо на 4:30 и изгледайте последната минута. Чуйте възклицанията и вижте израженията на лицата на журналистите и на шейха. Неописуеми са!







Тема Re: Малка забаванови [re: croesus]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано17.12.16 08:20



Браво на това момче, трябва наистина да имаш guts, за да направиш това в ефир...

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Малка забаванови [re: croesus]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано17.12.16 17:54



Аз тъкмо помислих, че ще пуснеш видео на някой, който е решил да взима руско гражданство, а то какво излезе...



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.12.16 18:06




Но имам и въпрос: Колко от новите руски граждани живеят постоянно в Русия?



Тема Re: аз ще пуснанови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 18:16



http://nova.bg/news/

Какво падение... Отворил си Нова?



Между сругото един форумец от форума на в. "Сега" (етнически руснак) вчера спомена че мигрантския поток между Германия и Русия е обърнат... т. е. повече германци се заселват в Русия, отколкото руснаци в Германия. Знам, че посмъртно няма да отвориш "Сега" затова и не давам линк.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 18:20



От друг извор (не "Сега"):

Втръсналият шаблонен "аргумент" на русофобите с изгладени до билярден блясък мозъци: "Всички бягат на Запад, никой не бяга в Русия!", както и се очакваше, беше опроверган от самия живот.
Единствената изненада тук е, че опровержението се появи толкова бързо - и в същото време, като имаме предвид стремителното рухване на Европа, което се случва пред очите ни, това не би трябвало да е кой знае каква изненада.
Както се очертава, новият девиз на европейците ще бъде: "Всички бягат в Русия, никой не бяга в Европа!".
Да не стане грешка: това ще е, а и вече Е, девиз на европейците - не на африканците.

Тук не става дума за Жерар Депардийо. Става дума за 500 хиляди немци.

Около половин милион руски немци, които през 90-те години се бяха преселили от Русия в Германия, изявяват желание да се върнат в Русия, съобщи ръководителят на Партията на преселниците и имигрантите в Германия "Единство"(EINHEIT) Дмитрий Ремпел.

- Според нашите оценки, до 500 хиляди души проявяват интерес и са готови да се преселят на територията на Руската федерация. Тази цифра е приблизителна, защото не разполагаме с точни статистически данни - съобщи Ремпел. Той също така подчерта, че е необходима комплексна челева програма, за да се организира това преселване. - Хората още сега заминават, но хаотично, сами си намират място за живеене и се сблъскват с определени бюрократични проблеми при получаване на жителство и при медицинското осигуряване.
Ако съществува целева комплексна програма, количеството на немците, които искат да се преселят в Русия, определено ще надхвърли половин милион.



Тема трябва да си признаянови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.12.16 18:37



че не съм отварял сайт на Нова, а попитах Гугъл: Филми с Памела Андерсън


За половината милион немци, ще трябва да изчакаме. Животът в РФ един ден може да стане по-добър отколкото в Германия



Тема Re: трябва да си признаянови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 18:41



За половината милион немци, ще трябва да изчакаме. Животът в РФ един ден може да стане по-добър отколкото в Германия
Едно е сигурно - че руските немци ще предпочетат да си харчат пенсиите в Русия. Както британските пенсионери - в България.



Тема оценките трябва да се придружават от даннинови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.12.16 18:51



(бройки). Имаше една вълна от пенсионери, но тя намаля. Една англичанка я изядоха кучета, други англичани им обраха покъщнината.. та вълната понамаля.
Да речем в България живеят 100 пенсионера от острова. Това прави около 100000 лири годишно. Но те сигурно имат и разходи там, така че сумата от гледна точка на държавния бюджет си е скромна.
Но рекламата, че България е хубаво място за живеене, чист въздух и спокойствие, си заслужава да се спомене тази бройка.
Предполагам, че бройката на руските пенсионери е по-голяма.

Редактирано от mak ot Sofia на 17.12.16 18:52.



Тема Re: оценките трябва да се придружават от даннинови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 19:11



Една англичанка я изядоха кучета, други англичани им обраха покъщнината..

И аз продадох една селска къща на англичани. По-скоро продадох я на фирма, работеща от името на англичани. Къщата бе закупена от тъста, когато се пресели на село. След като грохна и не можеше повече да върти земята се прибра в града. Беше я купил на името на жената та на мен се наложи да осребря придобивката. Не мога да се оплача от маржа - продадох я почти 4 пъти по-скъпо отколкото дядото я беше купил преди 5 години. После ми разправяха, че англичаните са направили супер ремонт и са изградили типичен английски двор от селския имот на края на селото. С плувен басийн в двора и т. н. Но после на сбирка със сънародници са се изпоклали нещо. Май имаше един убит. Пресата отрази случая и като прочетох името на селото, веднага си помислих, че са "моите" купувачи. Както и се оказа наистина...
-----
При руските германци ситуацията е различна. Те се връщат в старата си родина, където със своите германски пенсии ще си живеят като махараджи. Нямат проблеми с културата и езика. А и циганите там са рядкост.



Тема след изприказваните приказкинови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.12.16 19:56



да ти задам прост въпрос: Според теб къде е по-добре да живее човек? В Германия или в Русия?



Тема Re: след изприказваните приказкинови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 20:19



да ти задам прост въпрос: Според теб къде е по-добре да живее човек? В Германия или в Русия?

В България разбира се... Изобщо що се правиш на наивен? Човек е добре, където на душата му е свободно. Кел файда ако живееш в Германия в стая с още 10 арабели и работиш на черно за 30 евро надник?



Тема Извинявайнови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.12.16 20:35



Не си записвам кой какво е написал. Бях останал с впечатление, че не си от тези, на които душата им се чувства свободно в България.



Тема Re: Извинявайнови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 20:43



“Където ми е добре, там ми е родината.”
Цицерон
----
Какво да добавя? Тук ми е добре.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано17.12.16 21:25



Около половин милион руски немци, които през 90-те години се бяха преселили от Русия в Германия, изявяват желание да се върнат в Русия, съобщи ръководителят на Партията на преселниците и имигрантите в Германия "Единство"(EINHEIT) Дмитрий Ремпел.

--------------------

Чакай малко - изявяват желание или са се върнали? Това са 2 МНОГО различни неща.

Да не стане като долара, дето щеше да пада всеки момент и Америка да фалира. Защото това от 50 години все чакаме да стане.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано17.12.16 21:28



Между сругото един форумец от форума на в. "Сега" (етнически руснак) вчера спомена че мигрантския поток между Германия и Русия е обърнат... т. е. повече германци се заселват в Русия, отколкото руснаци в Германия.


---------------------

Край. Руснакът каза. Значи трябва да е така! Нещо като критично мислене ще ползваме ли или няма нужда?



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 21:30



Чакай малко - изявяват желание или са се върнали?
Има ли желание - останалото е лесно. Затова казвам, че поне 90 % от руските германци ще предпочетат да си харчат германските пенсии в Русия. За младите и тези с кариера това не стои на дневен ред. Засега. Като изпратим в Германия още дузина Светослав Стойковци и на тях ще им писне.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.12.16 21:34



Край. Руснакът каза. Значи трябва да е така! Нещо като критично мислене ще ползваме ли или няма нужда?
На това се вика: "Вода от извора"... А ти разбирай като си искаш казаното от някой си с ник "Ясенево".. Или той е трол от тролската фабрика от Петербург?


Бъди сигурен, че след като прочетох неговото твърдение (което ме зачуди) направих справка и попаднах на следващото, което посочих. И на още много други. И то от 2008 г. насам.



Тема Re: Малка забаванови [re: balkanian]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано17.12.16 21:56



За български патриот, за какъвто се представяш, си доста обсебен от Русия....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано17.12.16 22:49



Има ли желание - останалото е лесно.

