Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 30.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: shtrkot-126622]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.05.15 23:24



''Песен за Никола КАЛЪПЧИЕВ'' от Димитър Янев.Веднъж стана дума в клуба.



Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано17.05.15 00:07



Аха, ясно...може, аз съм чувал, че е за Парапунов, но не съм се задълбочавал по темата...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: shtrkot-126622]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано17.05.15 07:42



О, щрк, каква е тая скромност? Каква е таз ниска топка и липса на амбиции? Как така само Германия ти е в очите? Ми Норвегия, ми Люксембург, ми Швеция с всичките там социални придобивки?
Играй на едро, не се обезсърчавай.



Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано17.05.15 08:36



Не бе, на мене Сомалия ми е цел, там няма синдикати, няма социална държава, изобщо няма никаква държава, което знаем, че е мечта на всеки десен човек...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: shtrkot-126622]  
Автор Ганьо Балкански (минаващ)
Публикувано17.05.15 10:33



Пълни глупости.



Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: Ганьо Балкански]  
Автор Щъркот (fyromophagos)
Публикувано17.05.15 11:37



В смисъл, че Сомалия е социална държава ли? С какво не си съгласен, че не ти разбрах коментарчето...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: shtrkot-126622]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.05.15 13:44



Не отговаряме на условията за Сомалия-който е местен с голяма рода може и да го бъде.
Някъде в началото на 80-те беше-тъкмо една група наши строители тъкмо каца на летището там и сомалийците спретват промяна във външнополитическата ориентация.Един от лозунгите бил ''Хуй за СССР!''На нашите им разрешили само да идат до магазина за сувенири да си купят по някоя дрънкулка за спомен,че са стъпвали на сомалийска земя и-на самолета обратно за София.

Редактирано от tuzlija-179435 на 17.05.15 13:53.



Тема Гърция се върна към рецесиятанови [re: ludo-mlado]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано29.05.15 20:08



Гърция се върна към рецесията

Гърция премина през две последователни тримесечия на спад на БВП

щането на рецесията в Гърция през първото тримесечие на 2015 г. бе потвърдено днес от гръцката статистическа служба.

Същевременно през разглеждания период е отчетен спад от 7,5% на инвестициите.

Както бе оповестено на 13 май въз основа на данни на Европейската статистическа служба през първите три месеца на 2015 г. БВП на Гърция се е свил с 0,2% спрямо предходното тримесечие след понижение от 0,4% през четвъртото тримесечие на 2014 г. спрямо третото тримесечие.

Две последователни тримесечия на спад на БВП се разглеждат като белег за навлизане в рецесия, уточнява АФП.

На годишна основа обаче БВП е нараснал с 0,4%.

Инвестициите в страната са намалели със 7,5% през първото тримесечие в сравение с четвъртото тримесечие на 2014 г. , което е доказателство за застой на гръцката икономика откакто новото гръцко правителство на радикалната левица СИРИЗА, дошло на власт през януари, е затънало в безкрайни преговори с международните кредитори (ЕС, ЕЦБ и МВФ), за да получи нов транш в размер на 7,2 милиарда евро от спасителната помощ за страната.

Износът е спаднал с 0,6% през първото тримесечие, като износът на стоки е намалял с 0,3%, а този на услуги - с 1,7%.

Вносът е отбелязал спад от 0,7%, като вносът на стоки е намалял с 2,3%, докато вносът на услуги е нараснал с 10,8%.





Тема Re: Гърция се върна към рецесиятанови [re: ludo-mlado]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано30.05.15 12:19



Значи изключително ми е смешно, когато гледам как тук от време на време някои форумци вземат да сравняват гърците с нас и се некак те били по-добре дори в момента, като и дават яловия аргумент, че пътували често натам и "виждали", колко "по-добре" били. Обаче аз имам роднини там, някои от които кореняци и често беседвам с тях, а и виждам промените около тях, а те и не ги крият и мога да кажа, че поне от година толкова са се влошили нещата, че имаше и такива, които ме питаха за работа в България и им минаваше през главата миграция насам. Изобщо стандарта им падна много и ние може да не сме цъфнали и вързали, но нямаме такова стремглаво разминаване между начина на живот в миналото и сега, както при тях.



Тема Re: Гърция се върна към рецесиятанови [re: kuduger-96506]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано30.05.15 20:20



като става въпрос за икономически показатели винаги съм се стремял да се придържам към цифрите. Те обикновено не лъжат.
Иначе е траен навика при подобни новини хъшлашки да се подвиква - "Таа дупка не е дупка", "От Елада по-богато нема", "Ти па да не си по-убав", "Присмел са ърбав на щърбав" и т.н.

Все пак тенденцията пред България е за ръст, а пред Гърция е ако не за спад, то за продължително безперспективно задържане на развитието.
Надявам се гърците да се усетят, че с просия до никъде няма да я докарат. Влошаването на техните макроикономически показатели, няма как да не даде отражение и у нас, тъй като Гърция ни е много важен търговски партньор.
Надявам се да не изглежда, че като пускам подобни новини злорадствам. Напротив. Но все пак спасяването на Гърция е дело на самите гърци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.