Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Турски поток по турскинови [re: WlSP]  
Автор priyatel na russiya (gioni)
Публикувано12.05.15 21:06



По скоро Путин ще види турска русалка отколкото Турски поток. Той го знае това...





Тема Re: Турски поток по турскинови [re: priyatel na russiya]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано12.05.15 21:18



По скоро Путин ще види турска русалка отколкото Турски поток. Той го знае това...
---
"Турски поток" ще го има на 100 % Е, верно , че по него ще текат не 63 млрд м3 газ , а само 15 млрд., защото от целия проект те бъде реализирана само една от четирите тръби... Но така или иначе, ще го има. Верно е, че газът ще е само за вътрешния турски пазар... Но и това е малка победа за Путин (Украйна се заобикаля с едни загубени такси за 15 млрд. м3 газ годишно). Която след 2019 г. може да прерасне в голяма загуба за Европа. (ако Путин така или иначе не подпише договор за транзит през Украйна).



Тема Re: Турски поток по турскинови [re: cumanich-126454]  
Автор priyatel na russiya (gioni)
Публикувано12.05.15 21:28



Много ми е интересно за какъв чеп ти са тези подробности за количеството газ, за таксите и т.н. Мисля, че пиша в един нищо и никакъв прост форум, а насреща ми специалисти, енергетици, икономисти, геополитици, геостратези.... всичко ми се обяснява като ще да съм в университет. И то изведнъж няколко ника станахте такива. Направо съм горд, че общувам с такива капацитети





Тема Re: Турски поток по турскинови [re: priyatel na russiya]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано12.05.15 21:49



Много ми е интересно за какъв чеп ти са тези подробности за количеството газ, за таксите и т.н.
---
Ако не знаеш подробностите, как ще вникнеш в общата картинка? САЩ ще позволят само на Турция да получава газови доставки заобикалящи Украйна, но няма да позволи на своите съюзници от ЕС и НАТО да заобиколят Украйна. (те вече направиха компромис на Германия). Ако позволят това да се случи - то Украйна ще губи 2-3 млрд. дол. от транзитни такси... Кофтито, е че ние отново сме губещи дори от построяването но 25 % от Турски поток. Защото сега ние транзитираме газ за Турция (през Украйна и Румъния). Та това са 18 млрд. м3 годишно за които получаваме транзитни такси в размер на 200-300 млн. лв. годишно. Сега и този приход ще спре, защото Турция директно ще получава газ от Русия, като по този начин ще бъдат шкартирани Украйна, Румъния и България.



Тема Re: Турски поток по турскинови [re: priyatel na russiya]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано12.05.15 21:49



Deniz kizi-букв.''морска мома''.



Тема Re: Турски поток по турскинови [re: tuzlija-179435]  
Автор priyatel na russiya (gioni)
Публикувано12.05.15 21:54



Мома мома, ама от пъпа на горе риба, а от пъпа надолу мъж, това е турската русалка.





Тема Re: Турски поток по турскинови [re: priyatel na russiya]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано12.05.15 22:03



Вай-вай-вай-вай-вай!



Тема Re: Турски поток по турскинови [re: cumanich-126454]  
Автор priyatel na russiya (gioni)
Публикувано12.05.15 22:07



Пак ще повтора. Мисля, че пиша в един нищо и никакъв прост форум, а насреща ми специалисти, енергетици, икономисти, геополитици, геостратези, знаещи всякакви детайли, подробности, особено за неща и събития свързани с Русия или рески интереси.... всичко ми се обяснява като ще да съм в университет. И то изведнъж няколко ника станахте такива. Направо съм горд, че общувам с такива капацитети...



Тема Re: Турски поток по турскинови [re: cumanich-126454]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано13.05.15 00:13



Ми те и сега турците си получават директно по "Син поток", че даже и не са го напълнили още. И от Иран получават. Пък и ТАНАП предстои, който за Турция е много по-изгоден проект, защото си е техен. Руснаците се напъват с тоя "Турски поток", ама да видим докъде ще я докарат, за мен няма нищо сигурно още. Според мен Saipem ще почне да полага по съвпадащото трасе с "Южен поток" (за което единствено има готова документация и договори) и натам ще блъфират до последно.



Тема Re: Турски поток по турскинови [re: rimskia]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано13.05.15 00:16



Машалах !



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.