-------------------

Ама това, че "има желание" го е казал един единствен човек. Ти как точно реши да му се довериш? Или щото прочете, че е руснак?



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано17.12.16 22:52



На това се вика: "Вода от извора"... А ти разбирай като си искаш казаното от някой си с ник "Ясенево".. Или той е трол от тролската фабрика от Петербург?
Бъди сигурен, че след като прочетох неговото твърдение (което ме зачуди) направих справка и попаднах на следващото, което посочих. И на още много други. И то от 2008 г. насам.

--------------

Куманич,

наистина искам да те разбера, но не мога. Четеш някакви анонимни мнения и понеже съвпадат с твоите възгледи реши без да ги проверяваш да ни ги налагаш и на нас. Няма нужда.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: Малка забаванови [re: Shtrkot]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано17.12.16 23:08



За български патриот, за какъвто се представяш, си доста обсебен от Русия...

-----------------



Смятам че държавата и институциите са в опасност. Не искам нито аз, нито ти да живеем както в Русия. Не искам държавните служители да докладват профилите в социалните мрежи на полицията (както е в Русия). Не искам да имаме една партия и всички останали да са пълнеж (както е в Русия). Не искам да имаме зависими медии (както е в момента). Не искам да сме 100% зависими от Русия за ядрено гориво, нефт и газ (това разбира се си е главно заради нас).

Опасността за нас идва от Русия, а не от САЩ или ЕС.

ЕС ни спира еврофондовете, при съмнения за корупция. Ако не беше ЕС отдавна да сме 1:1 с Русия - липса на всякаква прозрачност и диктатура на избраните. В момента сме просто една идея по-добре (но не много по-добре, както Румъния). Опитай се да подкупиш румънски полицай и гледай какво ще ти се случи.

Искам нормална държава. Русия не може да ни бъде пример в това отношение.

Външната политика на САЩ няма нищо общо. Може да те дразни. Може да ме дразни и мен на моменти, но там има закони. В това искам да приличаме на САЩ. Ако не си изчистиш снега пред къщата ще те глобят (както му се случи на държавния секретар на САЩ). Ако лъжеш инвеститори ще те хванат и ще те осъдят на 200 години затвор (Бърни Мадоф). Ако си под 21 години и пиеш алкохол ще си понесеш последствията (както се случи на една от дъщерите на Джордж Буш)

В Русия просто дават на щерката на Путин да изхарчи 1.7 милиарда както сметне за добре (без да има никакъв предишен опит за това и без конкурс).

Ти на кой искаш да приличаме?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Редактирано от balkanian на 17.12.16 23:54.



Тема Re: Малка забаванови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано17.12.16 23:56



Искам нормална държава.

Такава държава е утопия. Съжалявам ако ти разбивам някои илюзии...

Това което си посочил за Русия има го и на Запад. И то едно към едно! Просто гледай да не попаднеш във окосъзрението на службите. Ще ти се зачерни живота.

А това че някой е бил хванат или осъден тук и там за корупция или нарушение...за твоя изненада случва се и във Русия....

Единствената разлика е във пропорциите и колко се тръби по медиите със цел промиване на мозъците за едно или друго качество касаещо Запада или Русия.

И за зависмимоста е същото - ако не си зависим от Русия ще си зависим от Сащ или ЕУ. Се тая.

Дават ни малко "подобър стандарт" за да не сме със Русия.
....нали единици като тебе точно това (Във ЕУ е по-добре..)и подчертават ?

Така...Не сме със Русия. Факт. По-дорбе ли сме ? Илюзия! Като цяло сме и по-зле от времето на тоталитаризма.

Обаче целта за да сме срещу Русия не е за да станеме ние като тех (просперираща нормална държава, предполагам както мечтаеш)....

Истината е по-коварна и по-жестотка одколкото оная руската.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Малка забаванови [re: balkanian]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано18.12.16 00:25



Искам да съм като в Щатите, но не може....



няма как да има Щати като такива, ако всички са като Щатите, ако ме разбираш, де...

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Малка забаванови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.12.16 06:13



"Като цяло сме и по- зле от времето на тоталитаризма."

Кои сме тия "ние"?Ти колко кила сол си изял в България и конкретно при соца?



Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 09:41



Куманич,

наистина искам да те разбера, но не мога. Четеш някакви анонимни мнения и понеже съвпадат с твоите възгледи реши без да ги проверяваш да ни ги налагаш и на нас.


Това, че не ме разбираш е твой проблем. Как по-ясно да кажа?

...след като прочетох неговото твърдение (което ме зачуди) направих справка и попаднах на следващото, което посочих. И на още много други. И то от 2008 г. насам.

Онова мнение не съвпадна с моите възгледи. Нямах представа, че има обратна миграция... А не ти ли направи впечатление забележката ми: "което ме зачуди"? Ами зачудило ме е, сторило ми се е екзотично...
Иначе къде мислиш, че правя справките? В кремълската библиотека?

Направил съм много справки от разни източници от 2008 г. насам. Чак тогава формирах собствено мнение.



Тема Re: Малка забаванови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 09:44



В Русия просто дават на щерката на Путин да изхарчи 1.7 милиарда както сметне за добре (без да има никакъв предишен опит за това и без конкурс).

Аха, това го прочете в "Слон" или "Медуза" нали? Или в блога на Навални? Хипотетичната "дъщеря" Катерина Едикоя си, която не била Путина, ама според Навални тя е...





Тема Re: Малка забаванови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 09:47



Опасността за нас идва от Русия, а не от САЩ или ЕС.

Залости си балконската врата, за да не скочиш от балкона с възглас: "Руснаците идат". И си подготви букет цветя и репетирай правилния акцент на поздрава: "Здравствайте братушки" И ще почуства една душевна лекота...





Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 11:44



след като прочетох неговото твърдение (което ме зачуди) направих справка и попаднах на следващото, което посочих. И на още много други. И то от 2008 г. насам.

----------------

Ще бъдеш ли така добър да споделиш твоята справка с нас? По възможност официални източници. Няма нужда от други анонимни форумни деятели.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: Малка забаванови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 11:47



Залости си балконската врата, за да не скочиш от балкона с възглас: "Руснаците идат". И си подготви букет цветя и репетирай правилния акцент на поздрава: "Здравствайте братушки" И ще почуства една душевна лекота...

-------------------

Да разбирам ли, че ти се подготвяш така?



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 11:59



Ще бъдеш ли така добър да споделиш твоята справка с нас?

Ами чукни

и ще получиш доста резултати



Тема Re: Малка забаванови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 12:02



Да разбирам ли, че ти се подготвяш така?
Акцентът си го имам от едно време

. За цветята няма да е трудно... А ти? Купили си "Узи" за да трепеш руските окупатори? Аз ще си купя "Узо"



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 12:05



Ами чукни това и ще получиш доста резултати

--------------

Глупости на търкалета. Това дава някакви исторически неща. Дай ми линк, който да казва, че повече немски граждани са емигрирали в Русия или Казахстан отколкото обратното.



За справка около 3 милиона съветски граждани са емигрирали в Германия. Чакам да видя по-голямо число от това, за да призная аргумента ти. Иначе това е поредната партенка пусната от теб.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Малка забаванови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 12:11






"Some people already left in a rather chaotic manner, they found themselves a place to stay and faced certain problems in obtaining residence permits, health insurance. If there is a specific comprehensive program, the number of people will be comparable to the numbers that we said," said Rempel.

