Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема из коментаритенови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано18.06.16 09:59



към великото прозрение:
Пореден безсмислен художествен бълвоч от сина на Йото Кръстев, член на ЦК на БКП.
Казано по направо: Този е играч от твоя отбор.



Тема Re: из коментаритенови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.06.16 10:02



Пореден безсмислен художествен бълвоч от сина на Йото Кръстев, член на ЦК на БКП.
Казано по направо: Този е играч от твоя отбор.


Ами не е от моя отбор. Той е от отбора на "Ню Йорк Таймс"





Тема не е от отбора нанови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано18.06.16 10:06



"Ню Йорк Таймс". Просто Ню Йорк Таймс е публикувал неговите размишления. Там това не е забранено.



Тема Re: не е от отбора нанови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.06.16 11:01



"Ню Йорк Таймс". Просто Ню Йорк Таймс е публикувал неговите размишления. Там това не е забранено.
----
Ако беше еднократно - тогава да. Но в последната година Иван Кръстев е колумнист на "Ню Йорк Таймс". Демек на заплата (хонорар):





Тема хонорар и заплатанови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано18.06.16 11:09



са различни работи.
От 12 август той вече е подписван и като "Ivan Krastev - contributing opinion writer for The International New York Times", тоест нещатен коментатор.
С това не може да ме убедиш, че написаното от него е истина. Както обикновено се прави при пропагандата истина и внушения (лъжи) се смесват, за да изглежда правоподобно.
Не знам дали тиражът на НЙТ се е вдигнал след неговите публкации, но мненията на българите за тези негови публикации са главно негативни.



Тема Re: хонорар и заплатанови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.06.16 11:19



С това не може да ме убедиш, че написаното от него е истина. Както обикновено се прави при пропагандата истина и внушения (лъжи) се смесват, за да изглежда правоподобно.
---
В последните 2-3 години ти отсъстваше от нашият форум. Иначе щеше да забележиш, чи имам крайно отрицателно отношение към такива платеници на чужди фондации, като Иван Кръстев, Евгени Дайнов, Огнян Минчев. Все пак наблюдавам известно развитие в образите на КрАстев и Минчев. Понякога си позволяват да пишат неща различни от това за което им плащат. Е, с уточнението, че Минчев оня ден постна знаменателното си прозрение в профила си във фейса.
----
Иначе аз на мястото на КрАстев щях да започна не със сцената - художествена измислица, описана в романа на Йозеф Рот „Радецки марш”, а със Сцената - художествена измислица, описана в романа на Ярослав Хашек "





Тема отзиви за публикациите на Иван Кръстев в НЙТнови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано18.06.16 11:23



Четенето на тази статия е загуба на време.Кръстев приглася на тезите на вождовете на САЩ и ЕС. Нали за това му плащат.Американците няма да пуснат публикации на В.Сидеров.
...
тук действат явно неолиберални тролове. Всичката критика е с минуси. Интересно. Имаме много русофили тролове. На поселедък излезнаха тролове на Светия Синод. А сега има и неолиберални тролове. Което доказва че неолиберализма е пропаганда като русофилията и религията...
...
Селянчее... Ясно кой ти плаща папуто... ГоворИ. говорИ и ... нищо не каза!
...
Стандартна съдба. Син на комунисти. Опозиционер в ранните 90. Тинк танк в неолибералния му вид. Политически конаултант. Като неолиберализма се провали избяга в средна Европа. Там прихвана малко европейско лустро и след мътилката вече израстна достатъчно да обяснява света от минарето на НЙТ. Не казвам обаче че момчето е глупаво. Сече му пипето. Към българите има вина за заразяване на объркания мозък на нацията с неолиберализма което е нещо като комунизма. Утопичнаидеологи
...
Считайте, че до една година NYT е фалирал. Където се появи български специалист /пример - ЛИБИЯ/ - ВСИЧКО СТАВА НА КЪЛБЕТА. Хеле пък този специалист - нема да го коментирам. Да го коментират другите. Бил на 85 - место в някаква класация дето си правящ 100 тарикати. Да попитам , аджеба, кво посъветва тоя нещастен интелектуалец българските политици, та сме все на последно место у всите класации. айде у лево с тия класации. Тю Йоркър Таймс е вече пътник. Да живее интернета с ммммммииии... сещате се
...
и т.н.



Тема Re: отзиви за публикациите на Иван Кръстев в НЙТнови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.06.16 11:25



Чети Швейк приятелю:

Швейк си пийна здравата и продължи:

— Да не би да мислите, че негово величество императорът ще остави това така? Малко го познавате. Война с турците трябва да има. Вие убихте чичо ми — на ви сега по мутрата. Войната е сигурна. Сърбия и Русия ще ни помогнат в тая война. Има да падне пердах.

В тоя пророчески миг Швейк бе знаменит. Простодушието му лице, усмихнато като месец в пълнолуние, сияеше от ентусиазъм. Всичко му бе така ясно.

— Възможно е — продължи той да чертае бъдещето на Австрия — в случай на война с турците да ни нападнат немците, които ги поддържат. Те са такива мръсници, че нямат равни на света. Но ние можем да се съюзим с Франция, която има зъб на Германия още от седемдесет и първа година[20]. И работата е опечена. Война ще има, повече няма какво да ви разправям.



Тема ще ти отговорая кратконови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано18.06.16 11:27



Аман от експерти.
На всичко отгоре това не го измислих аз, прочетох го (може би в този клуб).
На като демократ трябва да заявя: На такива не трябва да се забрнява да пишат. Свобода на словото





Тема признавам синови [re: cumanich-126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано18.06.16 11:31



не съм прочел изцяло Швейк. Имам приятел, който я знае почти наизуст


Чел съм напосоки, отворя, където ми падне и... оставах доволен.

Прага. Моят приятел.

Редактирано от mak ot Sofia на 18.06.16 11:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.