Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Поздрав от Алабама за Торлака  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано22.08.15 16:29





Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Поздрав от Алабама за Торлаканови [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.08.15 18:34



Алабалама е твърд републикански щат, като повечето от Юга. Разбираемо е да се дава гювеч там. Тези неща ги пробват поне от 15 години. Има и политически назидателен характер.

Думата "картели" е силна за БГ. Може да се ползва терминологията на Джани Рудари. Та Дук Мандарина изнудва без знанието на Барон Портокал.



Тема Re: Поздрав от Алабама за Торлаканови [re: Shtrkot]  
Автор tigarot (старо куче)
Публикувано22.08.15 19:09



Тази история с горивото доста ми намирисва. Имам чувството, че някой организира протести от нищото, информацията е стигнала до правителството и то превантивно се задейства с хватка от айкидото.

Като купуваш нещо за 1,80 лева, за колко очакват да го продадеш?



Тема Re: Поздрав от Алабама за Торлаканови [re: tigarot]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано22.08.15 22:45



Без съмнение намирисва, както цялата "пазарна" икономика в България, дето ми се счупихте да я хвалите тука...



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Поздрав от Алабама за Торлаканови [re: Shtrkot]  
Автор tigarot (старо куче)
Публикувано22.08.15 23:41



Преди 25 години нямаше място за такива терзания. Наскоро пак четох някакъв пътепис от онези времена, как екскурзиантите с ваучери от бюро Рила се забавили 1 ден във Видин, защото на бензиностанцията преди ферибота свършил бензинът, а те държали да минат граница с пълни резервоари, за да не хабят валута.



Тема Re: Поздрав от Алабама за Торлаканови [re: tigarot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.08.15 05:14



Сещам за вица който никога не бил с жена, но се успокоявал като се сетил за папата.





Тема Re: Поздрав от Алабама за Торлаканови [re: tigarot]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано23.08.15 06:56



Искам само за 1 седмица да се върне "онова" време, за да съм свидетел на това как ония, дето сега ги тресе носталгията сами ще поискат никога повече да не се връща.



Изходни визи, режим на тока, дефицит на стоки и куп други "благинки".

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: Поздрав от Алабама за Торлаканови [re: Shtrkot]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано23.08.15 07:03



Без съмнение намирисва, както цялата "пазарна" икономика в България, дето ми се счупихте да я хвалите тука...

----------------


Кой точно се е скъсал да хвали нашия преход? Той беше направен по руски образец с любезното съдействие на ДС и БКП.

А че сега е по-добре от преди 30 години няма спор. Това че тогава някои хора са били млади, а сега не е вече друг въпрос.



Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: Поздрав от Алабама за Торлаканови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано23.08.15 08:03



Кой точно се е скъсал да хвали нашия преход? Той беше направен по руски образец с любезното съдействие на ДС и БКП.
----
Доколкото си спомням, нашия преход започна през 1989 г., а СССР си съществуваше до 1991 г. Може да се каже, че руснаците са използвали творчески българския образец.



Тема Re: Поздрав от Алабама за Торлаканови [re: torlakov-93629]  
Автор tigarot (старо куче)
Публикувано23.08.15 10:15



Аз се сещам за като няма риба, и ракът е риба. Световната пролетарска революция не се задава, без бензин също никой не е останал, цената очевидно пада, но за сметка на това дай да помърморим, че бензиностанцията купува литър бензин на 1,80 лв и го продава на 2,25 лв в пика на лятната консумация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.