Опалянкаааа!!! Поредната партенка разбира се. Пак си пуснал само част от изказването на въпросния Ремпел. Той казва, че някои хора са се върнали и са имали проблеми при взимането на разрешение за пребиваване и здравна застраховка. Ако има специална програма то тогава би могло да се говори, че бройката би достигнала до 500 000

Такава програма няма. Има отделни хора, които са решили да се заселят обратно и са имали такива проблеми, че другите са се отказали. Стана като компютрите и компотите за пореден път. Руска пропаганда...

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 12:19



Чакай малко - изявяват желание или са се върнали? Това са 2 МНОГО различни неща. Да не стане като долара, дето щеше да пада всеки момент и Америка да фалира. Защото това от 50 години все чакаме да стане.

---------------------


Пак стана като долара...



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: след изприказваните приказкинови [re: mak ot Sofia]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 12:28



Ти го пита къде е по-добре да се живее - в Германия или в РУсия и той ти отговори следното:

"Кел файда ако живееш в Германия в стая с още 10 арабели и работиш на черно за 30 евро надник?"

Поредният невалиден аргумент. Съветските граждани (т.нар. "руски немци", които емигрираха в Германия си имат документи и не работят на черно. Те са близо 3 милиона човека. На черно може да работят руснаци, които са отишли да учат в Германия или някои, които по неведоми канали са се озовали в Русия (а те са малцинство).

Абе изобщо Куманича е на принципа, че е важно да се рисува мрачна картина на запада и да се пише, колко е яко в Русия. Нищо че нямаме данни да го подкрепим.



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: след изприказваните приказкинови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 12:36



Ти го пита къде е по-добре да се живее - в Германия или в РУсия

соф. мак. не пита конкретно за немските руснаци, а по принцип. Нали се сещаш на каква експлоатация са подложени в Германия европейските граждани от категорията на Светослав Стойков:

Германски турци експлоатират безмилостно български граждани, тръгнали да търсят препитание в богата Германия - две издания разказват за порочните практики, свързани с работата на черно.

Десетки българи всекидневно надничарстват в Берлин - незаконно и поемайки големи лични рискове, пише вестник "Тагесшпигел" в статия под заглавие: "Да се блъскаш за 0 до 4 евро на час". В началото на репортажа става дума за група български граждани, които всеки ден се събират на тротоара пред една пекарна и чакат някой да ги наеме на работа. Повечето от тях са български турци, най-младият е на 26, най-възрастният - на 64 години





Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 12:40



Дай ми линк, който да казва, че повече немски граждани са емигрирали в Русия или Казахстан отколкото обратното.
Потърси си... А аз ще ти дам разумно и логично обяснение:
Досега всички немски руснаци са се изнесли от Русия. Следоваттелно миграцията от Русия към Германия е нулева.
След 20 години работа в Германия първата вълна мигранти им идва време да се пенсионират. И те предпочитат да харчат пенсиите си в старата родина по очевидни причини. И двама човека да са годишно, пак е това число е по-голямо от нула. Затова оня сподели, че трендът ВЕЧЕ е обърнат.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 12:57



Досега всички немски руснаци са се изнесли от Русия. Следоваттелно миграцията от Русия към Германия е нулева.

----------------

Глупости. Нали има руснаци, евреи, башкири и татари, които емигрират?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 12:59



Потърси си...

----------------

Нали ти каза, че си направил справка и тогава си решил да пуснеш това във форума. Дай линк щом си направил справка? Или се притесняваш, че не си направил справка?



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 13:04



Ако ти докажа с данни, че това, което си писал по-горе не е истина ти какво ще направиш?



Аз предлагам да отвориш нова тема в която си признаваш, че си сгрешил, че не си проверил информацията си и неволно си допуснал грешка като си разпространил неверни твърдения.

Съгласен ли си?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 14:46



Ако ти докажа с данни, че това, което си писал по-горе не е истина ти какво ще направиш?

Ти с какво обори твърдението, че миграцията от Русия към Германия ВЕЧЕ (разбирай от 2015 Г. насам) е по-малка в сравнение с миграцията от Германия към Русия?
---
Отговор: С нищо!



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 14:52



Ти с какво обори твърдението, че миграцията от Русия към Германия ВЕЧЕ (разбирай от 2015 Г. насам) е по-малка в сравнение с миграцията от Германия към Русия?
---
Отговор: С нищо!

------------------------------

Аз това питам. Ако те оборя (което ще стане много бързо) ти какво ще направиш?

Предлагам да отвориш нова тема в която си признаваш, че си сгрешил, че не си проверил информацията си и волно или неволно си допуснал грешка като си разпространил неверни твърдения.

Съгласен ли си? Държиш ли си на думата, че си правил проверка или не? Аз проверка не видях от твоя страна. Но аз направих проверка, която ДОКАЗВА, че това са глупости. И те питам - ако ти докажа, че пишеш и разпространяваш глупости и то с комунистически плам ти как точно ще се извиниш?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 15:17



Аз не виждам защо ще спориш с мен. Спори с този човек:

Около половин милион руски немци, които през 90-те години се бяха преселили от Русия в Германия, изявяват желание да се върнат в Русия, съобщи ръководителят на Партията на преселниците и имигрантите в Германия "Единство"(EINHEIT) Дмитрий Ремпел.
----
Нима не вярваш на него?



Иначе аз срещам и подобни питания:

Нелли Нейман:
А не хочет ли Германия вместо беженцев забрать всех этнических немцев из Донбасса. Когда у нас началась война, то Израиль забрал евреев. Я понимаю так, что Германия лучше примет мусульман-беженцев, чем заберёт нас, немцев, которые и далее с гордостью говорят - Я НЕМЕЦ


Игорь:

Германия и так забирает немцев из Донбасса. Пока "обычные" поздние переселенцы ждут решений месяцами и годами, дела из Донбасса рассматриваются за пару месяцев





Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 15:24



Аааа..не така... Ти пусна тук това неверно твърдение, че и тръгна да го защитаваш. Никой нямаше да чуе за въпросния пич, ако ти не го пусна тук. Освен това твърдеше, че си направил справка, която доказвала това твърдение. Пълна лъжа, защото когато беше помолен да дадеш някакъв линк от твоята справка пусна абсолютно ирелевантни линкове.

Толкова ли ти струва самоуважението? Дори не искаш да признаеш когато сгрешиш? Само се чудиш накъде да завъртиш разговора само и само да не се върнем на темата.



Темата е дали тренда е обърнат от 2015г и сега повече хора от Германия емигрират в Русия. И пак питам - ако не е така ти какво ще направиш, за да се извиниш затова, че разпространяваш неверна информация?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 15:31



Ти с какво обори твърдението, че миграцията от Русия към Германия ВЕЧЕ (разбирай от 2015 Г. насам) е по-малка в сравнение с миграцията от Германия към Русия?
---
Отговор: С нищо!

----------------------------------------


Не аз, а официалната руска статистика те оборва. За пореден път. Отиди на този линк и намери "международна миграция". Има данни от 1997 до 2015г. и в НИТО една от посочените години (повтарям - В НИТО ЕДНА!!!) емиграцията от Германия за Русия не е по-голяма от емиграцията от Русия в Германия.

Освен всичко това можеш да забележиш рязкото покачване на броя на хората, които емигрират от Русия в последните 4 години.



Аре сега да се извиниш, че разпространяваш пропаганда. #извинисеБЕ

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 16:19



Никой нямаше да чуе за въпросния пич, ако ти не го пусна тук.

Я, изненадааа... И balkanian е писал тук:

немците бягат в Русия!



---
Много ти е кратка паметта момче. Вече си чувал, ама твойта дълготрайна памет е от едното ухо влезе, от другото излезе...



Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 16:24



Освен всичко това можеш да забележиш рязкото покачване на броя на хората, които емигрират от Русия в последните 4 години.
Ами динамика.... Но ако прочете в предишния линк, обикновен човек посмъртно не може да имигрира в Германия. Освен ако е етнически немец или евреин. Както сам се увери единствено облекчения имат немците от Донбас.. Ама това е Украйна все пак... А президент Путин е издал указ за създаване условия на реинтеграцията на завръщащите се руски немци:





Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 16:29



http://www.gks.ru/wps/wcm/connect/rosstat_main/rosstat/ru/statistics/population/demography/#

Аре сега да се извиниш, че разпространяваш пропаганда.


Нали не смяташ за сериозно, че трябва да изгубя половин час за да потърся къде са скрити сочените от тебе данни? Я дай го по-отговорно.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 18:01



Я, изненадааа... И balkanian е писал тук:

немците бягат в Русия!

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=maked&Number=1954008626

---
Много ти е кратка паметта момче. Вече си чувал, ама твойта дълготрайна памет е от едното ухо влезе, от другото излезе...

---------------------------------

Много ти благодаря за линка. Както се вижда "новината" е от февруари 2016г. По това време даже не са излезли и числата от 2015г. което показва, колко фалшива и пожелателна е тази новина.

Между другото си направил нарушение на авторското право, защото преводача е поискал да бъде цитиран източника, а ти не си го направил (погледни пак линка от февруари).

Може би си се сетил, че новината е извадена от хладилника и "стоплена" за нова консумация и затова си решил да не посочваш източника (демек да покажеш, че новината е нова), но впоследствие си забравил.

А както аз много правилно съм отбелязал през февруари - тази "новина" е пожелателна. Какво да ти кажа повече?



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 18:07



Нали не смяташ за сериозно, че трябва да изгубя половин час за да потърся къде са скрити сочените от тебе данни?

-----------------------

Няма половин час. Отиди на този линк и намери къде пише "миграция" и го натисни. Ще ти излезе ново меню и там търсиш къде пише "международна миграция". Вдясно има 3 опции - натисни най-лявата опция и ООооо чудо!!! Имаш екселска таблица с данни. Има данни от 1997 до 2015г. и в НИТО една от посочените години (повтарям - В НИТО ЕДНА!!!) емиграцията от Германия за Русия не е по-голяма от емиграцията от Русия в Германия. Въпросната партенка в писана най-късно през февруари 2016 (тогава е преведена на български език), а е възможно да е много по-рано. През февруари данните за миграцията за 2015г. няма как да са излезли още.

Вместо да ми развиваш теории кой може и кой не може да емигрира от Русия погледни статистиката. И след това можеш да се извиниш затова, че разпространяваш лъжлива информация.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Редактирано от balkanian на 18.12.16 18:09.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.12.16 19:59



Отиди на този линк и намери къде пише "миграция" и го натисни. Ще ти излезе ново меню и там търсиш къде пише "международна миграция". Вдясно има 3 опции - натисни най-лявата опция и ООооо чудо!!! Имаш екселска таблица с данни. Има данни от 1997 до 2015г. и в НИТО една от посочените години (повтарям - В НИТО ЕДНА!!!) емиграцията от Германия за Русия не е по-голяма от емиграц

Няма да отивам ... просто дай директен линк... Толкова ли е трудно за тебе? Май да..



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 22:01



Няма да отивам ... просто дай директен линк... Толкова ли е трудно за тебе? Май да..

-------------------

Това е директния линк - отнема 10 секунди като следваш инструкциите. Имаш инженерно образование. Няма нужда да се правиш на тъп.

Страх ли те е какво можеш да прочетеш там?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано18.12.16 22:06



От тук нататък има 2 пътя.

1. Признаваш, че разпространяваш неверни информации (което в крайна сметка си е факт) и ще се отнасям с теб като с нормален човек.
2. При другия вариант продължаваш да се правиш на клоун и ще се отнасям с теб като с такъв.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.12.16 07:45



Това е директния линк - отнема 10 секунди като следваш инструкциите. Имаш инженерно образование. Няма нужда да се правиш на тъп.

Страх ли те е какво можеш да прочетеш там?

Не бой се... Бях на банкет и едва тази сутрин отварям. И какво? Изглежда ти не можеш да разчиташ данни и да правиш изводи. Рузултатите надминаха дори и моите очаквания.
А тебе толкова ли те домързя да изкараш данните от последните 6 години например (2010-2015)? Ако не мене - то поне се постарай да убедиш в правотата си колегите, които следват този глупав спор. Е, аз ще го направя вместо теб. Страхувам се, че изобщо не доказват тезата ти:

Прибыло в Российскую Федерацию


2621 4520 4239 4166 3743 3976


Выбыло из Российской Федерации

3725 3815 3781 3979 4792 4531

Вижда се, че през 2012 и 2013 г. повече немци мигрират в Русия, отколкото руснаци в Германия. През 2014 и 2015 г. нещата се обръщат, за което обяснение може да се намери във влошаването на живота в Русия вследствие спадане на курса на рублата (причините ги знаем). Но разликите не са чак толкова драстични колкото искаш да ги изкараш и каквото впечатление оставяш в публиката(примерно изселват се в Германия 1000 руснака, а в Русия идват едва 10 немци)
---
А сега една задачка за домашно:
Пресметни по горните данни колко процента от населението на РФ емигрира в Германия и колко процента от германците емигрират в РФ?





Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано19.12.16 20:34



През 2014 и 2015 г. нещата се обръщат, за което обяснение може да се намери във влошаването на живота в Русия вследствие спадане на курса на рублата (причините ги знаем). Но разликите не са чак толкова драстични колкото искаш да ги изкараш и каквото впечатление оставяш в публиката(примерно изселват се в Германия 1000 руснака, а в Русия идват едва 10 немци)

----------------------------

Спри да пиеш ментета, защото ти правят главата леш.
Ти го изкара, че 30 години тренда е един и същ и изведнъж са започнали да емигрират повече от Русия в Германия. А такъв момент няма.

Върнали се от Германия 2379 2425 1894 1753 1627 1962 2692 3117 3025 2900 3164 3134 2585 2621 4520 4239 4166 3743 3976
Заминали за Германия 48363 46218 47929 40443 43682 42231 36928 31876 21458 8229 6486 4916 4115 3725 3815 3781 3979 4792 4531

Забелязваш ли тренда, как е години наред 15-20 пъти от едната страна към другата? Какво се правиш на приятно разсеян?



В Германия има около 3.5 милиона човека, които са заминали от географските простори на СССР. 1.5 до 2 милиона от тях са немци. Останалото са евреи, руснаци (над 1.2 милиона),башкири, татари и т.н.



Повтарям - 3.5 милиона!

Във въпросните цифри на руската статистика не влизат студентите - немските студенти в Русия сигурно се познават по име. А в Германия само за 2013/2014г са се записали нови 11500 студенти. Във всяка от годините преди това има нови между 11500 и 15 000 руски студенти в Германия. Познай колко от тях се връщат.

И така - от едната страна имаме 3.5 милиона емигрирали в Германия, 10-15000 всяка година заминаващи да учат и 4000, които бягат и един Господ знае колко още, които не са хванати от статистиката. От другата имаме някакви смелчаци, които решили да се връщат и да си харчат пенсиите и Голямата бензиностанция не може да им оправи документите, защото толкова й е административния капацитет.

Кажи ми пак, че тренда е обърнат!

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Редактирано от balkanian на 19.12.16 20:39.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.12.16 20:45



Има данни от 1997 до 2015г. и в НИТО една от посочените години (повтарям - В НИТО ЕДНА!!!) емиграцията от Германия за Русия не е по-голяма от емиграцията от Русия в Германия.

Аз ти посочих две години - 2012 и 2013 които не се вписва в твоето категорично мнение. Засрами се! Но както виждам - в катран и птичи пера ще се оваляш, но няма да признаеш че се изложи.





Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.12.16 20:50



От другата имаме някакви смелчаци, които решили да се връщат и да си харчат пенсиите и Голямата бензиностанция не може да им оправи документите, защото толкова й е административния капацитет.

И не са само пенсионери. Има доста които са натрупали малко капиталец и са се върнали в Русия да правят бизнес. Основно в селско стопанство. Отварят например ферми за 500 крави и произвеждат месо и мляко. Идея си нямаш какви благоприятни условия за бизнес има в Русия сега при този курс на рублата. Разбира си ти знаеш само "бензиностанция", "рекет" и т. н. Отвори си очите за света приятелю...



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано19.12.16 21:00



Аз ти посочих две години - 2012 и 2013 които не се вписва в твоето категорично мнение.

------------------

Кои 2 години си ми посочил? Във въпросните 2 години има още 12-13000 студенти, х брой поискали убежище и не се знае какъв брой проститутки, нелегални и т.н.



Asylum applicants originated primarily from Russia, Serbia and Kosovo as well as civil war-ridden Syria.

Я прибави тези хора и пак си помисли?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.12.16 21:02



Повтарям - 3.5 милиона!

И да го повтаряш - не е вярно. Аз се доверявам на руската Уики:

...то с 1990 года основным контингентом стали переселенцы из СССР, а после его распада — из стран постсоветского пространства. Всего в период 1990—2011 годов в Германию прибыло около 1,45 миллионов этнических немцев из стран бывшего СССР, в первую очередь из России (612 тысяч) и Казахстана (575 тысяч).
----
И за да не спориш повече, да видим какво е това [2]:

http://www.bpb.de/nachschlagen/zahlen-und-fakten/soziale-situation-in-deutschland/61643/aussiedler



Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.12.16 21:04



Кои 2 години си ми посочил? Във въпросните 2 години има още 12-13000 студенти
Хе, хе ... цитирам твоя извор, той пък сега ми прибавя студенти. Студентите не мигранти, емигранти или имигранти щото вече се обърках кое какво е.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано19.12.16 21:12



Връщам те на темата, защото пак ти стана некомфортно и реши да бягаш.

Хванах те първия път като реши да манипулираш и не пусна пълния цитат на статията. Това, което си спести е, че са дошли някакви хора и не са могли да си извадят документи заради административното безхаберие на Голямата бензиностанция.

Втори път манипулираш като не пускаш датата и пробутваш новината като нова.

Трети път манипулираш, че тренда е обърнат, а дори ако не взимаме проститутки, студенти, нелегални, търсещи убежище и т.н. пак за Германия заминават повече жители на Русия отколкото обратното през последните години Демек няма обърнат тренд. Трендът си продължава в същата посока, както досега. Факт от руската статистика. Нали на нея вярваш???



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано19.12.16 21:16



Хе, хе ... цитирам твоя извор, той пък сега ми прибавя студенти. Студентите не мигранти, емигранти или имигранти щото вече се обърках кое какво е.

------------------------

Студентите стават емигранти. Много голяма част от тях. Особено пък руските. Освен това руската статистика не хваща кандидатстващи за убежище, които както видя от статията по-горе през 2014г. Русия е в топ 3 на националностите искащи убежище в Германия.

Това са фактите!

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.12.16 21:23



Трети път манипулираш, че тренда е обърнат, а дори ако не взимаме проститутки, студенти, нелегални, търсещи убежище и т.н. пак за Германия заминават повече жители на Русия отколкото обратното през последните години Демек няма обърнат тренд. Трендът си продължава в същата посока, както досега. Факт от руската статистика. Нали на нея вярваш??

Продължавай да се мяташ. Перата и катрана скоро ще те покрият съвсем. Защо да не се върнем на твоите 3,5 млн. от "твоята" Уикипедия. Колкото и да ми е трудно с английския установих, че ти не можеш да четеш и възприемаш данни. Там става дума за 3,6 млн, но от всички пространства в Европа! Демек от Унгария, Румъния, Полша и т.н. Също така вероятно става дума и за немските военопленници останали в СССР (комай са поне 1 млн.?), а така също и руски евреи. Та като ги събереш наистина ще получиш 3,5 млн. Иначе и от твоя извор от РСФСР са само около половин милион:

Between 1992 and 2000 Germany purportedly received 550,000 emigrants from Russia, 60% of the total amount emigrating to the three main destinations.[9]



Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано19.12.16 21:25



Русия е в топ 3 на националностите искащи убежище в Германия.


нещо доказ - цитат ?

не че се заяждам, просто ми стана интересно....

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.12.16 21:26



Русия е в топ 3 на националностите искащи убежище в Германия.

Виждам, че тотално си с объркани понятия. Убежище искат тези които са преследвани по политически причини в своите страни. Като оня чеченец получил политическо убежище в Австрия и който нашите власти отказаха да го върнат в РФ. После този чеченец се самозриви в летището в Истанбул.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: JovanDamaskin]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано19.12.16 21:45





Статията е от 2014г.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано19.12.16 21:49



Продължавай да се мяташ. Перата и катрана скоро ще те покрият съвсем. Защо да не се върнем на твоите 3,5 млн. от "твоята" Уикипедия. Колкото и да ми е трудно с английския установих, че ти не можеш да четеш и възприемаш данни. Там става дума за 3,6 млн, но от всички пространства в Европа! Демек от Унгария, Румъния, Полша и т.н. Също така вероятно става дума и за немските военопленници останали в СССР (комай са поне 1 млн.?), а така също и руски евреи. Та като ги събереш наистина ще получиш 3,5 млн. Иначе и от твоя извор от РСФСР са само около половин милион:

Between 1992 and 2000 Germany purportedly received 550,000 emigrants from Russia, 60% of the total amount emigrating to the three main destinations.[9]


-------------------------


За пореден път се опитваш да смениш темата. Тук не си говорим колко са руснаците в Германия. Дали са 1, 2 или 4 милиона. Значението не е голямо. Взел съм цифрата от Уикипедия, не съм я откраднал от някое мнение, не съм орязал мнението и не съм махнал датата и източника.

Темата е дали е обърнат тренда. Аз ти намерих доказателства от руската и немската статистика. Трендът е един и същ от 26 години. Ти не успя да намериш доказателства, че тренда е обърнат.

Ще търсиш ли още доказателства? Или ще се концентрираш в смяна на темата? Или ще си траеш? Коя тактика избра?



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.12.16 22:03



Темата е дали е обърнат тренда.

Няма такава тема. Има едно цитиране на един форумник от в. "Сега". Който по всяка вероятност цитира по спомени данни от 2012 или 2013 г. Които тогава са били верни. Ти се опитваш да върнеш нещата към 1990 ( а и дори доста по-рано - от 1949). И се получава както обикновено: катран и пера


Ами какво да ти кажа... В началото на рухването на СССР имаше обществени настроения против етническите немци и евреите. Не че руските власти са ги гонили официално, просто имаше обществени настроения против тях. И те бяха принудени да емигрират в Германия, въпреки, че в голяма степен не са го желаели. (помисли дали турските "екскурзианти" през 1989 г. наистина желаеха доброволно да ходят на екскурзия до Турция). И като си помислиш - ще намериш обяснение защо президент Путин издаде указ за обратно реинтегриране на напусналите германци. И гузна съвест и шанс за Русия.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.12.16 22:06



Ти не успя да намериш доказателства, че тренда е обърнат.
Динамика... понякога нагоре, понякога надолу. Сега вече трендът ясен около 3-4 хил. годишно в едната или другата посока +,- 15 % Ако можеш да правиш анализ на данните разбира се, но май това не ти се отдава.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано19.12.16 22:38



Който по всяка вероятност цитира по спомени данни от 2012 или 2013 г. Които тогава са били верни.

