Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 07.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Запознаване с Бургас за македонци  
Автор SashetoBE (ветеран)
Публикувано28.05.15 12:36





Ете това е МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК



Тема Re: Запознаване с Бургас за македонцинови [re: SashetoBE]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано28.05.15 16:17



Я, изненада, кметът на Бургас разбира македонски.



Нови правила, но същата игра.

Тема Re: Запознаване с Бургас за македонцинови [re: SashetoBE]  
Автор tigarot (старо куче)
Публикувано28.05.15 20:00



Започва политиката на тоягата и моркова.



Тема Re: Запознаване с Бургас за македонцинови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано28.05.15 21:42



Това със субтитрите отдолу, си е жив автогол за македонизма.



Тема Re: Запознаване с Бургас за македонцинови [re: SashetoBE]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано28.05.15 22:49



Саше,

пусни си 28:30 и гледай как този чужденец говори на български с македонския журналист





Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: Запознаване с Бургас за македонцинови [re: balkanian]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано29.05.15 13:51



Шокиращо е, че чужденецът разбира, а и македонският журналист го разбира също, но за македонците е необходим превод.



Нови правила, но същата игра.

Тема Говорили сме го 100 патинови [re: rimskia]  
Автор SashetoBE (ветеран)
Публикувано01.06.15 11:47



за човек немал контакт с книжовниа балгараски език , а такива не са малко при нас, може да се получи да не разбере части от дискусијата, докато обратното не важи т.е. балгарскиа зрител има помалко проблеми с македонскиа език. Има си причини зашто е така.

Ете това е МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК



Тема Re: Говорили сме го 100 патинови [re: SashetoBE]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано01.06.15 16:39




за човек немал контакт с книжовниа балгараски език , а такива не са малко при нас, може да се получи да не разбере части от дискусијата, докато обратното не важи т.е. балгарскиа зрител има помалко проблеми с македонскиа език.


Отивам в Трън и трънчани нещо не ме кефят и решавам да не ги разбирам.



Интересно как Заев няма проблем с българския, македонският журналист също. До сега не съм срещнал македонец, с който да не съм се разбрал в личен разговор по сложи теми. Последният път беше в Снадански с една майка, която четеше учебника на детето си "История на македонскиот народ".

Проблемът е в нежеланието. Излиза, че българите сме по-либерални в контактите си.

Нови правила, но същата игра.

Редактирано от rimskia на 01.06.15 16:39.



Тема Ај бе не драпај мадиња !нови [re: rimskia]  
Автор SashetoBE (ветеран)
Публикувано01.06.15 16:47





Аз лично имах затрудненија с руските думи, но пак никога не сам ходил в Балгариа. Случваше ми се да не разберам смислата не некое изречение ако втре е имало примерно думите тјахно, винаги, получи или вредно. В сичко си зависи на какав човек ше попаднеш ...

Ете това е МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК



Тема Re: Ај бе не драпај мадиња !нови [re: SashetoBE]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано01.06.15 16:56



Аз лично имах затрудненија с руските думи, но пак никога не сам ходил в Балгариа. Случваше ми се да не разберам смислата не некое изречение ако втре е имало примерно думите тјахно, винаги, получи или вредно.

О, такива неща се случват непрекъснато. В Пловдив, например, съм съм карал продавачка да ми повтори два пъти фраза, не защото не я разбирам, а защото не вдявам какво иска да ми каже с тази комбинация от думи. В Германия е още по-сложно, германците ако искат могат въобще да не се разбират. Да не говорим за френския в Канада и Франция.

Нови правила, но същата игра.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.