Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:46 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Въпросът от референдума отива в Народното събраниенови [re: cumanich-126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано26.10.15 09:22



Е па ,ако е на 3 и пол саата път с колата,башка задръстванията и 1 и пол канти бензин...не е тежко да се разкандърдиса...Требва си относителна равнопоставеност,теоретична,да речем.

Редактирано от tuzlija-179435 на 26.10.15 09:24.



Тема Re: Въпросът от референдума отива в Народното събраниенови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано26.10.15 09:58



От табличката дето си я представил се вижда, че единствените противници на референдума са ДПС и Атака.
Да има некой учуден?
Друг е въпроса, че дори и при тях работата е почти равна като резултат.



Тема Re: Въпросът от референдума отива в Народното събраниенови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор tigarot (старо куче)
Публикувано26.10.15 10:33



Нали виждаш хартиеното гласуване какво става...На местни избори протоколите не се сканират. Всичко заминава в ЦИК с чували. Ако брой бюлетини и брой гласували не излиза, още в секцията почват да късат и дописват, защото иначе трябва да касират изборите в тази секция. В Несебър имало 1700 невалидни бюлетини. Не знам как е станало, но достатъчно е в комисията да ти сложат още една чертичка на друга партия и приключваш.



Тема Re: Референдум за или против електронното гласуваненови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано26.10.15 18:02



Чернопеев, моля те вече да не ми пишеш на лични нито за прогреса и напредъка с ГЕРБ , нито да ми казваш какво и как да пиша. Достатъчно разумен съм да не използвам подобни ДСарска приьоми към теб.
Мерси.



Тема Re: Референдум за или против електронното гласуваненови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор sofmak-90087 (безпристрастен)
Публикувано26.10.15 18:06



Днес непрекъснато слушам и гледам възмущения за бавното приемане на бюлетините в зала Армеец. Може би това е закъсняла реклама за електронно гласуване





Тема Re: Референдум за или против електронното гласуваненови [re: sofmak-90087]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано26.10.15 18:54



Днес непрекъснато слушам и гледам възмущения за бавното приемане на бюлетините в зала Армеец. Може би това е закъсняла реклама за електронно гласуване
---
Едва ли точно това се е целяло. Просто защото електронното гласуване не отменя хартиеното, а кротко би си съжителствало с него. Така, че дори и при наличието на електронно гласуване тези простотии па ще си ги има. Въпрос на организация и внедряване на съвременни методи за обработка на данните. Ето какво мнение прочетох в един друг форум:

Просто лоша организация. Проблемите не са при гласуването а при приемането на секционните протоколи.

Абсолютно НИЩО не налага хората да висят денонощно да си предадат протоколите. Спокойно може да се назначи още персонал, да се разтегли във времето предаването. Веднъж написан секционният протокол и предадени копия на основните партии системата е желязна, с многократно дублиран взаимен контрол, не виждам начин за фалшификации.

Не говоря въобще за такива модерни но съвсем не толкова трудни начини като автоматично разпознаване и обработване на секционните протоколи. Направо елементарно е, кръстчета на фиксирани места, шрифта може да се стилизира за да стане лесен за автоматично разпознаване.

Програмите и алгоритмите за разпознаване на текст страшно се развиха последно време. Чудя се как още в някой университет не са го дали като дипломен проект. Една камера, един лаптоп, секционната комисия проверява и сверява полученият резултат и готово, вече е в електронен вид за обработване нататък. Пъха флашката в терминала и всичко предадено за секунди. А хартиеното копие с подписите в архив за контрол ако се наложи



Тема Re: Референдум за или против електронното гласуваненови [re: cumanich-126454]  
Автор sofmak-90087 (безпристрастен)
Публикувано26.10.15 20:20



с теб лесно ще приключим спора. Естествено, че електронното гласуване няма да отмени хартиеното за една нощ. Съществуват села, в които единственият компютър е в кметството (или на кмета или на неговия син). Компютри имат живеещите в градовете. Интересно за мен е, че против електроното гласуване са БСП и особено Велизар Енчев (който не е червена бабичка, а е реформатор

)
Та ако живеещите в София гласуват чрез домашните си компютри, хартиите в зала Армеец ще намалеят поне със 70 %.



Тема Re: Референдум за или против електронното гласуваненови [re: sofmak-90087]  
Автор Amateur (#Психодесен)
Публикувано26.10.15 20:28



Ама моля ти се, думичката "реформатор" е вече запазена марка и не може да се лепи на сульо и пульо.

Реформатор е Меглена Кунева, например.

***


Тема Re: Референдум за или против електронното гласуваненови [re: Amateur]  
Автор sofmak-90087 (безпристрастен)
Публикувано26.10.15 20:38



Аз си ги пиша не въз основа на проверени данни, а по спомени. Та неочаквано за мен Елизар Енчев влезна в Народното събрание не от листата на БСП, а от мътните води на новите. Те ще се избистрят де, с течение на времето, с трупането на политически опит, но имам такива спомени.
Проверих. Не бил реформатор, бил патриот.
Отцепникът от Патриотичния фронт и лидер на нофосформираното ляво движение "Българска пролет" Велизар Енчев започна петиция за одобрението на медицинския канабис в България.


Както обикновено - прав си

Редактирано от sofmak-90087 на 26.10.15 20:47.



Тема Re: Референдум за или против електронното гласуваненови [re: Amateur]  
Автор Amateur (#Психодесен)
Публикувано28.10.15 19:41



Над 70% от гласувалите казаха "ДА"!!! Обнадежден съм!



***



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.