------------------

Дадох ти малко време да ти гледаме сеира, но предлагам да приключваме вече.


Ето ти данните за броя на гражданите от Русия, които са поискали убежище в Германия.

2013г. - 36 000
2014г. - 14 000
2015г. - 19 000



Ще се извиняваш ли вече?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.12.16 22:46



Дадох ти малко време да ти гледаме сеира, но предлагам да приключваме вече.
Ето ти данните за броя на гражданите от Русия, които са поискали убежище в Германия.

2013г. - 36 000
2014г. - 14 000
2015г. - 19 000


Едно е до поискаш... Друго е да ти дадат... За кой ли път да повтарям, че статут се дава ако има някакви причини. И ако щат по 1 млн. всяка година да искат убежище, едва ли ще удовлетворят и 1 % Но ти си бавнозагравящ и с тебе само си губя времето... Продължавай да се въргаляш в катрана и перата...



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано19.12.16 22:59



Едно е до поискаш... Друго е да ти дадат... За кой ли път да повтарям, че статут се дава ако има някакви причини. И ако щат по 1 млн. всяка година да искат убежище, едва ли ще удовлетворят и 1 % Но ти си бавнозагравящ и с тебе само си губя времето... Продължавай да се въргаляш в катрана и перата...

-------------------

Броят на одобрените молби за убежище от Русия е 24% през 2013г.



24% от 36000 са 8640 човека през 2013г.

И сега какво правим?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано20.12.16 07:54



24% от 36000 са 8640 човека през 2013г.

И сега какво правим?


Получили са убежище, а не гражданство! Да им е честито 8 х. потенциални терористи на гърба на немската социална система.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано20.12.16 08:03



Броят на одобрените молби за убежище от Русия е 24% през 2013г.

http://www.spiegel.de/international/europe/refugee-rumor-germany-sees-increase-in-asylum-seekers-from-chechnya-a-911715.html


И понеже непрекъснато се доказваш като неумел манипулатор, ето поне за колегите да видят какво представяш за доказателство на безумните си тези:



Още веднъж честито на Германия за приетите мюсюлмански терористи. Путин ги търси в Сирия, те бягат в Германия. После се чудим, че разни камиони се врязват в коледни базари...



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано20.12.16 20:23



Още веднъж честито на Германия за приетите мюсюлмански терористи. Путин ги търси в Сирия, те бягат в Германия. После се чудим, че разни камиони се врязват в коледни базари...

--------------------

Значи когато Путин ходи да се целува с чеченеца тогава чеченците са добри. Но когато емигрират или кандидатстват за убежище стават лоши. Типичен комунистически стандарт.

Да наричаш всички, които подават молба за убежище терористи е подсъдно. Първо, не всички са чеченци, както се вижда от заглавието на твоя линк. Второ, за да наричаш някой терорист трябва да имаш доказателства (а ти ги нямаш - както винаги. Цялата тема е пълна с твои неверни твърдения).

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано20.12.16 20:24



Получили са убежище, а не гражданство!

-----------------------


И каква е разликата? След няколко години убежище получават гражданство. Или според теб размислят и се връщат в Русия?

Гледам че Ходорковски се е засилил да се връща. Да, ама не...

Говорихме си в коя посока отиват повечето хора. Ти каза, че си направил справка и тренда е обърнат. Излъга. И за справката и за обърнатия тренд.

Ти си лъжец. Оттук нататък ще се държа с теб така, както заслужаваш.
Лека вечер!

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано20.12.16 20:56



Да наричаш всички, които подават молба за убежище терористи е подсъдно. Първо, не всички са чеченци, както се вижда от заглавието на твоя линк. Второ, за да наричаш някой терорист трябва да имаш доказателства (а ти ги нямаш - както винаги. Цялата тема е пълна с твои неверни твърдения).

Първо си свери критериите за подсъдност с адвокатина лудо-младо. Аксиома е, че чеченците са мюсюлмани, аксиома е, че тази малка народност е с доста буйна кръв. От там може да се направи логичното допускане, че джихадистката идеология има предпоставки да намери добър прием у чеченските общества в чужбина.
Впрочем - линкът е твой - аз само го минах през гугъл-преводач за да е ясно на публиката какво ни пробутваш.
Иначе голямата част от чеченските бежанци търсят "закрила" без да имат нужда. Подлъгани от реклами, че в Германия ще им дават 1000 евро на калпак плюс автомобил, соцални осигуровки и т. н. те се втурват по пътя на търсене на охолен живот. За целта си съчиняват легенди, че са преследвани от подлогата на Путин - товаришч Кадыров и лековерните германци се хващат на измислените легенди и им дават статут... Тяхна си германска работа... Ама ще има да си патят... след като чеченците се разочароват от приема. Засега пакистанци и афганистанци са проблемните ... утре са чеченците.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано20.12.16 20:59



Говорихме си в коя посока отиват повечето хора. Ти каза, че си направил справка и тренда е обърнат.
Ако изкараш обобщените данни, а не само за обмена на люде с Германия ще установиш, че повече хора се заселват в РФ отколкото я напускат. Почти двойно.



Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано20.12.16 21:17



Първо си свери критериите за подсъдност с адвокатина лудо-младо. Аксиома е, че чеченците са мюсюлмани, аксиома е, че тази малка народност е с доста буйна кръв. От там може да се направи логичното допускане, че джихадистката идеология има предпоставки да намери добър прием у чеченските общества в чужбина.
Впрочем - линкът е твой - аз само го минах през гугъл-преводач за да е ясно на публиката какво ни пробутваш.
Иначе голямата част от чеченските бежанци търсят "закрила" без да имат нужда. Подлъгани от реклами, че в Германия ще им дават 1000 евро на калпак плюс автомобил, соцални осигуровки и т. н. те се втурват по пътя на търсене на охолен живот. За целта си съчиняват легенди, че са преследвани от подлогата на Путин - товаришч Кадыров и лековерните германци се хващат на измислените легенди и им дават статут... Тяхна си германска работа... Ама ще има да си патят... след като чеченците се разочароват от приема. Засега пакистанци и афганистанци са проблемните ... утре са чеченците.

-------------------


В предпоследното ти мнение написа "Още веднъж честито на Германия за приетите мюсюлмански терористи." Сега се оказа, че не са терористи, а са податливи на джихадистка идеология. В предпоследното мнение беше сигурна ситуацията, а сега изведнъж започна да говориш за "логично допускане". Последно сигурно ли е, че са терористи или не е?

Игор Малиновски навремето имаше една много подходяща дума за такива ситуации - "смехотворителен". По-добре няма как да се каже.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано20.12.16 21:18



Аксиома е, че чеченците са мюсюлмани, аксиома е, че тази малка народност е с доста буйна кръв. От там може да се направи логичното допускане, че джихадистката идеология има предпоставки да намери добър прием у чеченските общества в чужбина.

----------

Майк Тайсън и Шакийл О'Нийл са мюсюлмани. И двамата са с буйна кръв. Кога да чакаме да станат джихадисти?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано20.12.16 21:20



Ако изкараш обобщените данни, а не само за обмена на люде с Германия ще установиш, че повече хора се заселват в РФ отколкото я напускат. Почти двойно.

-------------------

Пореден опит за смяна на темата и бягане. Коментирахме ситуацията с Германия. Да не получи внезапно амнезия?



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Айде не пресолвайте манджатанови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано20.12.16 21:29



Балкански стига си се заяждал със куманича : данните ти просто не са верни - немците най-добре знаят кой и колко и от къде са подавали молба за азил - погледни статистиката на министерството на вътрешни работи.

Това за 36000 от Русия е пълна измишлиотина !

