Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: не е заради тованови [re: JovanDamaskin]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано24.06.16 15:03



Брексит...ах какъв хубав петачен ден !
Не случайно подбран ден. Без футболни мачове от европейското...



Тема Re: Од рано рано сабајле го надушивнови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано24.06.16 19:09



Сега Англия ще наложи континентална блокада ... Пардон , санкции.





Тема Re: НЕ се радвај предвременови [re: Amateur]  
Автор Amateur (#Психодесен)
Публикувано24.06.16 20:15



Няма да крия, днес съм "не пей ми се, не смей ми се", а моя шотландец е яко посърнал и на обяд ме пита какви апликейшън пейпърс ще му трябват за унгарско гражданство, но аз подозирам, че скришом си търси пистолет 22-и калибър.


И понеже знам, че неколцина наши приятели във форума днес празнуват втори рожденден, искам да ги попитам (а и всички останали): Ако хипотетично приемем, че след една година в Шотландия и С. Ирландия се проведе референдум с хипотетичния въпрос "съгласни ли сте Ш/СИ да се отдели от ЮК и да влезе в ЕС", какъв изход ще предпочетете? Дали да бъде нанесен смъртоносен удар на омразната англо-саксонска империя или по-добре слаба Британия и слаб ЕС.
Сега, понеже всичко е много хипотетично, недейте да усложнявате виртуалното ни пространство с други хипотетични неща, като например: да ама след една година я има ЕС, я - не.
Аз и преди една година бях за отделяне на Шотландия, а днес съм вече твърдо за!
Благодаря!

***



Тема Re: НЕ се радвај предвременови [re: Amateur]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.06.16 21:53



Аз викам Шотландия да стане независима и да остане член на ЕС. Северна Ирландия, да влезе като автономна област в Ейре/един остров се разделя, друг се обединява/ и да остане в ЕС. Англия и Уелс/нещо като Сърбия и Чена Гора

/, да се влачат по корем и след 5г. пак да кандидатстват за ЕС, ама да ги приемем, само при условие, че дадат автономия на Корнуол, Кумбрия и Нортумбрия
Майтапа на страна, лично аз се надявам или камарата на лордовете да преебе референдума или до няколко месеца отново да свикат референдум, който да е с друг изход. Иначе няма лошо англо-саксите да си го получат.

п.п.За всичко е виновна Меркел!!!



Тема Re: Brexit or not Brexit...тик-такнови [re: JovanDamaskin]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано24.06.16 22:50



Цялото това шоу още от самото начало не бе за отвличане на внимание. Камерун се прави на умрела лисица, но по същият начин цакна Обамата преди три години със военна ненамеса в като си изми ръцете с парламента. Трудно би било продаваемо Еу творението за англичаните, които са си по дух скептици. При това те винаги Беха с един крак извън общността. Сега става официално.
Сега ходовете им ще се по предвидими. Ребилдване на Великобритания малко или много в старият стил по отношение на близката чужбина; Шотландия и Уелс. И все по открити удари по дезинтеграция на Еу.



Тема Re: НЕ се радвај предвременови [re: Amateur]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано24.06.16 22:52



И понеже знам, че неколцина наши приятели във форума днес празнуват втори рожденден, искам да ги попитам (а и всички останали): Ако хипотетично приемем, че след една година в Шотландия и С. Ирландия се проведе референдум с хипотетичния въпрос "съгласни ли сте Ш/СИ да се отдели от ЮК и да влезе в ЕС", какъв изход ще предпочетете?
Аз нищо не празнувам. По-скоро съм озадачен, защото подозирах, че референдума е шантаж инспириран от Камерън... А накрая и той се оказа изненадан. Отделянето на Шотландия при този резултат просто няма алтернатива. За Северна Ирландия не знам...
---
Този резултат е още един довод против референдумите като форма на пряко управление. Нека Плевню да си разправя, че няма нищо лошо да попитаме народа... Накрая решава кофтия материал.





Тема Re: НЕ се радвај предвременови [re: komitaO3126319]  
Автор Amateur (#Психодесен)
Публикувано24.06.16 23:05



И аз искам да се разпадне Бритиш Емпайър, защото са някакъв оувърестимейтид остров, а и мене от край време ме кефят ирландци и шотландци.


Иначе по принцип "фък ЕУ" само по себе си си е напълно легитимно. Въпросът е какво правим след това. Връщане с 30 години назад не е решение за нищо, а се съмнявам и в мениджърските способности на Германия и Франция, Юнкер и Станишев...

***



Тема Re: НЕ се радвај предвременови [re: cumanich-126454]  
Автор Amateur (#Психодесен)
Публикувано24.06.16 23:13



Северна Ирландия е много интересна. Там католици-протестанти са почти фифти-фифти, но явно си имат посебен идентитет. Не всички католици искат присъединяване към матицата, както и обратното. Но си мисля, че в крайна сметка ще се прегърнат с Ейре...

***




Тема Re: НЕ се радвај предвременови [re: Amateur]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано24.06.16 23:14



Ей това мениджърчетата, докато зацепите, че държавите не са фирми и народите не са ви служители, бая време ще мине....ама ще ви уврат главите постепенно, с още няколко екзитус леталиса на ЕС.......



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Од рано рано сабајле го надушивнови [re: torlakov-93629]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано24.06.16 23:15



И ще забранят и самолетите и интернет, та да може блокадата да е пълна....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.