Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 18.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Още добри новининови [re: cumanich-126454]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано23.03.15 20:15



Иначе и аз не искам силна Турция, (защото такава е заплаха за немощна България)

Да де, ама силна Русия не те притеснява въпреки, че през последните 100 години точно Русия, а не Турция, ни окупира и бомбардира. Как да си го обясним това?

Какви са тези двойни аршини?

Нови правила, но същата игра.

Тема Re: Още добри новининови [re: rimskia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано23.03.15 20:38



Да де, ама силна Русия не те притеснява въпреки, че през последните 100 години точно Русия, а не Турция, ни окупира и бомбардира. Как да си го обясним това?
---
Я да си припомним кой окупира земите на запад от линията "Мидия -Енос", които бяха български съгласно примирието след балканската война? Русия? Кой окупира България след І-вата световна война? Русия? Кой срути София през ІІ-рата световна война? Пак Русия?
А когато Русия окупира България (от името на всички съюзници) на 9 ІХ 1944 колко жертви дадохме? Та защо да ме притеснява Русия?
---
П. П. И последната бомбардировка на София е американска - по време на косовската война...



Тема Re: Още добри новининови [re: mcline-73109]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано23.03.15 20:45



Много добре! Подписвам се и под трите коментара.
---
Вярвам, че няма да ти е обидно да те нарека "Соросоид"? Аз пък си харесах коментар № 105 на форумец с ник glaxo, който много добре описва ситуацията:

Коментарите са повърхностни и повечето в модния за чесане на езици антируски политически контекст.Има много други фундаментални причина за отлагането на редица мегапроекти освен този ( и на "Турски поток",и канала Черно-Мраморно море, АЕЦ- Синоп, новото трето летище в Истанбул, северозападния аутобан и други на обща стойност над $140 милиарда). Освен политическа нестабилност, последица от войната в региона- Сирия, Ирак, Либия, Йемен, нестабилността в Египет и Тунис, където Турция последните 40 години беше основен изпълнител на големи проекти е и резкия спад на ръста на икономиката. След големите годишни ръстове на БВП 2002-2012 г. достигащи до 9 -12 % като БВП на Турция нарасна от $196 на $775 милиарда ( и то и след 2008г., т.е. в условията на кризата в САЩ и Европа) , още в края на 2012 г. се появиха първите симптоми на бързо забавяне на икономиката, на девалвация спрямо еврото на тур.лира с близо 17%, а сега и спрямо $ с 23%. Ръста на БВП за 2013 г. е 4,1%, за 2014 г.(неокончателно) 2,9%, като за 3 и 4 трим. ръста е бил 1,7%( БВП е $820 милиарда). Прогнозата за 2015 г. е за около 2,1 % ръст, но актуалната информация за 1-во трим. на т.г. е за ръст от 1,13% - най ниския за последните 14 години.Турция вече има сериозен дефицит по бюджета и недостиг на пари за разплащане на капиталови разходи за първото трим. на тази година от близо $6,4 милиарда. Така че, Русия се нуждае много от тази голяма поръчка, но Турция няма и няма да има финансови възможности през бюджета.А синдикиран заем за такъв проект няма кой да и даде.Това е голата истина, само че кой да чете и анализира - по лесно е да се пишат баналните махаленски коментари!Щото е най-лесно!
---
Аз се подписвам с двете ръце под този коментар. Колегата има много по-добри познания по въпроса от мене и успява да отсее зърното от плявата. А ти се подписвай под първосигнални коментари изходящи от индивиди с една мозъчна гънка.



Тема Re: Още добри новининови [re: cumanich-126454]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано23.03.15 20:48



Аз съм го написал, но ти не четеш - последните 100 години. Но съм съгласен - не харесвам нито Турция, нито Русия. Достатъчно сме страдали и от двете. И Турция и Русия са играли тежка негативна роля в дълги периоди от историята ни.

През последните 100 години, Русия е новата Турция за България.

Нови правила, но същата игра.

Тема Re: Още добри новининови [re: cumanich-126454]  
Автор mcline-73109 (тъмносин)
Публикувано23.03.15 20:56



Вярвам, че няма да ти е обидно да те нарека "Соросоид"?

Ама моля ти се, щом като смяташ, че съм "захранван на чужда ясла", наричай ме "Соросоид"! Дефиницията си е дефиниция.



***


Тема Re: Още добри новининови [re: rimskia]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано23.03.15 21:06



Аз съм го написал, но ти не четеш - последните 100 години.
---
Сега две години ли ги правиш на въпрос? Значи не е важно какво е станало през 2013 г.? Важното е да броим от 2015 г.? Дори и така да е... През последните 100 години Русия опрости окупационния дълг на България в размер на 40 тона злато (според сметките на някои родни експерти). Този дълг е заради неплатената издръжка на руски окупационен корпус през периода 1878-1880 г. Базата за сметките е била: издръжка на един войник - 10 рубли/дневно (които са били конвертируеми в злато) и така по курса на рублата в злато се е получила сума около 40 тона злато. Същия дълг е признат от НС и княз Александър Батемберг, но по него НИКОГА не са извършвани плащания! Да 1918 г., когато този дълг бива великодушно отписан от Ленин (вероято роля има тука българо-чувашката линия в родословното му дърво

). А сега като не признаваш събитията преди 1915 г. искам между другото да спомена , че Русия през 1908 г. поема нашия дълг спрямо Турция в размер на 80 млн. златни франка (за национализацията на барон Хиршовота железница, която е била турска собственост). По същото време Турция е дължала на Русия контрибуция в резултат на руско-турската война. И Русия се отказва от иснето си към турция, ако Турция се откаже от искането й към България...
---
И викаш Русия бомбила България? Вероятно имаш обстрела на Варна със стотина снаряда в началото на І-вата световна война нанесло незначителни материални щети, но все пак имало около двайсетина граждански жертви? Ами на война като на война... Но удобно забравяш масираното и безмислено бомбардиране на София и други градове от сегашните ни съюзници (с хиляди жертви, ако не се лъжа)



Тема Re: Още добри новининови [re: mcline-73109]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано23.03.15 21:10



Ама моля ти се, щом като смяташ, че съм "захранван на чужда ясла", наричай ме "Соросоид"! Дефиницията си е дефиниция
---
Не твърдя, че ти лично си захранван... но лидерите са захранвани (все пак парите са ограничени - някакви си 400 млн. долара и е редно фондацитята да се нарече "Америка за някои българи")... Както и аз не съм на руска ясла, но това не пречи във форума на "Дневник" по същата логика да ме наричат (и не само мене) "Мурзилка" с подвариант "Мразилка"





Тема Re: Още добри новининови [re: rimskia]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано23.03.15 22:11



Дай сега да пострадаме от англосаксите за разнообразие....



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Още добри новининови [re: cumanich-126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.03.15 05:44



1913 -Русия няма нищо против това Турция да си върне територията от линията Мидия-Енос до Марица.
1944 -присъствието на Червената армия у нас позволява българи да убиват българи.Отнесено към предишните 21 г. за 1 глава са взети 5-6;покрай 1 сурово,горят 5 сухи и така...



Редактирано от tuzlija-179435 на 24.03.15 05:51.



Тема Re: Още добри новининови [re: tuzlija-179435]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.03.15 05:50



По тая логика колко евреи вкараха немците в газовите камери?Повечето от тия,където са ги вкарвали,са поляци,украинци и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.