през 2013 година са били общо 109580 емигранта и само 13,6 % от руската федерация - това са 14900 !



http://www.bamf.de/SharedDocs/Anlagen/DE/Publikationen/Migrationsberichte/migrationsbericht-2013.pdf?__blob=publicationFile

str. 77
Abbildung 3-9: Asylantragsteller (Erstanträge) nach den zehn häufigsten Herkunftsländern im Jahr 2013

кои емигрират предимно от Русия смятам че ти е ясно ! Много малко етнически руснаци а всекакви други малцинства които са се докопали до някакъв руски паспорт. Над 90 % от тези да ги речем 15.000 са чеченци. (за това нямам статистика а е лично наблюдение)


Тия НПО-шки линкове не струват и пет пари !

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Редактирано от JovanDamaskin на 20.12.16 21:30.



Тема Писна ми !нови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано20.12.16 21:40



24% от 36000 са 8640 човека през 2013г.


Що за глупости ?

От твоя линк:

The Interior Ministry has reported that there were 9,957 applications in the first six months of 2013....


Germany's federal government said that 24 percent of Russian refugees received a positive response to their asylum application in the first quarter of 2013.

Учи немcки, английски и руски преди да се заяждаш със хората!



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано20.12.16 21:45



не му се връзвай на цитатите, те са така нагласени да му поддържат тезите...

нищо общо няма със немската статистика.

Факт е че и да изкаш много трудно че намериш етнически руснаци -азиланти от Русия където и да е по Европа. Повечето са дошли със парите си или на обучение. Останалата паплач от Русия дето търси азил само минава покрай руснаците заради руският паспорт

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Айде не пресолвайте манджатанови [re: JovanDamaskin]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано20.12.16 21:49



Яяяяя, какъв хубав линк намери!



Можеш ли да ни кажеш колко граждани на Русия са отишли в Германия и обратното? Смятай и азилантите.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: аз ще пуснанови [re: cumanich-126454]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано20.12.16 21:50



Русия е в топ 3 на националностите искащи убежище в Германия.

Била е ! 2013 със има-нема 14000 души - това са немckите данни от Бундесамта за миграция и бежанци!

Санким те знаят по-добре.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Писна ми !нови [re: JovanDamaskin]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано20.12.16 21:51



Germany's federal government said that 24 percent of Russian refugees received a positive response to their asylum application in the first quarter of 2013.


----------------

Търсихме колко процента са одобрени. Статията дава 24%. Ти ако намериш друг процент можеш да го споделиш.



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Айде не пресолвайте манджатанови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано20.12.16 21:52



немам време да се занимавам със подробности - но ако седна ще ти намера - може и това да ти е достатъчно преди да правиш общественоста тук на маймуни.

Балкански работиш със фалшиви дани, това е положението.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Писна ми !нови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано20.12.16 21:55



а ти сметна ли колко са във абсолютни числа 24 % от помалко от 9000 хиляди (за половин година) след като става въпрос за тримесечие ????

Айде стига смехории !

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Писна ми !нови [re: JovanDamaskin]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано20.12.16 22:01



Защо не кажеш важната информация от линка, който намери? РУснаците, които идват в Германия през 2013г. са над 33 000, а в посока Русия заминават 18 000 според статистиката.

Ти кажи дали съм прав - страница 16 дава статистиката на дошлите, а няколко страници надолу дават заминалите.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: Писна ми !нови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано20.12.16 22:08



p. 16

Abbildung 1-3: Zuzuege im Jahr 2013 nach den haufigsten Herkunftsländern

Gesamtzahl: 1.226.493 - 2,7 % Russische Förderation = 33,115

тука обаче не са само бежанци а и студенти, бизнисмени и прочее и прочее, за азила има друга статистика която вече ти посочих.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Писна ми !нови [re: JovanDamaskin]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано20.12.16 22:11



Не знам защо ми го казваш това. Така само се вдига бройката на хората в посока Германия.



Колко казваш са заминалите в посока Русия?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Писна ми !нови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано20.12.16 23:21



Ето ти данните за броя на гражданите от Русия, които са поискали убежище в Германия.

2013г. - 36 000

*************************************************************
Не знам защо ми го казваш това. Така само се вдига бройката на хората в посока Германия

*************************************************************


ето затова....



....И 2013 е наймощната за руски мигранти година.
2014-2016 руската федерация е вече към 10 - то място по численост от хората пришли във Германия....


Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Редактирано от JovanDamaskin на 20.12.16 23:25.



Тема Re: Писна ми !нови [re: JovanDamaskin]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано20.12.16 23:49



И 2013 е наймощната за руски мигранти година.
2014-2016 руската федерация е вече към 10 - то място по численост от хората пришли във Германия....

----------------------


Абсолютно нормално. Просто мигрантския натиск от други страни се повишава значително.


Не ми отговори на въпроса, а те питах 2 пъти. Колко човека са заминали за Русия? По-малко ли са от тези, които са дошли в Германия?



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Писна ми !нови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано20.12.16 23:56



а аз ти отговорих че нямам време да се ровя из статистиките за 2014-2016 кой отишал кой се върнал.

..посочих ти обаче че за 2013 работиш със манипулативни числа и понятия, какво още не разбра ?

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

P.S: Айде от мен да мине - направих си труда и за 2014 година

Интересно обаче във немският рапорт не се говори вече изрично за Руската федерация а за страни от ОНД - със това обаче се получава завоалиране на абсолютните числа.
Относно абсолютните числа ето какво казват немците:



почваме пак при стр. 17-18:

Der Anteil der Zuzuege aus den Nachfolgestaaten der ehemaligen Sowjetunion (ohne die baltischen Staaten), der im Jahr 2005 noch 11,6 % (82.098 Zuzüge) betrug, sank in den Folgejahren kontinuierlich und betrug im Jahr 2014 4,1 %
(60.052 Zuzüge). Hauptursache hierfuer ist ebenfalls der starke Rueckgang der Zuwanderung von Spaetaussiedlern und ihrer Familienangehörigen seit 2005 (


Eine Betrachtung der Fortzuege nach Zielregionen zeigt, ...... 3,1 % einen der Nachfolgestaaten der ehemaligen Sowjetunion (ohne die baltischen Staaten) (28.280 Fortzüge).

Nennenswert positive Wanderungssalden waren auch gegenüber China (+8.898), der Russischen Föderation (+8.858), Indien (+8.538) und Bosnien-Herzegowina (+7.374) zu verzeichnen.

Значи само най-накрая се споменава за някакви + 8858 преселници от Русия. Това са обаче абсолютни числа и не могът винаги да се отчетът със горните проценти.(страни от ОНД). Числата са всъшност умело маскирани. Намаляващ тренд се отчита !
Ако пък се обърне внимание на други страни като на пример България бием ОНД по всички положителни показатели.

И сега ако съпоставим тези числа със табелката от твоя линк за 2014 какво се получава ? Манджа със грозде - защото числата не са сравними по категория.


Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Редактирано от JovanDamaskin на 21.12.16 00:54.



Тема Re: Писна ми !нови [re: JovanDamaskin]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано21.12.16 01:05



а аз ти отговорих че нямам време да се ровя из статистиките за 2014-2016 кой отишал кой се върнал.


--------------------

Приемам, че знаеш какъв е верния отговор и затова изведнъж стана толкова зает.

Верният отговор е същия като 2013г. Посоката за повечето хора е към Германия, а не към Русия.


==============================


..посочих ти обаче че за 2013 работиш със манипулативни числа и понятия, какво още не разбра ?

------------------------

Кои числа са манипулативни?
Които и числа да вземем хората, които са пристигнали в Германия са повече. Нещо много се притесняваш да каже какво пише на твоя линк - 33 000 дошли в Германия и 18 000 дошли в Русия. Защо не го спомена като търсиш истината?

