Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Неволи по гръцки ...  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано14.05.15 10:53



Варуфакис: Безжалостен натиск върху Гърция от кредиторите

Кредиторите искат "орязването на всички заплати до 700 евро". С такава безжалостна позиция се сблъскваме ежедневно, каза Янис Варуфакис.

"Преговорите са в най-трудната си фаза, в нестабилно състояние", заяви финансовият министър Янис Варуфакис. Той подчерта, че европейските партньори оказват силен натиск върху Атина при преговорите за новото споразумение, предаде ТАСС, цитирана от БТА.

Споразумението с кредиторите (ЕЦБ, ЕК и МВФ) се бави от месеци заради отказа на правителството на Алексис Ципрас да се съгласи на допълнителни намаления на пенсии и трудови реформи, които да улеснят съкращаването на работници.

В понеделник Гърция и еврогрупата отново не постигнаха споразумение за удължаване на програмата за финансова помощ за Атина. Участниците в срещата изразиха предпазлив оптимизъм по отношение на предприеманите от Гърция стъпки за постигане на споразумение.

Гърция и международните кредитори трябва да съгласуват нов план за реформи, който да позволи удължаването на втората програма за международна финансова помощ за Атина за трети път и да се преведе оставащият пакет от 7,2 милиарда евро финансова помощ.
Като знак за съпротивата, пред която ще бъде изправен Ципрас, ако направи още отстъпки на кредиторите, близкият до Комунистическата партия синдикат ПАМЕ призова профсъюзите да организират митинги на 11 юни и да се подготвят за стачка, ако бъдат приети нови рестрикции в споразумението с кредиторите.

Правителството казва, че няма да премине своите червени линии (предизборни обещания), но че прави всичко, което е по силите му и призова кредиторите да свършат своята част от работата.

Данъчни мерки

Гръцкият в. "Та неа" пише, че пакетът данъчни мерки стои на масата и включва:
въвеждане на такса хотелска нощувка от 1 до 5 евро,
лотария с фактури с цел увеличаване на косвените данъци, •увеличаване на данък солидарност, с който се облага всеки доход над 12 000 евро годишно,
•задължително използване на кредитни или дебитни карти при сделки над 70 евро по островите,
•стимули за деклариране на депозити в чужбина с плащане на еднократен данък в размер на 10 до 15 на сто.
По отношение на приватизацията правителството смята, че е намерена формула, така че да бъдат удовлетворени изискванията на кредиторите, и тя се свежда до предоставяне на концесия на 51 на сто от акциите на пристанище Пирея.

За регионалните летища кабинетът обсъжда вариант да запази участието на държавата в тях и този дял да е 30 на сто.



Много е вярно, че икономическите проблеми на Гърция, която е исновен търговски партньор на България, ще дадат негативни ефекти и у нас. Има и алтернативни трактовки на проблема, че нещастието на съседите ще пренасочи капитали и от трети страни, но и от Гърция, при нас. Аз не съм чак такъв оптимист, но ми е интересно да чуя вашето мнение.

Другото, което е интересно, че покрай фокусиране на грижите на елините основно в темата на финансите и икономиката като че ли заглуши проблемите с "македонизма". Все пак може да се разсъди и в насока, че един по обигран и безскрупулен политик би насочил недоволството именно към външни фактори, какъвто може да бъде спора със скопските букефалисти.



Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано14.05.15 18:11



Искам да поживея само пет години в Гръцката криза...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано14.05.15 19:09



Това обяснявах на зет ми, който се ги е ожалил, майка му и баща му да страдат с гръцки вместо с български пенсии... Но както винаги гръцката страна е много по добре представена от българската.



Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано15.05.15 23:18






Далеч сме от Гърция, но се приближаваме. Това се случва предимно заради "мъдрата политика" на Гърция.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано16.05.15 05:53



Колега, изяде хляба на Римския

... негов е приоритета да отвори тема с третата част възхваляващ възхода на България.
---
Иначе може скоро да дойде време гърци да мечтаят за български заплати (поне за тези в далекосъобщенията и СШ сектора все пак). Защото последното условие на кредиторите е заплатите в Гърция да бъдат орязани до 700 евро:



Случи ли тази работа - ще стане революция в Гърция.



Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: cumanich-126454]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано16.05.15 08:14



Колега, изяде хляба на Римския ... негов е приоритета да отвори тема с третата част възхваляващ възхода на България.

Духовито, но тенденциозно изказване, все едно ще се заяждаме с всеки, който пуска оптимистични новини, щото на мен не ми се ще да има такива, дори, когато вероятно почиват на обективна информация.
Постоянното натякване колко сме зле, как в Гърция са все по-Добре и ние сме най-забитата провинция - вж. по-нагоре и Щърка вече додява.
Преди десет години /даже преди пет/ бе бъкан с ентусиасти, които обясняваха как никога няма да стигнем Македония или Сърбия, как българките се подават за две цървени и прочее идиотии.
В момента в България средната заплата е 450 евро, по данни на НСИ от вчера. Ако не греша /но не съм проверявал/ нарочно в Сърбия и в Македония е не повече от 360 - 380 евро.
Вижда се, че в България нещата се движат напред, а в съседни нам държави работата се скапва /за което ние нямаме вина/
Действително промените в икономиката, производителността на труда, заплащането и т.н. няма как да се променят за дни, месеци или две-три години. Но спиред мен, ако Гърция продължава с такива темпове да се проваля. Може би още до пет-десет години ще видим как доходите тук изпреварват тези там. Аз съм оптимист.
Пък Вие мрънкайте колкото си искате.





Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: ludo-mlado]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано16.05.15 09:24



додеяло му на лудо-младо от черно робство щъркелово...абе пич, ами и в Германия, ако си намалят заплатите шоково, ще ги стигнем след трийсет години...т.е. те ще ни стигнат...я виж и цените, като пееш дитирамби за заплатите...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: shtrkot-126622]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано16.05.15 10:57



...пардон да сме политкоректни : не "робство" а присъствиe.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: JovanDamaskin]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано16.05.15 11:10



аз цитирам една песен за Никола Парапунов..." додеяло му от чорбаджии и черно робство фашистко"...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".

Редактирано от shtrkot-126622 на 16.05.15 11:10.



Тема Re: Неволи по гръцки ...нови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано16.05.15 21:58



Ако искаш да ти кажа, че сме гола вода - така е. Гола вода сме си - и ние, и сърбите и макетата.



На прав път сме в развитието си ако се гледа геополитиката, но има адски много какво да се желае относно членовете на правителството, съдебната система и институционалното развитие.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.