Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 23.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Русия срещу ИДИЛнови [re: WlSP]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано02.10.15 19:26



Не знам, но при Обама Щатите изглеждат толкова безхарактерни и нелоялни, дано с новият президент нещата да си дойдат на мястото...



Тема Re: Русия срещу ИДИЛнови [re: DannyDeVito]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано02.10.15 19:31



Обама не иска да се повтори кошмара от 2008, когато Америка , след 7 години войни, попадна в депресията, от която още не се е измъкнала напълно.

Редактирано от torlakov-93629 на 02.10.15 19:32.



Тема Re: Русия срещу ИДИЛнови [re: torlakov-93629]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано02.10.15 19:43



Аз не съм такъв специалист по американската политика, но според мен последната администрация с визионерски политики и управление беше това на Клинтън.



Тема Re: Русия срещу ИДИЛнови [re: DannyDeVito]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано02.10.15 19:52



Когато дойдох , беше Клинтън. Беше живот. Вдигна със 7 хилядарки годишният доход на домакинство.
И той не се набутваше в безсмислени конфликти. Изобщо не бе вокален и за войната в Косово. Мисля, че кандиса под натиск , частично да отшуми скандала с Левински.
Покрай тези войни се изпраха много пари, цели гилдии отидоха на боклука. Затрупаха се заемите.



Тема Re: Русия срещу ИДИЛнови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано02.10.15 20:10



Ти остави какви са му сводките, ама май им и вярва...



Тема Re: Русия срещу ИДИЛнови [re: priyatel na russiya]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано02.10.15 20:28



Свободната сирийска армия е създадена от прозападни офицери сунити или християни и войници дезертьори от армията на Асад, които са за създаване на демократична, светска сирийска държава.

Сигурно затова плащат джизие на Ал Нусра.



Тема Re: Русия срещу ИДИЛнови [re: komitaO3126319]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано02.10.15 20:44



Интерактивна карта на руските удари.





Тема Re: Русия срещу ИДИЛнови [re: croesus]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано02.10.15 20:56



Една новина от април т. г.:

Основната военна групировка на сирийската опозиция, така наречената „Свободна сирийска армия“ (ССА), която е подкрепяна от САЩ, е внесена в списъка с терористични организации на Съвета по безопасност на ООН, предава ТАСС. ССА е въведена в терористичния списък след признание на неин лидер, че сътрудничи с фронта „Джебат ан Нусра“, който традиционно се разглежда като сирийски клон на „Ал Кайда“.
За сътрудничеството признава председателят на Националната коалиция на опозиционните и революционни сили (НКОРС) Халед ал Ходжа. По негови думи, ССА е сключила този „съюз“ по тактически съображения.


Интересно! Дали ССА е влязла в този списък или е имало само предложение за вписване, което не е минало? Щото днес и Бан Ки Мун се озъби на Русия да атакувала само организации признати от ООН за терористични. А пък този Халед ал Ходжа е медийна звезда в кулоарите на ООН откъде дава сводки за положението на терен.



Тема Re: Сводка от денянови [re: cumanich-126454]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано02.10.15 22:43



Авиационната групировка на Въздушнокосмическите сили на Русия извърши през деня 14 излитания със самолети Су-34, Су-24М и Су-25 в Сириу. Това съобщи пред журналисти тази вечер официалният представител на руското министерство на отбрната генерал-майор Игор Конашенков, предаде РИА Новости. "Днес руската авиационна група продължи да нанася точкови удари по обекти на терористичната групировка ИД в Сирия. От авиобазата "Хмеймим" бяха извършени 14 излитания на самолети Су-34, Су-24М и Су-25, в хода на които бяха нанесени 6 удара по такива обекти", каза генералът.

В района на населения пункт Хан-Шейхун, провинция Идлиб, с точкови удари на бомбардировачи Су-24М и щурмови изтребители Су-25 е бил разрушен команден пункт на въоръжени формирования на ИД.





Тема Re: Русия срещу ИДИЛнови [re: komitaO3126319]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано02.10.15 23:06



Ау, има вече 4 места по-на изток. Браво. Вероятно от кумова срама са пратили няколко самолета за парлама.



Това, което исках да кажа (и преди съм го казвал) е, че ми абсолютно все тая къде точно бомбардират руснаците. Дразни ме това непрекъснато лъжене и мамене в руската политика - днес казваме едно, отричаме друго, утре го признаваме, заявяваме трето, в други ден и него го отричаме. То не бяха хуманитарни помощи, то не бяха инструктори, то не бе техническо обезпечаване, то не беше "няма да участваме", после "ще бием ИДИЛ", "ааа - не, не само ИДИЛ".
Утре ще кажат "ама ние никога не сме казвали, че ще бием ИДИЛ". Лъжи и отмятане без край.
Няма да се учудя, ако се отметнат и от заявлението, че няма да провеждат сухопътни операции и вкарат войски в Сирия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.