Ако решиш да твърдиш, че тренда е обърнат и повече хора отиват в Германия - заповядай. Ще се радвам да поспорим малко - само да не се почувстваш по-неприятно накрая, отколкото сега.

Ще броим нелегалните руснаци в Германия и нелегалните немци в Русия (чудя се как ли ще реагира Гугъл ако го питам колко са нелегалните немци в Русия) . Ще видим какви са данните за проститутките и студентите и после ще теглим чертата. Ти само кажи, че си навит.



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Писна ми !нови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано21.12.16 12:20



Значи ако не си спомняш какво си писал за 30 000 бежанци от Русия през 2013 което е пълна глупост и за която ти би трябвало да се извиниш да ти го припомня.



За тренда никогаш не съм взимал становище - само цитирах какво казват самите немци за 2014 - числата които посочих погоре не се отнасят за бежанци а са общо за всекакви мигранти!

Ако ти във плюса от около 9000 души от Русия виждаш само азиланти и проститутки твоя си работа!

Виждам че не във състояние да водиш консеквентна дискусия и се превъртяш както ти изнася - като че ли 9000 души плюс от Русия за Германия вълнуват някого. И да повтарям във сравнение на 2013 тренда на преселване е отрицателен защото това е спад както и да го въртиш!

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Писна ми !нови [re: JovanDamaskin]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано21.12.16 19:53



Значи ако не си спомняш какво си писал за 30 000 бежанци от Русия през 2013 което е пълна глупост и за която ти би трябвало да се извиниш да ти го припомня.

----------------------

Ехоооо??? Да се извиня? Нещо си се объркал.

Взех линк на английски език (това е езика, който владея най-добре след българския). Въпросният линк дава такава информация, каквато съм писал (не съм променял смисъла, не съм спестявал информация, не съм лъгал както някой тука). Сложил съм линка, за да може всеки да провери. Грешката ми идва от там, че тези 36 000 не са за Германия, а за ЕС. Това се получи, защото Гугъл ме заведе на 3-та страница от линка, който говори за Германия и после когато отидох към последните 2 страници не съм обърнал внимание, че информацията е за целия ЕС. Но ето с твоя помощ намерихме истинската бройка. Тя е около 14 900. Ти вместо да му помогнеш го дозакопа, но такава е съдбата на манипулатора.

За да сравним малко ситуацията - има един форумец, който публикува невярна информация, не даде линк, не само че спести информация, която променя смисъла значително, не само, че не написа датата, а и продължи да лъже брутално и да се опитва да бяга от темата по всевъзможни начини. Обаче както казваше класика Дунека едно време "Нема беганье от вистината"

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Редактирано от balkanian на 21.12.16 20:17.



Тема Re: Писна ми !нови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано22.12.16 07:17



има един форумец, който публикува невярна информация, не даде линк, не само че спести информация, която променя смисъла значително, не само, че не написа датата, а и продължи да лъже брутално и да се опитва да бяга от темата по всевъзможни начини.

Трябва човек да е садо-маздо за да стои в една измислена тема за да разсъждава по несъществени въпроси от битието. С човек, който дава линк към началната страница на някакъв портален сайт и оставя потребителя само да се ориентира в него наместо да посочи точната страница и да направи извадка с която да "закопа" опонента си. Но не го прави а само твърди:

Има данни от 1997 до 2015г. и в НИТО една от посочените години (повтарям - В НИТО ЕДНА!!!) емиграцията от Германия за Русия не е по-голяма от емиграцията от Русия в Германия.... Вместо да ми развиваш теории кой може и кой не може да емигрира от Русия погледни статистиката. И след това можеш да се извиниш затова, че разпространяваш лъжлива информация.

и още:

Аре сега да се извиниш, че разпространяваш пропаганда. #извинисеБЕ

Тази личност разчита, че човек няма да отваря големия сайт и да търси някакви екселски таблици, но въпреки всичко опонентът му все пак вамира данните и о, чудо. Погледнахме неговата статистика и какво видяхме:

Прибыло в Российскую Федерацию
2621 4520 4239 4166 3743 3976

Выбыло из Российской Федерации
3725 3815 3781 3979 4792 4531


През последните 6 години има две години (2012 и 2013) през които напускащите Русия към посока Германия са по-малко от идващите от Германия в Русия. И вместо тази личност виновно да замълчи и да се скрие поне за една седмица (никой не чака извинение от него) той продължава да се забива и забива. Затова предлагам на Дамаскина да го оставим сам да си говори в тази безмислена тема.



Тема Re: Писна ми !нови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (#Психодесен)
Публикувано22.12.16 09:57



"... има две години (2012 и 2013) през които напускащите Русия към посока Германия са по-малко от идващите от Германия в Русия."

Освен периода 1941-1945 друга такава година няма.



***
7 е добро число!

Тема Re: Писна ми !нови [re: Amateur]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано22.12.16 10:10



sancta simplicitas

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Писна ми !нови [re: Amateur]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано22.12.16 12:55



Освен периода 1941-1945 друга такава година няма.


Има-няма, колегата повтаря - В НИТО ЕДНА!!! . Някак тази му категоричност увисва.... Ето точният цитат:

Има данни от 1997 до 2015г. и в НИТОедна от посочените години (повтарям - В НИТО ЕДНА!!!) емиграцията от Германия за Русия не е по-голяма от емиграцията от Русия в Германия....



Тема Re: Писна ми !нови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано22.12.16 19:43



Има-няма, колегата повтаря - В НИТО ЕДНА!!! . Някак тази му категоричност увисва...

--------------------


Ааааа...да ги нямаме такива. Ние с теб не сме колеги, защото аз не съм лъжец



По всички статистики видяхме, че тренда не е обърнат. Руски или немски статистики. Каквито искаш. Събираме хората, които са се преместили (по руската статистика, за да си спокоен). Слагаме бежанците (по немската статистика, защото руската статистика си трае - нещо няма много желаещи немски бежанци), събираме студентите и айде ще оставим руските проститутки на мира. От мен да мине.

Резултатът е, че в нито една година няма повече хора, които са отишли в Русия отколкото в Германия.

Нема беганье от вистината

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Писна ми !нови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано22.12.16 20:07



Ние с теб не сме колеги, защото аз не съм лъжец

Да, не сме колеги, но не защото аз съм лъжецът. Просто обсъждахме емиграцията по един твой линк, а не по мой. И щото не стана твоето, към емигрантите своеволно прибави студенти проститутки, чеченци, нелегални черноработници... Но удобно забравяйки, че "емигрант" означава "човек, изселил се в чужда държава; изселник". Нито студентите, нито проститутките, нито чеченците са емигранти (изселници). Ми ти както си тръгнал в това число ще сложиш и туристите...





Тема Re: Писна ми !нови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано22.12.16 22:07



Но удобно забравяйки, че "емигрант" означава "човек, изселил се в чужда държава; изселник". Нито студентите, нито проститутките, нито чеченците са емигранти (изселници). Ми ти както си тръгнал в това число ще сложиш и туристите...

-----------------

Бежанците "изселили" ли са се? За да се махнат от Русия и да поискат да живеят в друга държава на мен ми изглежда да са се "изселили". Значи ще ги броим.



А студентите, които остават в Германия "изселили" ли са се(техния брой не е никак малък)? Йован да ти каже колко точно - той завежда отдела с немската статистика. Тези, които остават и тях ще ги броим за "изселили" се. И край - посоката е ясна и тренда е един и същ от 25 години. Понамалява вече, но не е обърнат в нито една от годините.

Това "изселили" ми звучи като "страхуват ли ви"

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.