Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 26.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: 1 февруаринови [re: balkanian]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано03.02.16 01:30



Не знам какво да кажа за тази анимация, освен че е капитална лъжа.


Сега прочетох в Уики, че само Народния съд в Клуж е издал 100 смъртни присъди. Във анимацията са показани 16 за цяла Румъния.



Тема Re: 1 февруаринови [re: croesus]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано03.02.16 01:33



Нека да видим дали е капитална лъжа. Кажи ми дали има държава в Източна Европа с повече смъртни присъди.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!


Тема Re: 1 февруаринови [re: croesus]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано03.02.16 01:39






Two statutes dealing with war crimes were passed in 1945; the following year, Antonescu and a number of his followers were executed by firing squad.[13] Between 1945 and 1964, largely corresponding with the rule of Gheorghe Gheorghiu-Dej, 137 people were executed in Romania,[14] including Lucreţiu Pătrăşcanu, Eugen Ţurcanu, the Ioanid Gang, a member of the Berne group, members of the anti-communist resistance movement and protesters during the Hungarian Revolution of 1956.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: 1 февруаринови [re: balkanian]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано03.02.16 02:02



Като видях кой е публикувал числата взех да се съмнявам и за тези 2000 смъртни присъди в България. Тъкмо повод за нов рисърч и нова статия в блога ми.



p.s. quick results.
Осъдените на смърт и екзекутирани в България колаборационисти са под 250 души (ще ги преброя до един от статиите на NYT, който по това време има кореспондент в София и е много изчерпателен по темата - от 1.9.1944 до 1.1.1949 България е спомената в 3762 статии). Останалите до 2000 май са присъди издадени пост-фактум на хора, убити преди започването на съда.

Редактирано от croesus на 03.02.16 02:27.



Тема Re: 1 февруаринови [re: croesus]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.02.16 05:59



Един пример. Свещеник Димитър Е. От село Злогош. Убит от партизаните на. 12.09.1944(обезглавен с нож). Преди това дори ги подпомагал с храна и друго от чисто хуманни подбуди. Причина-едната - избиване на по-интелигентните хора, друга-търсене на изкупителни жертви за смъртта на трима комунистически функционери, за за не признаят, че те сами си разкриват местоположението при една блокада и военните не са могли да си позволят да ги пропуснат и да си затворят очите, както друг път. И това по принципа "За 1 наша глава-поне 5 техни." Осъден след това посмъртно от народния съд заради пълната конфискация на имуществото. Баба попадия беше омъжена повторно у съседите ни. Впечатление като дете ми правеха братята й, особено единият с интересните си спомени, особено от Париж. Чисто и просто железничари със средно образование, използували максимално правото си на международно евтино пътуване през отпуските си преди войната. Изобщо просто някаква селсвка образована прослойка. Какви колаборационисти, какви бакрачи, какви 5 лева.
А днес там е скитска пустиня, населението на цялата община е има-няма 600 души. Извеестно като комунистически край, Краището е известно, че като се видят земляци по София, не се питат един друг какво работят, а "Куде руководиш?" (няма емотикон с крива усмивка със сбърчен нос).
Съответно на ония, които не споделяли, м@м@т@ им е еб@н@....


В същото село през колективизацията в1957'командированият от другаде партиен секретар изнасилва в квартирата си един от музикантите на една сватба. След раздухването на вестта за. "двойнатс сватба" ("не е смешно), партийният изчезва (по-вероятно на по-високо място). Хазяинът на партийния, бай Б. благодареше Богу цял живот, че кеменджийчето го е отменило...
Партията €б€ народа, в пряк и преносен смисъл..
Гейски ценности, но комай не евро...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tuzlija-179435 на 03.02.16 06:10.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tuzlija-179435 на 03.02.16 06:27.</EM></FONT></P>

Редактирано от tuzlija-179435 на 03.02.16 06:30.



Тема Re: нещо не ми е яснонови [re: croesus]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано03.02.16 08:54



Така съм съгласен....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: 1 февруаринови [re: croesus]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано03.02.16 10:23



Тъй като оправдаваш т.нар. Народен съд, значи вземаш страната на едната мутра.

.
Тези 1 000 000 дето се събраха на Орлов мост 1990 наистина трябваше да изметат цялата болшевишка измет, каквото и да ни струваше. Колко глупави и наивни са били...



Тема Re: 1 февруаринови [re: komitaO3126319]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано03.02.16 11:04



Крез, поне за мен, си има класическо болшевишко мислене и тази дискусия е блестящо доказателство за това. Тоя няма рецепта за това което говориш (за сегашната ни разкапана държава), нека да припомня неговата рецепта преди година беше ДПС да е на власт. За него през комунизма в България е цъфтяла и вързала, имало е технологична революция и просперитет. За него няма значение че 89 година България беше фалирала тотално държава с разнебитена социална, икономическа и каквато се сетиш сфера, без никаква представа какво да прави нататък за да съществува.



Тема Re: 1 февруаринови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано03.02.16 11:07



На малкия пръст не можеш му се намаза на крез.



Тема Re: 1 февруаринови [re: komitaO3126319]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано03.02.16 11:08



Аз си казвам моето мнение, не съм тук да се съревновавам с никого.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.